Burgoset se shkroi në Facebook: “Kthehu Hitler”

April 11, 2016 10:50

Burgoset se shkroi në Facebook: “Kthehu Hitler”

Postimi “Kthehu Hitler” në rrjetin social “Facebook”, i ka kushtuar një shtetasi të Maqedonisë dënimin me dy vite e gjysmë burg në Austri.

Juria e gjykatës të qytetit Sankt Poelten, të enjten e kaluar, e shpalli të fajshëm të dënuarin për shpërndarje të propagandës naziste, që është rreptësisht e ndaluar në shumë vende evropiane.

Maqedonasi me profesion kuzhinier,  ka shpjeguar para gjyqit se nuk ka pasur njohuri se është duke kryer vepër penale.

Ai në “Facebook” ka publikuar fotografi të ushtarëve gjermanë dhe foto të Hitlerit.

April 11, 2016 10:50
Komento

1 Koment

  1. Dona April 11, 11:19

    Sipas ketij vendimi – duhet te burgosen te gjithe ata qe venerojne Enver Hoxhen.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*