Bushati: Nuk kam hapur letrën e KiE-s për Pollon. Ishte e hapur

February 12, 2014 16:48

Bushati: Nuk kam hapur letrën e KiE-s për Pollon. Ishte e hapur

Ministria e Punëve të Jashtme hodhi poshtë sot shkrimet në media, ku thuhet se ministri Bushati ka hapur në Ministri një letër të dërguar nga KiE për kreun e Komisionit të medias, Genc Pollon. Burime nga MPJ konfirmuan sot për ATSH-në se letra ishte e hapur dhe publike. Gjithashtu, burimet theksojnë se kjo letër i është dërguar edhe MPJ-së nga KIE.

Gazeta “Panorama” shkroi sot se “Ministria e Jashtme ka hapur letrën që Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Europës, Thorbjorn Jagland, i ka kthyer si përgjigje kryetarit të Komisionit të Medias, Genc Pollo, lidhur me kërkesën e tij për asistencë ligjore për amendamentin e propozuar nga maxhoranca për ndryshimin e ligjit të Autoritetit të Mediave Audiovizive (AMA)”.

Burimet nga Kuvendi bëjnë me dije se përgjigjja e sekretarit të KiE, Thorbjorn Jagland, është dërguar nëpërmjet misionit diplomatik në Ministrinë e Jashtme në Tiranë.

panorama1

February 12, 2014 16:48
Komento

45 Komente

 1. Anastasia April 27, 11:09

  Edhe pollo nje hajdut si te gjtihe te tjeret….Kush mund te rrjepi shqiperin deri ne piken e fundit…….

  Reply to this comment
  • marlind April 27, 12:57

   Pollo nuk ka lene seksion pa zhvatur, madje edhe permes kunatit te tij qe e vuri me pahir dekan te fakultetit te mjekesise, (pollo minister arsimi) e rrenoi sistemin arsimor ne fakultetin e mjekesise, i vodhi fondet per arsimin mjekesor, i rriti edhe taksen vjetore ketyre studenteve, beri presione te pashembullta ne kete fakultet.

   Reply to this comment
  • animus February 13, 12:55

   Lajm idiot.
   Pse nuk na e thoni se cfare permbante letra qe i paska djegur Pollos se Bishes – ose te referoni shkrimet qe kane lidhje me kete ceshtje.
   Eshte ne natyren e gazetareve shqiptare qe shkruajne per dicka duke prezumuar qe te gjithe e dijne se per cfare behet fjale.
   Ky lloj shkrimi (qe nuk paska as autor) merriton noten 4 dhe vleresimin “I trishtuar” per mungesen e profesionallizmit.

   Reply to this comment
 2. Anastasia April 27, 11:12

  U bene bosa me para te fituara me pa te drejte, nga tenderat dhe privatizimet e pasurive shqiptare…..eshte koha ti shporrim nga pushteti….per te ndertuar shqiperin qe shqiptaret meritojne…….

  Reply to this comment
  • arsilda gj April 27, 12:59

   Paaftesia dhe injoranca qe kane ministrat tane eshte aq ashiqare saqe ata as nuk dine as si te vjedhin ose mbase gezojne kur tallen me shqiptaret kur tregojne haptazi vjedhjet e tyre dhe shqiptaret nuk kane c’te bejne. Por sido qe te jete, pas 23 qershorit do t’i vije momenti qe do gjykohet per te gjitha krimet ekonomike qe ka bere ky me shoke qe e rrenuan Shqiperine dhe varferuan e drobiten shqiptaret.

   Reply to this comment
 3. luani April 27, 11:13

  Në një intervistë për gazetën “Shqip”, deputeti i Partisë Socialiste dhe anëtar i Komisionit Parlamentar të Mediave, Alfred Dalipi, thotë se tashmë po përgatitet dosja e dokumenteve që komprometojnë ministrin Pollo në këtë proces ku ministria që ai drejton ka marrë rolin e autoritetit kontraktor. ky minister dhe kjo qeveri e vetmja gje qe di te beje eshte te zhvat e te vjell gjepat e shqiptareve . ruana zot nga pangishmerija e ketyre njerezve harbut dhe medioker , te cilet e shfrytezojn pushteti e tyre per tu pasuruar ne kurriz te shqiptareve , madje edhe duke marrur kredi te buta per te rritur mirqenjen e tyre dhe per te rrenuar kete vend dhe qytetaret e tij,

  Reply to this comment
  • fjorela April 27, 13:02

   Pollo pervecse ka zhvatur e ka vjedhur pa fund, rrenoi edhe sistemin arsimor duke krijuar nje skeme grabitqare te matures shteterore dhe duke u dhene shkollat qe preferojne nxenesve qe nuk dine as te shkruajne e lexojne por vetem se kane prinder sherbetore te pushtetit.

   Reply to this comment
 4. Ana April 27, 11:16

  Sa dosje abuzimesh e korrupsioni jane dorezuar ne prokurori dhe ne fund jane denuar denoncuesit e krimit dhe jo kriminelet e shkelesit e ligjit…Ndaj kjo situate duhet te marre fund eshte koha te Rilindim shqiperin, te rilindim shtetin e se drejtes……..

  Reply to this comment
  • Shpetimi April 27, 13:03

   20 milione eurot Genc Pollos nuk i mjaftojne vetem per te nderruar gomat e cadillac-ut qe ka blere me super vjedhjet ne arsim qe kalojne disa mijera here keto vlera.

   Reply to this comment
 5. ARSI April 27, 11:17

  Edhe kete radhe te njejten praktike do te ndjeke Berisha, ne vend qe te denoi shkelesin e ligjit qe ka fituar miljarda leke me abuzimet e detyres do te denoi gjasme per shpifje denoncuesit e ketyre shkeljeve………

  Reply to this comment
 6. Rei April 27, 11:18

  Pas 23 qershorit te gjitha dosjet e derguara ne prokurori per shkelje te ligjit dhe abuzime me detyren do te rishikohen sepse pergjegjesit duhen vene para drejtesis…….

  Reply to this comment
 7. Arbenita April 27, 11:28

  Internet ne cdo shkolle ishte fjala e Berishes…..Internet ne cerekun e shkollave te shqiperis, me kompjutera kineze te cilesis me te ulet sepse duhet te fitonte ca miljona Pollo, ky eshte realiteti n kontrast me fjalen e Berishes……….

  Reply to this comment
 8. Xhesi April 27, 11:29

  Nje tender pa fond limit sepse limitin e vendos Pollo kur te kete mbushur xhepat e tij…..Drejtesi per shqiptaret dhe denim per hajdutet………

  Reply to this comment
 9. akili April 27, 11:57

  keta politikan e vetmja gje qe din te bejne eshte et rrembejn dhe grabisin cdo fond e cdo gjep te shqipytareve, andaj eshte e nevojshme t i largojm me cdo mjet legjitim nga pushteti. ata tashme gjenden pa ide dhe pa mendesi te reja, pranaj kur nuk kan cfar te bejne fusin duart nepre gjepat e shqiptarve si pa te keq, thjesht per t ua rrembyer 5 e fundit te mbetura ne fund te gjepave

  Reply to this comment
 10. gega April 27, 12:00

  ky genc pollo hajduti me i madh eshte edhe pse ka nje ministri pa portofol dhe qe aty mundohet te vjedh e te rrjep vendin

  Reply to this comment
 11. gega April 27, 12:01

  ti dergohet dosja ktij pollos se legeni mendoi ti marre dhe 20 milion euro para se te iki te bej dhe ca para ne kurriz te shqipatreve

  Reply to this comment
 12. ergi April 27, 12:02

  vendi ka nevoje qe te gjitha kta zyrtar te pd qe kane abuzuar me pushtetin te hetohen imtesisht sesep kane peftitar se kane gjykatat pas vetes

  Reply to this comment
 13. egi April 27, 12:03

  prokuroia te nise sa me pare hetimet per nje minister zyrtar kaq te lart te shtetin qe ben tender ne menyre kaq abuzive dhe kaq te parregullt

  Reply to this comment
 14. egi April 27, 12:04

  duhet nje ore e me pare te hapen hetimet per kete palo minister ne ikje qe po vjedh parat e shqipatreve dhe po abuzon me to

  Reply to this comment
 15. egi April 27, 12:06

  eshte turp sesi po mundohen ta shfrytezojne shtetin keto palo ministra ne ikje qe dhe muajt e fundit po vjedhin sa kane mudnesi

  Reply to this comment
 16. eni April 27, 12:08

  te gjitha dosjet e tenderave qe po bejne keto minsitra te babzitur ne ikje duhet tu cohen ne prokurori menjehere per hetime

  Reply to this comment
 17. eni April 27, 12:09

  duhet bere nje pune shume e madhe me ardhjen e ps ne psuhtet qe te gjithe keta hajdute te hetohen imtesisht se kane vjedhur sa kane mudnur ne kurrizin e shiqpatreve

  Reply to this comment
 18. eni April 27, 12:10

  shqiptaret me ardhjen e ps ne pushtet nuk do kene me afera te tilla te minsitrave qe para se te lene pushtetin vetem te mundojne te bejne tendera per te marre rryshfete

  Reply to this comment
 19. Xhesi April 27, 12:20

  pas 23 Qershorit denim maksimal per te gjithe maskarejt ministra qe e zhvaten shqiperin….Rilindje

  Reply to this comment
  • geni April 27, 18:02

   po,do rilindni me ramen dhe me partin e ilir metes qe skeni lene gje pa e share,tani gjoja do rilindni o te deshtuar

   Reply to this comment
 20. Rei April 27, 12:23

  Pollo dhe cilido minister qe ka shkelur ligjin dhe ka shfrytezuar oostin do te vihet perpara drejtesis me 24 Qershore……..

  Reply to this comment
  • endri April 27, 17:58

   24 qershori do jete dita e fitores se mandatit te trete te PD-se,keshtu qe mos u lodh kot dhe mos e mbaj ate mendim.

   Reply to this comment
 21. ARSI April 27, 12:48

  Keta horra jane bere supermiljardera me djersen e shqiptareve dhe kjo eshte e pafalshme…te gjithe perpara drejtesis sepse shqiperia nuk eshte hugande, por shtet europian dhe kushtetuta duhet te jete mbi gjithcka, e jo interesi juaj personal…..Drejtesi pas 23 qershorit…

  Reply to this comment
 22. Arbenita April 27, 12:57

  A keni lene ndonje fond pa prekur o hajdute? Sigurisht qe jo sepse nuk ju rrihet pa vjedhur se keshtu jeni mesuar….keni 8 vitet qe beni pune e hajdutit…por erdhi koha e ndeshkimit tashme….

  Reply to this comment
 23. Arbenita April 27, 13:00

  Vazhdoni vidhni dhe pak dit se 23 qershori eshte afer….Dita e Rilindjes se shqiptareve dhe njekohesisht dita e gjykimit tuaj erdhi….

  Reply to this comment
 24. sherman April 27, 14:27

  Si fund pushteti qe eshte te gjithe shtetaret po perpiqen te zhvasin sa me shume te jete e mundur,por drejtesia vonon dhe nuk harron

  Reply to this comment
 25. Anastasia April 27, 16:16

  FUNDI I PUSHTETIT TE BERISHES DO TE SHENOI DHE FUNDIN E MINISTRAVE TE TIJ TE KORRUPTUAR, SI DHE FUNDIN E TE GJITHE ATYRE PSEUDO DIPLOMATEVE TE VENE NE DETYRE ME MILITANTIZEM…DHE FUNDI ESHTE SHUME SHPEJT VETEM 75 DIT NA NDAJNE PRE TIJ…….

  Reply to this comment
 26. Ana April 27, 16:18

  Pollo dhe te gjithe ministrat hajdute dhe shfrytezues te postit per qellime personale do te marin ndeshkimin e merituar pas 23 qershorit kur PS te vije ne pushtet me nje lum votash……..

  Reply to this comment
 27. Ana April 27, 16:19

  Me shume e shkaterroi pushteti i berishes shqiperine se sa pushtuesit qe na paten pushtuar…….

  Reply to this comment
 28. endri April 27, 17:41

  ps ben mire te mos merret me dosjet e ministrave te qeverise se nuk do gjeje gje po te beje gati dosjet per deputet e saj me pasurit ekstreme qe kane,te deklaruara e te pa deklaruara.

  Reply to this comment
 29. Volteri April 27, 21:22

  Vetem 1 dosje per Pollon, po mund te behen libra me gjithe ato vjedhje qe ka bere vetem ky njeri me postet qe ka pasur.

  Reply to this comment
 30. Landi April 27, 21:24

  Ky pseudo-minister ka vetem 1 qellim te vjedhi per vete dhe sigurisht per te zotin e tij, per kryehajdutin e qeverise sone, Pollo eshte bere i pasur me parate tona dhe vazhdon te pasurohet me shume, duhet ta ndalojme kete gje ne 23 qeshor e kemi nje mundesi ta nxjerrim nga qeveria dhe te shpetojme parate e popullit shqiptar

  Reply to this comment
 31. Ardi April 27, 21:27

  Kjo eshte per te tu bere barcalete, qeveria berisha do te dixhitalizoje nje televizion si TVSH qe ka qene nje makineri propagande per salen, me mire te fillojne njehere qe ta bejne TVSH televizionin e gjithe shqiptareve, se ne fund te fundit takstat une si popull i paguaj, pasi ta kene bere TVSH nje media te mirefillte atehere le ta privatizojne se boll na u cane veshet nga propaganda e berishes

  Reply to this comment
 32. Zamiri April 27, 21:29

  Dixhitalizimi i TVSH po behet pa zbatuar asnje rregull, eshte nje veprim qe e ka kerkuar sala ne menyre qe te mbushi xhepat e veta para se te largohet na kryeministria

  Reply to this comment
 33. BAYAREA Ca. April 28, 00:57

  Paskemi qene shtet i pasur dhe nuk e paskemi ditur. Ja tani na del edhe Kuqi Pollo, Minister Inovacioni qe nuk e kane edhe shtete me te medhe se ne, kerkon te beje nje tjeter vjedhje gjoja spektakolare, por eshte shume trashanike , u jane errur syte e nuk dine cfare te vjedhin me pare deri me 23 Qershor. Genci njeri imoral , pa familje i debuar me kohe prej saj, cfare te presesh nga Qime Kuqi, po e mbyll me nje shprehje popullore, te me falni por do ta them, ashtu si e ka thene Populli: Kuqi me i mire, ka .. baben e vet.

  Reply to this comment
 34. Mark uk May 3, 15:19

  Ju lutem juve qe kerkoni ti coni ne gjyqe me 23 qershor,ta shtyjn pak daten e denimit.Me kujtoni Sanco Pancon me mullijt e eres.Mos e matni vehten me hien e mengjezit more militaruca socialiste.

  Reply to this comment
 35. Jozi February 13, 06:09

  e cfar pastaj pollua ka vjedhur miljarda cfar jan kto idjot lleqe u hap su hap

  Reply to this comment
 36. HADES February 13, 08:48

  Te them te drejten nuk e besova Pollon per punen e hapjes se letres, por kur degjoj Ditmir Bushatin te thote se ” letra ishte e hapur “, nuk ka turp me te math per kete Minister. Por dardha nen dardhe bie dhe i ati i Ministrit, njefare S. Bushati ish–sekretar i pare i PPSH ne Shkoder ka qene dhe atehere kishin per huq te hapnin letrat qe vinin nga jashte. Kete gje e dine ato qe kishin njerez jashte atehere dhe ky Ditmiri do te ktheje kohen e te atit biologjik dhe shpirteror.

  Reply to this comment
 37. shqiptari February 13, 10:42

  ky eshte nje grek ekstremiste qe do zhdukjene e shqiperis dhe shqiptareve ka fakte gjyshi i ketij nen roben dhe graden greke ka zhdukure e masakruare mijra shqiptare ky e bene me te sofistikuare jo me vrasje te drejteperdrejte se jemi ne kohete moderne dhe ka skllaveri dhe zhdukje moderne pra po e luane mire lojene dhe ky vene vajtone dhe eshte ne ate gjendje mizerabel qe eshte frike ta vizitoshe kush del e shikon eshte pere te vene kuje kushtete me te veshtira te jetes dhe te gjitah keto fale dhe pabesise se ketij tradhtari

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin