Burrat apo gratë heqin më shpejt dorë nga seksi?

March 4, 2018 08:00 Updated

Burrat apo gratë heqin më shpejt dorë nga seksi?

Pak studime kanë ekzaminuar lidhjen midis shëndetit seksual dhe plakjes.

Ato kanë treguar se meshkujt kanë jetë më të shkurtër se femrat, por kur është fjala për aktivitetin seksual ndodh e kundërta.

“Në përgjithësi, burrat janë aktivë më gjatë se gratë në interesin për seksin e rregullt”, thotë studiuesi Stacy Tessler Lindau, drejtor i Programit në Sektorin e Mjekësisë Seksuale në Universitetin e Çikagos.

Një anketë e kryer nga Lindau arriti në dy konkluzione:

Pas moshës 55-vjeç koha e kaluar në raporte seksuale tek meshkujt krahasuar me femrat ishte 22 për qind më e lartë.

Në moshën 75 vjeç, 40 për qind e burrave ishin seksualisht aktive në krahasim me vetëm 17 për qind të grave.

b.m. / dita

March 4, 2018 08:00 Updated
Komento

1 Koment

 1. s'ka "Qorr" te heqi dor nga Syri Magjik March 5, 08:46

  Si mundet me heq door nga sexi nji burre ,
  i cili di mir cdo te thote femer ,sa e si shijon sexi .
  Sexi ndez ate llamb jete Brenda secilit nga ne .

  Si thot ajo fjali e Shenjt mbi Altar 😉

  *********Deri sa jeta t’na ndaje ************

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*