27 Nëntor 2015 

Bujar Qamili sjell “aromën” e këngës popullore në Pallatin e Kongreseve

0
Redaksia Online
Postuar më: 6 Prill, 2013 tek Kulture
bujar qamili

Bujar Qamili jep sonte një koncert recital në Pallatin e Kongreseve. I njohur si “bilbili i këngës popullore”, Qamili vjen para adhuruesve të këngës popullore me interpretime live nga repertori i tij i pasur. Në koncert nuk do të mungojnë dhe shumë të ftuar si Zyliha Miloti, Gëzim Kruja, Besnik Çinari, Muhamet Çekini dhe parodistët e Vlorës. Recitali është titulluar “aroma e këngës popullore” dhe të ftuar janë edhe kolegë të këngëtarit, mes të cilëve Artiola Toska dhe Shkëlzen Jetishi. Gjatë koncertit do të interpretohen 18 këngë, mes të cilave duete me të ftuarit dhe këngë të reja.

Faleminderit per vleresimin!
Si ju ben te ndiheni ky lajm?

  • asnje ndjesi
  • I kenaqur
  • i shqetesuar
  • i trishtuar
  • i indinjuar


0 KomenteJi i pari te lesh nje koment!


Lini nje pergjigje

(e domosdoshme)