Burrel, helmohen 7 persona nga konsumimi i hurmave

November 28, 2013 19:34

Burrel, helmohen 7 persona nga konsumimi i hurmave

Pas kërpurdhave, një tjetër produkt shpallet “non grata” për banorët e Burrelit. Në një hark prej vetëm 24 orësh 7 persona janë paraqitur në spital me shenja të helmimit pas konsumimit të hurmave.

Burime nga spitali i Burrelit bëjnë me dije se 4 nga të shtruarit kanë marrë serumin dhe kanë lënë spitalin, ndërsa 3 të tjerët ndodhen aktualisht në spital. Sipas mjekëve helmimi ka ndodhur për shkak të njollave të zeza në hurmat e sapovjelura.

“Burimi i helmimit kanë qenë hurmat me njolla të zeza deri në gjendje kalbëzimi” theksojnë bluzat e bardha.

November 28, 2013 19:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim