Burri tradhëton gruan, përgjigja e saj të lë pa fjalë

August 10, 2016 09:54

Burri tradhëton gruan, përgjigja e saj të lë pa fjalë

Një çift që kishte shumë vite bashkë, duket se ishin mërzitur me njëri-tjetrin. Burri ishte biznesmen dhe vendos që të tradhtojë gruan me sekretaren e tij 18 vjeçe dhe për këtë i nis një mesazh gruas së tij.

Kur kjo e merr mesazhin, i kthen përgjigje burrit dhe mesazhi i saj është vërtetë epik.

Ja më poshtë dy mesazhet:

Burri-gruas: “Gruaja ime e dashur: Jam i sigurt që do më kuptosh, tani je 54 vjeçe dhe ti nuk më kënaq dot mua. Jam i lumtur me ty, të konsideroj gruan më fantastike dhe sinqerisht shpresoj që nuk do ta marrësh për keq këtë.

Kur të marrësh këtë mesazh unë do të jem në hotel Confort me Vanesën, sekretaren time 18 vjeçe. Mos u nxeh, por unë nuk do të vij në shtëpi para mesnatës”

Përgjigja e gruas: “Burrë i dashur, sapo e mora mesazhin tënd dhe faleminderit që më lajmërove. Përfitoj nga ky rast që të të kujtoj se edhe ti je 54 vjeç. Gjithsesi doja të të informoja se kur të lexosh këtë mesazh unë do të jem në hotel Eden me Xhovanin, instruktorin tim të palestrës, që edhe ai si sekretarja jote është 18 vjeç.

Meqenëse ti je një njeri i rëndësishëm, biznesmen dhe i diplomuar në matematikë, unë vë bast se do ta kuptosh shumë kollaj që gjendemi përballë një situate të tillë, por që një ka një diferencë “sa të vogël edhe aq të madhe”: 18 hyn më shumë herë tek 54, sesa 54 tek 18. Kështu që është më mirë të mos presësh zgjuar kur të vish në mesnatë.

Të puth gruaja jote që të kupton”.

August 10, 2016 09:54
Komento

2 Komente

  1. gopisti August 10, 11:59

    Mire e ka kjo Grua,por kur 54 nuk hyne ke 18-ta,atehere kjo e fundit nga inati e vertite neper Dhembe.Keshtu qe ka vende kur 54 hyne ke 18-ta.

    Reply to this comment
  2. Mark ramy uk scotland irland August 10, 14:44

    Edhe barcaletat shiten per lajme

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*