Burrat, më të vëmendshëm në veshje?

November 29, 2014 09:36

Burrat, më të vëmendshëm në veshje?

Zakonisht ndodh që në festa kombëtare politikanët dhe figurat publike që marrin pjesë nëpër ceremoni vishen me ngjyrat e flamurit. Mirëpo ka dhe raste përjashtimi.

Siç shihni në këtë foto, dy zonjat janë Mimi Kodheli, ministre e Mbrojtjes së Shqipërisë dhe Etjona Hoxha, prefekte e Qarkut Vlorë. Të dyja kanë veshur një kombinim verdhë e zi. Nuk kuptohet nëse e kanë bërë me llaf këtë apo ka qenë rastësi.

Gjithsesi do të kuptonim rastësinë nëse do ishin të dyja kuqezi siç edhe janë ngjyrat e flamurit. Po të shikoni me vëmendje drejtuesit e shtetit burra, janë të treguar më të kujdesshëm edhe sa i përket simbolikës. Apo mos janë ndryshuar ngjyrat e flamurit?!

 

November 29, 2014 09:36
Komento

2 Komente

  1. Mark uk November 30, 09:56

    Se mos e kan pasur mendjen te flamuri….

    Reply to this comment
  2. lili November 30, 11:37

    Keto nuk kujdesen per ngjyrat eFlamurit,kujdesen vetem per ‘lookun’ e tyre :mimi hôte se e kuqja nuk shkon me floket e sa ,kaq!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin