Bushati në SHBA, merr pjesë në Konferencën e Këshillit Atlantik

April 27, 2014 15:37

Bushati në SHBA, merr pjesë në Konferencën e Këshillit Atlantik

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, niset për në Uashington, ku do të marrë pjesë në Konferencën e organizuar nga Këshillit Atlantik. Në këtë Konferencë do të marrin pjesë Ministria e Punëve të Jashtme dhe të Mbrojtjes nga vendet e anëtarësuar në NATO, gjatë dekadës së fundit.

Në këtë aktivitet të nivelit të lartë do të trajtohen tema që lidhen me integrimet në BE dhe në NATO të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe më gjerë, vlerat e NATO-s në rajon, e ardhmja e komunitetit euroatlantik, zhvillimet aktuale në Ukrainë dhe sfidat për arritjen e një Evrope të bashkuar, të sigurt dhe të lirë.

April 27, 2014 15:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim