Bushati: Mbyllja e ambasadës shqiptare në SHBA, vetëm maja e ajsbergut

Redaksia Online March 9, 2013 10:56

Bushati: Mbyllja e ambasadës shqiptare në SHBA, vetëm maja e ajsbergut

Mbyllja e ambasadës shqiptare në SHBA është komentuar nga deputeti socialist, Ditmir Bushati. Kryetari i Komisionit të Integrimit pranë Kuvendit, Ditmir Bushati, thotë se mungesa e buxhetit është vetëm maja e ajsbergut të krizës që ka përfshirë shërbimin diplomatik.

“Atdheu privat i Sali Berishës: shërbimi diplomatik në një krizë shumëpërmasore ku mungesa e buxhetit është vetëm maja e ajsbergut”, shkruan në Facebook deputeti Bushati.

 

Redaksia Online March 9, 2013 10:56
Komento

2 Komente

  1. LORA March 9, 11:56

    Si perfaqesues i Popullit Opozitar,zoti D.Bushati ka per detyre te na tregoje ajzbergun,jo majen e tij;sepse jane edhe taksat e mia qe paguajne Bushatin dhe sherbimet diplomatike.Po te kete bythe,ta bej tani;ne mos ta kyce gojen e te mos caje derrasa,qe vetem betonojne dr.dhjeramanin ne fronin e kuseruar.

    Reply to this comment
  2. L.Shmilli-Itali March 9, 14:00

    Lora ka shume të drejtë!Kur flet një deputet,një politikan,një drejtues shteti,kudo që të jetë,në pozitë a opozitë,ka detyrë të flas hapur,me dokumenta,pa dorashka;mirë,kur eshtë mirë situata dhe keq kur vërtet është keq!Aktualisht shqiptarët mashtrohen sidomos nga pozita,qeverisja,që për vota kerkon të bëjë mbrekulli realitetin edhe kur nuk është i tillë,kurse opozita,si në ketë rast,flet për ajsberg vertet,por nuk na tregon ku eshtë…këto si thote deputeti i nderuar,i dimë dhe ne të thjeshtët,ndaj nuk është e drejtë të mos thuhen ku…Shqiperia eshte e ndarë në dy realitete,qeverisja zbukuron,opozita konstaton të kundërtën dhe shumë herë,si ne kete rast,perciptas!Realiteti i trisht nuk zhduket duke mburrur a zbehur te vertetën,por duke shkuar ne thellesi te tyre:E mira,pergjithsohet,e keqja sulmohet!Duhet ndryshim mentalitetesh,Rilindje edhe këtu!…

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*