Busti i Papa Françeskut do të vendoset tek Piramida

March 11, 2016 20:46

Busti i Papa Françeskut do të vendoset tek Piramida

Këshilli Bashkiak i Tiranës, mbledhja e të cilit ka nisur rreth orës 19:00 të mbrëmjes së sotme ka miratuar me unanimitet vendimin për vendosjen e një busti kushtuar Papa Françeskut në kryeqytet.

Kreu i këshillit bashkiak, Aldrin Dalipi u bëri me dije se statuja e Papa Françeskut do të përurohet më datë 15 shtator me rastin e 1-vjetorit të vizitës së tij në vendin tonë dhe do të vendoset pranë Piramidës, në bulevardin kryesor të Tiranës.

Ndërkohë, kreu i këshilltarëve të djathtë në këshillin bashkiak, Leonard Olli kërkoi nga bashkia që të bëjë transparencë lidhur me këtë çështje, duke iu dhënë këshilltarëve një bocet apo një foto të bustit në fjalë.

March 11, 2016 20:46
Komento

9 Komente

 1. Shqip March 11, 22:17

  Po bustin e IMAMIT ku do ta viendosni o politikane sahanelepires?

  Feja e shqipatrit eshte shqiptaria….
  Stop me alibite se po na neverisni te qenurit shqiptare te vertete.

  Reply to this comment
  • andromeda March 12, 09:41

   Më thoni, o të marrë, në cilin vend të botës është vendosur monument për një Papë të gjallë? Shqiptarët janë një rracë bastarde dhe e degjeneruar.

   Reply to this comment
 2. Mollosi March 11, 22:19

  Pavaresisht qe per Papen kam mendim te mire, mendoj qe Keshilli Bashkiak i Tiranes gaboi qe mori nje vendim te tille.

  Reply to this comment
 3. shaqo March 11, 22:42

  C’krim kulturor, jo per papen.
  Nuk ka me emra shqiptaresh per rruge, lulishte e sheshe, por vetem emra te huajsh.
  A mos po asimilohemi si popull, se nuk mund te gjesh vend te botes, ku te huajte te jene ne piedestal, te jene krenaria e nje kombi, dhe vendasit te percmohen.
  Sa poshte qe kemi rene keto 25 vjet, nuk do te na e fale historia ne shekuj, jemi brezi me negativ intelektual shqiptar. Mos paste me si ne Shqiperia ne te ardhmen.

  Reply to this comment
 4. alphade March 11, 23:52

  Bust Papes, megjithe respektin qe kemi per te, ende nuk
  kane vendosur ne Argjentine, vendlindjen e tij !? Pse
  xhanem qveritaret tane behen kaq servile ?! Apo Edi-
  SAla duan te behen me katolike se Papa !
  Mire e thone rilindasit tane : Feja shqiptarit eshte shqip-
  taria !!! Shqiperia ka shume fe dhe ndonje dite do na ngrihen myslimanet,ortodokset, bektashinjt, bahajt,etj.
  dhe do t’i thone Edit e Sales duam edhe ne ”baben” ,
  apo bustin e Bektashit ,etj . dhe s’do kete vend pa buste
  Tirana !??? Keshtu do veje Shqiperia Rrumpalle e la Sala
  rrumpale po e le edhe ky Edi …!!! Mos merrni me keto
  karagjozlleqe , rritni pensionin 650 mije pensioniste, gjeni
  vende pune njerzve …!! Shqiperia pensionet i ka si ne
  Afrike dhe cmimet me te larta se ne Amrike ..!!!
  Quo vadis ?????

  Reply to this comment
 5. intelektuali March 12, 08:03

  KJO ESHTE NJESOJ SI TE VENDOSIN KRISHTIN TEK BUNKERI I HITLERIT

  Po a ka ndjese apo sensibilitet shoqeria Civile shqyptare me MARREZITE idiote te Edi Rames? Por kur do t’i japi fund qeverisjes se tij prej debili ekstravagant me ngjyra servilizmi politik?

  sepse:

  Te vendosesh bustin e Papes tek Piramida Famkeqe e Enver ANTIKRISHTIT qe u kall daten edhe femijeve ne barkun e nenes eshte njesoj sikur:

  TE VENDOSIN KRISHTIN TEK BUNKERI I HITLERIT

  Ki meshire o Zot per keta pagane te pafe, se s’dijne se cfare po bejne!

  Reply to this comment
 6. Arben March 12, 09:16

  CFARE KA BERE PER SHQIPERINE KY MORE????!!1111111111111

  ME THOTE DOT NJERI?????!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 7. andromeda March 12, 09:42

  As Zhulal Mziu nuuk e ka bërë këtë në Kamëz.

  Reply to this comment
 8. perkthyesi March 12, 09:50

  Po mbushet Tirana me lloj lloj bustesh, c’behet keshtu? Neser, pasneser nuk do kemi me vend per te ecur, pasi do detyrohemi te perballemi ne cdo hap me keta krijesa prej guri! Kur do heqim dore nga keto budallalleqe?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim