Bushati: Integrimi në BE kërkon bashkëpunim, i zhgënjyer nga angazhimi i bashkive

December 3, 2018 10:34

Bushati: Integrimi në BE kërkon bashkëpunim, i zhgënjyer nga angazhimi i bashkive

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka deklaruar se “Platforma për integrimin në BE do të kërkojë bashkëpunimin e të gjitha institucioneve qendrore dhe lokale”

“Kemi nisur punën përgatitore për procesin screening. Por jam i zhgënjyer nga angazhimi i bashkive në këtë proces”, tha Bushati.

Deklaratat e ministrit Bushati u bënë në një takim konsultues për krijimin e strukturës përgjegjëse për zhvillimin e negociatave të anëtarësimit te Shqipërisë në BE.

 

o.j/dita

December 3, 2018 10:34
Komento

3 Komente

 1. Fidel Kastro December 3, 14:33

  Bashkite jane fajtore, sidomos ata qe drejtohen nga demokrate!!!!!!! Oh mortja qe ste ha o karagjoz . e gjete dhe sebepin me te cilin nenkuptohet se negociatat nuk do te hapen dhe qershorin e vitit 2019.

  Reply to this comment
  • Vlora1912 December 3, 16:36

   O Fidel i kastruar nga trute. Po ku i gjete bashkite demokrate ti ne fjalen e Ministrit. Ai po shpreh zhgenjimin per mosangazhimin e bashkive ne teresi. Apo ashtu i lexon Radio Vicidoli. Sa per negociatat mos u bej merak. Ti dhe stani kriminal i PeDes te cilit I sherben ti me verberi bete gjithshka qe mundet dhe sua vuri njeri ne pordhe. keshtu qe Meriton ate shprehjen popullore. ik qihu dhe mos na caj Rrocken.

   Reply to this comment
   • Fidel Kastro December 3, 20:15

    Sa per dijeni o Vlora 1912, do ishe me i siNqerte te thoje Vlora 1944!!!! Kur e kam dashe une Europen ti mallengjehej “me fitoret e PPSH” te udhehequr nga xhaxhi Enver, sidomos ne luften kunder Inperializmit Amerikan . Sa per Europe nuk behej fjale ! EDHE BARE DO TE HAME DHE PARIMET NUK I SHKELIM, NDERSA SOT JENI BERE FLAMURTARE TE HYRJES NE BE.. KENI PESUAR METAMORFOZE, JU LUMTE O RILINDAS !!!!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*