Burri i Fildes Hafizit në gjykatë: Fëmijët do rrinë me njerëzit e mi

October 13, 2017 13:17

Burri i Fildes Hafizit në gjykatë: Fëmijët do rrinë me njerëzit e mi

Pak kohë pas gjëmës në familje, ku ish burri ekzekutoi në mes të kryeqytetit gjyqtaren Fildes Hafizi, motra e saj i është drejtuar me kërkesë gjykatës.

Motra e gjyqtares së ndjerë, Amela Asllanaj ka kërkuar që gjykata t’i japë saj kujdestarinë e dy fëmijëve, vajzës dhe djalit.

Mësohet se kërkesa është depozituar ne Gjykatën e Tiranës dhe ka pasur përballje me vete autorin e krimit, te atin e fëmijeve, Fadil Kasemi.

Kasemi ka kundërshtuar këtë kërkesë duke u shprehur se “fëmijët nuk kanë pse te shkojnë tek tezja, kur mund te rriten pranë të afërmve te mi”.

October 13, 2017 13:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*