“Business Insider”: Ksamili dhe Berati mes 16 vendeve më befasuese të Evropës

July 14, 2015 13:14

“Business Insider”: Ksamili dhe Berati mes 16 vendeve më befasuese të Evropës

“Business Insider”, një faqe e njohur informative amerikane ka publikuar një listë me 16 pikat turistike më befasuese në Evropë.

Mes tyre gjendet dhe Shqipëria, e cila në koment vlerësohet si një perlë ende e pazbuluar e Evropës. Dy vendet që duhen vizituar në Shqipërisë sipas “Business Insider”, janë Ksamili dhe Berati.

ksamil

Plazhi i Ksamilit – Bashkë me pjesën tjetër të Shqipërisë, mbetet një nga perlat e pazbuluar të Evropës

berati

Berati, pjesë e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s zakonisht cilësohet si “qytetit i dritareve” nga banorët për shkak të dritareve të mëdha në ndërtesat antike.

July 14, 2015 13:14
Komento

1 Koment

  1. ti July 14, 19:48

    Po talleni ju apo cfare. Nese keto jane vende per tu vizituar atehere fshatrat e Kosoves jane maja e turizmit sspse nuk jane katrahure si Berati me Ksamilin.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim