Burri gjen gruan e “vdekur” në gjumë

February 10, 2018 21:53

Burri gjen gruan e “vdekur” në gjumë

Frank Priddis mori lajmin që asnjë bashkëshort nuk do të donte të dëgjonte. Bota e tij u përmbys kur një infermiere i tha se bashkëshortja e tij Sandra kishte ndërruar jetë për shkak të kancerit në fshikës.

Por gjithçka ndryshoi në mënyrë të papritur, kur ai e gjeti bashkëshorten e tij gjallë, pak orë më vonë, teksa gruaja flinte gjumë në dhomën e spitalit.

63-vjeçari nga Exeter, Devon, duke folur për të përditshmen “The Sun” shpjegoi se infermierja që e kishte telefonuar, kishte marrë gabimisht të dhënat e një pacienti tjetër dhe për pasojë kishte kontaktuar familjen e gabuar.

Ai ndodhej në shtëpi në momentin që kishte marrë telefonatën e hidhur. E me të marrë lajmin ai kishte shkuar me shpejtësi në spital, ku dhe kishte gjetur të shoqen që flinte gjumë, shëndoshë e mirë.

Pavarësisht se ju kërkua ndjesë nga stafi i spitalit, 63-vjeçari u shpreh i zemëruar me këtë gabim.

 

e.k/dita

February 10, 2018 21:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*