Burrel, eksploziv në oborrin e subjektit tregtar

October 25, 2017 22:43

Burrel, eksploziv në oborrin e subjektit tregtar

Një shpërthim është verifikuar mbrëmjen e kësaj të mërkure në oborrin e një biznesi, në Burrel.

 Nga të dhënat e fundit rezulton se shpërthimi është regjistruar në lagjen “Drita” nga aktivizimi i një sasie eksplozivi, të dyshuar tritol.

Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar dy mjete që ndodheshin në oborr dhe janë thyer xhamat e dritareve të godinës.

Në vendin e ngjarjes ndodhen forcat e policisë, të cilat kanë nisur një hetim për zbardhjen e episodit.

October 25, 2017 22:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim