Bujari mbledh shoqninë e vet dhe e quan…civile

August 23, 2014 09:54

Bujari mbledh shoqninë e vet dhe e quan…civile

Dy ditë më parë zyra e kreut të shtetit Bujar Nishani ka lëshuar një deklaratë se presidenti është takuar me përfaqësues të shoqërisë civile në vend. Sipas njoftimit thuhet se takimi është bërë në kuadër të konsultimit lidhur me Dokumentin e Strategjisë së Sigurisë Kombëtare.

Kreu i Shtetit shqiptar, duke e konsideruar Strategjinë e Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë një dokument të një rëndësie madhore dhe me dimension të gjerë kombëtar, e përshëndeti dhe e vlerësoi hartimin e tij dhe theksoi se takimi konsultues me përfaqësues të Shoqërisë Civile, të cilët kanë një rol të rëndësishëm për sensibilizimin e opinionit publik dhe sjelljen institucionale të shoqërisë shqiptare, është shumë i vlefshëm në procesin e shqyrtimit të këtij Dokumenti – thotë njoftimi zyrtar.

Por për komentuesit në Facebook ky nuk ka qenë një takim me shoqërinë civile.

Zoti president, në takim ti nuk ke pasur përfaqësues të shoqërisë civile, por ke pasur paradhomën e PD-së. A mund të thuhet se Preç Zogaj, Ilda Zhulali, Artan Hoxha apo Elsa Ballauri janë shoqëri civile?! – i shkruajnë komentuesit Presidentit .

Mmm, hë mo Bujo, fol!

 

Rubrika “FACEBOOK SPY” çdo fundjavë në DITA.

August 23, 2014 09:54
Komento

10 Komente

 1. Pëllumb zaimi August 23, 13:05

  Dokumentin e strategjisë së sigurisë kombëtare

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi August 23, 13:53

   VR !!! @ Dokumentin e strategjisë së sigurisë kombëtare kryekomandanti e konsulton me ata që nuk marin vesh hiç fare!? Paska punë shoqëria civile e bujarit dhe nuk paskan punë me këtë strategji ushtarakët dhe ish-ushtarakët!?? Hajde bujo hajde? Por a e dini ju mor z.kryekomandant se elementi më i rëndësishëm i sigurise kombëtare në literaturen bashkekohore doktrinare është “elementi ushtarak”ose “elementi i sigurisë fizike “? E di besoj ,e di por s’është çudi edhe që mund të mos e dish!? Por,e di pse nuk i thërrisni ushtarakët ju bujo kryekomandanti ? Nuk i thérrisni sepse së pari,ju dhe partia juaj i konsideroni ata kundërshtarë? Dhe çështë e vërteta të tillë janë ose më sakt i bëtë ju te tillë për shkak te papajtueshmërisë se ushtarakëve me vijën politike, strategjike dhe ushtarake të partise tuaj? Të partisë së 97-ës,98-ës,gërdecit,21-janarit etj.etj !? Sa për dijeni partia juaj asnjëherë nuk ka punuar për sigurinë tonë kombëtare por për grabitjen dhe trafikimin e cdo gjeje té vlefshme për sigurinë!? Se dyti, sepse ju e dinit që edhe sikur të na thërrisnit ne nuk do t’ju vinim? Ç’punë kemi ne me një kryekomandant te caktuar nga saliu,nga armiku ynë ushtarak?? Së treti, nuk na thirrët sepse ne me siguri do të talleshim kur të shihnim nivelin e dijeve tuaja strategjike!? Ju kini mbaruar vetëm ish-shkollën e bashkuar Enver Hoxha nishan në vitin 1988-të dhe jo akademinë ” Skënderbej” siç shkruani në cv-në tuaj? Për pasojë ç’punë do té kishim ne me një kryekomandant mashtrues dhe jo të nivelit strategjik? Së katërti,së pesti,se gjashti…së njëqindi sikur ta shpiemë këtë renditje ne nuk u thirrëm jo për njëqind arsye për të cilat ju thashë se jam gati t’ja u numëroj por,nuk u thirrëm sepse ju e dini që ne ushtarakët nuk ju njohim për kryekomandant? Nuk ju njohim sepse juve ja u ka dhënë saliu këta “yje gjenerali” dhe ne nuk mund ta gëlltisim një konsultë ku tezat e gjeneralit të sigurisë sonë mund të kenë ardhur p.sh nga beogradi,nga fazlliçi, kopiliçi,stanishiçi,mishkoviçi e ku di unê??? Jo,jo,-nuk e hamë ne atë koqe ulliri!? Haje me salinê nishan ose me karavidhet e sigurisê shqiptare!? Tung!

   Reply to this comment
 2. Karamahmuti August 23, 13:13

  Hahaha. Po ato figura, fytyra te shpifura, qe mbahen per eksperte per cdo problem, nga sociologjia e Artan Fuges, te spiunazhi i Artan Hoxhes, teologjia e Precit, per ta mbyllur me seksin dhe pasojat e seksit te munguar e Ballaurit, tere keta fytyra te peshtira na dalin te japin mendim Jar kapterit per sigurine kombetare. Turp.

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi August 23, 13:52

  VR !!! @ Dokumentin e strategjisë së sigurisë kombëtare kryekomandanti e konsulton me ata që nuk marin vesh hiç fare!? Paska punë shoqëria civile e bujarit dhe nuk paskan punë me këtë strategji ushtarakët dhe ish-ushtarakët!?? Hajde bujo hajde? Por a e dini ju mor z.kryekomandant se elementi më i rëndësishëm i sigurise kombëtare në literaturen bashkekohore doktrinare është “elementi ushtarak”ose “elementi i sigurisë fizike “? E di besoj ,e di por s’është çudi edhe që mund të mos e dish!? Por,e di pse nuk i thërrisni ushtarakët ju bujo kryekomandanti ? Nuk i thérrisni sepse së pari,ju dhe partia juaj i konsideroni ata kundërshtarë? Dhe çështë e vërteta të tillë janë ose më sakt i bëtë ju te tillë për shkak te papajtueshmërisë se ushtarakëve me vijën politike, strategjike dhe ushtarake të partise tuaj? Të partisë së 97-ës,98-ës,gërdecit,21-janarit etj.etj !? Sa për dijeni partia juaj asnjëherë nuk ka punuar për sigurinë tonë kombëtare por për grabitjen dhe trafikimin e cdo gjeje té vlefshme për sigurinë!? Se dyti, sepse ju e dinit që edhe sikur të na thërrisnit ne nuk do t’ju vinim? Ç’punë kemi ne me një kryekomandant te caktuar nga saliu,nga armiku ynë ushtarak?? Së treti, nuk na thirrët sepse ne me siguri do të talleshim kur të shihnim nivelin e dijeve tuaja strategjike!? Ju kini mbaruar vetëm ish-shkollën e bashkuar Enver Hoxha nishan në vitin 1988-të dhe jo akademinë ” Skënderbej” siç shkruani në cv-në tuaj? Për pasojë ç’punë do té kishim ne me një kryekomandant mashtrues dhe jo të nivelit strategjik? Së katërti,së pesti,se gjashti…së njëqindi sikur ta shpiemë këtë renditje ne nuk u thirrëm jo për njëqind arsye për të cilat ju thashë se jam gati t’ja u numëroj por,nuk u thirrëm sepse ju e dini që ne ushtarakët nuk ju njohim për kryekomandant? Nuk ju njohim sepse juve ja u ka dhënë saliu këta “yje gjenerali” dhe ne nuk mund ta gëlltisim një konsultë ku tezat e gjeneralit të sigurisë sonë mund të kenë ardhur p.sh nga beogradi,nga fazlliçi, kopiliçi,stanishiçi,mishkoviçi e ku di unê??? Jo,jo,-nuk e hamë ne atë koqe ulliri!? Haje me salinê nishan ose me karavidhet e sigurisê shqiptare!? Tung!

  Reply to this comment
 4. illo August 23, 14:00

  Ne te tera hapat , qe ka bere si President , Bujar Nishani , eshte cfaqur si perkrahes I Partise , qe e ka nxjerre . Kete nuk e ka bere as nje para ardhes I tij , sepse te tere I ka nxjerre nje parti , por e kane injoruar Partine , per hir te detyres kushtetuse . Ramiz Alia , dorezoi tesren e Partise dhe u soll I pa anshem . Presidentet komuniste ishin ligjerisht te njohur si partiake , por shtireshin , si perkrahes te te te gjithe shtresave .
  Me veprimet e fundit te Nishanit , si mbledhjet ne presidence me militante te PD dhe kthimin e ligjeve , qe miratohen me 3/5 , ka hequr dore nga President . Presidenca nuk ekziston . Ky eshte shembell unikal , ne bote : President , qe uzurpoi zyren , per partine e minorances . Si ka guxim dhe merr rogen , ai dhe stafi I tij kryengrites . I. Foto

  Reply to this comment
 5. shqiptar August 23, 14:05

  me qe nuk qenkan keta shoqeri civile hiqini dhe vini Hysni milloshin me ate Markon ne vent te tyre.tung

  Reply to this comment
  • elio August 23, 19:26

   Ore, Hysniu vate po te pakten nuk ishte hipokrit..c’kishte e thoshte, apo me mire te themi e kendonte…

   Reply to this comment
 6. shqiptar August 23, 14:08

  jam i bindur qe komenti nuk do ta shohim ,por mjafton ta lexoje moderatori.pershendetje nga nje antisalist

  Reply to this comment
 7. deni August 23, 21:29

  TALL B…N ME PARATE E POPULLIT………………………HAJDUT!!!!

  Reply to this comment
 8. Cibuku August 24, 05:48

  Vari hebet legenit. Por une inatin e kam me Ramen qe ka vendos te na zbavis nja kater vjet, ne mos me, me keta karagjoze e letyra.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*