PD analizon humbjen, por pa emra përgjegjësish

April 6, 2014 14:16

PD analizon humbjen, por pa emra përgjegjësish

Partia Demokratike do të analizojë shkaqet e humbjes së zgjedhjeve të 23 qershorit.  Deputeti demokrat, Aldo Bumçi, në një prononcim për ORA, tha se një analizë e tillë nuk është e vonuar. Ai theksoi se analiza do të përqendrohet më shumë te shkaqet e humbjes dhe nuk do të ndalet tek emra konkretë.

“Ne nuk kemi ngut. Ne kemi dalë nga një palë zgjedhje ku pësuam një humbje të fortë dhe asnjë analizë që është afër ngjarjes nuk do ishte objektive, nuk do bëhej me urtësi dhe mund të bëhej me emocionet e momentit. Dhe një farë distance kohore i bën mirë të gjithëve për të analizuar më mirë zgjedhjet, arsyet që çuan atje dhe për rimëkëmbjen pasi ky është qëllimi. Një analizë që bëhet në vrap e sipër është një analizë që mund të marrë një drejtim  jo të duhur dhe që nuk i shërben askujt” shtoi Bumçi.

“Pikërisht kjo është fryma që unë mendoj se duhet t`i shmangemi. Koka turku kërkoni? Mendoj se asnjë parti nuk mund të ringrihet nëse do të bëjë koka turku”, tha Bumçi.

April 6, 2014 14:16
Komento

10 Komente

 1. alex April 6, 14:20

  A bravo te qofte hahahaa
  do dilni pas analizes e do thoni na i vodhen zgjedhjet keshtu qe asnjeri nga ne ska faj por i ka fajet dyshja rama -meta hahahaaa

  Reply to this comment
 2. Pedro April 6, 14:33

  Me mire kurr se vone!

  Reply to this comment
 3. qerosi April 6, 15:13

  fajin e ka gerdeci 21 janari o kriminela

  Reply to this comment
 4. isko April 6, 15:18

  Keta akoma mendojne qe shkaku i humbjes se tyre eshte populli…

  Reply to this comment
 5. . April 6, 15:23

  O mjeker “Kallcuk” ….
  si nuk arrite dot te flasesh apo te lidhesh fjali gjithe keto vite minister-rrumpalle ?

  Reply to this comment
 6. jul cezari April 6, 15:55

  LERENI REHAT KETE QYQAR, mezi lidh dy fjale sido qe eshte kryePD e kryeqytetit,ketij nuk i punon sahati fare ,nje mek-mek klasik, e ku merr vesh ky nga analizat e prisni te gjeje dhe aresyet e humbjes te PD……..PD humbi se kupa ishte mbushur e po derdhej qysh ne 2009………….PD duhet te ristrukturohet teresisht , ndryshe do te myket ne karriket qe ne menyre anadollake i mbajne me thonjte e pa prere prej 23 vjetesh

  Reply to this comment
 7. Lejleku April 6, 18:27

  PD humbi sepse ju qe ishit per te bere detyrat , nuk ju pergjigjet dot energjise se kryetarit tuaj packa se ai do te kritikohet me te madhe sepse ju te gjithe ja patet me hile , mendoj une …dhe ju besoi e u beson akoma ne genjeshtrat e servilizmin tuaj te ndyre , dhe hipokrit . ju u shkeputet nga populli se u bete lidera para kohe. Dhe c’eshte me e keqja nje fjale thote njeri dhe te gjithe po t’ju shikosh ne televizione jeni si vellezerit SIAMEZE ne diskutimet tuaja te gjithe te njejtat arsye tirrni per cdo problem sa qe ketheheni ne qesharake se keni elemente pa nivel e pa ekperienca jetesore.

  Reply to this comment
 8. Mark uk April 6, 19:23

  Pedro: Shife edhe nje here komentin se le nam.

  Reply to this comment
 9. fat man April 6, 22:07

  E nxorri koken e palare Mark uk zgjebja e dhive, nuk i ulet per qamet bishti dhise, non stop 24 ore do te trgoje gjithnje p…. Ky Aldo e ka mire pse te “nguten” per te bere analizen e shkermoqjes dhe te cnok-out te 23 Qershorit, do ‘ti bejne bashke me ato te shkermoqjes tjeter per zgjedhjet vendore ne 2015 , ku do te dale profecia e Tom Doshit qe do ta kthejme PD ne shoqate dhe do te jene tamam ne kohe. Toc.

  Reply to this comment
 10. info analitike April 7, 09:09

  Meqe hovi i verberise se militanteve eshte i pandalshem dua ti kujtoj se edhe PS-ja vuan nga e njejta semundje apo e harruat cfare ndodhi ne 2009-en ku Rama duhej te kishte dhene doreheqjen. Edhe zgjedhjet brenda PS-se tashme jane harruar dhe statuti behet sipas qejfit te Rames sepse tani qe eshte kryeminister i duket vetja mbret njesoj si dikur Berisha.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim