Buka dhe dhalla e Kaçi profetit

November 24, 2013 14:24

Buka dhe dhalla e Kaçi profetit

Vargje të nënshkruara

Guro Haxhiaj

 

Te “humbje PS-së”

Ty lapsi të mbeti

S’të dolën hesapet

O Kaçi profeti.

 

Ku varje xhaketën

Tutje te ca fiq

Të hoqën poturet

Të lanë lakuriq.

 

Se “talenti” yt

Me xhan, e me hak

E kish mbushur plot

Këtë oturak.

 

Lulet për ju ikën

Këtë mos harro

Merr Salën për dore

Dhe loz domino

 

Por vithkat do dredhësh

Edhe tek xha Sala

Kur s’të ngopi buka,

Nga të të mbaj dhalla?

 

 

 

 

 

November 24, 2013 14:24
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*