‘Butoni im bërthamor është më i fuqishëm’, Trump i përgjigjet Kim Jong Un

January 3, 2018 09:41

‘Butoni im bërthamor është më i fuqishëm’, Trump i përgjigjet Kim Jong Un

Presidenti i SHBA, Donald Trump i është përgjigjur liderit të Koresë Veriore, Kim Jong Un në lidhje me butonin atomik.

Në një postim në twitter, kreu i Shtëpisë së Bardhë paralajmëroi Kim Jong un se edhe SHBA ka butonin atomik, madje më të madh dhe më të fuqishëm se Koreja e Veriut.

Gjatë fjalimit të tij vjetor me rastin e Vitit të Ri, Kim Jong Un ka tërhequr vërejtjen për atë që ai e ka quajtur “buton bërthamor” në tavolinën e tij dhe armatim, për të cilin ai pretendoi se mund të arrijë çdokund në Shtetet e Bashkuara.

Por tha se ai do ta përdorte atë vetëm nëse siguria e Phenianit është e kërcënuar.

January 3, 2018 09:41
Komento

2 Komente

 1. MH January 4, 13:57

  Politika e skermitjes se dhembeve nuk tremb njeri!!!

  Replikat dhe pergjigjet origjinal si kalamajt pa dallim ne te gjithe boten.C’a kujton ti.se me mund mue.Une kam baben polic.
  Ne nji rast nji grue i pergjigjet mesuese per zenkat e kalamanit me kalaman.Kujdes,i thot mesuesja,e ka babin gjeneral.Ala nuk e ka pasur polic i pergjigjet grueja.
  Nderhyrje ma banale qe ka ba presidenti amerikan Kim Jongut nuk gjindet as ne kohen e para 2-300 vitesh.
  Keshtu perfundojn gjigandet ne politika banale diskredituese.
  Edhe kampi ish socialiste i fuqishem.Kur diskutonin ne vlersimin e kapitalizmit Amerikan per te inkurrajuar vetveten dhe per ta mposhtur.Kinezi qe kish mberritur ne mbi 1000 protestime ndaj amerikes per avionet spiun i thoshte Hrushovit: -Kapitalizmi Amerikan asht tiger prej letre.
  Hrushovi i pergjigjesh:-Tiger prej letre po me dhembe atomik.
  Sot mbas shume e shume vitesh dhembet atomike po i vendosin shume shtete,te gjithe ne gojen ujk te vetvetes,duke perfundue ne politika mjerane dhe diskredituese ndaj vetvetes edhe pse mbahen superfuqi qofte dhe numer njeshk i botes.
  “Inteligjenti” Trump do ishte ma e bukur ti thoshte Kim Jongut.Mos e kruaj ma shume sa nuk jam nxehur.Nuk me jane ngritur nervat. Se sa te thote banalitetin ” Butoni im bërthamor është më i fuqishëm “.
  Jongu i din te gjitha ma mirese Trumpi.Ndaj eksperimenton cdo dite prova konkrete te perfeksionimit te armes berthamore.

  Reply to this comment
 2. MH January 4, 13:58

  Politika e skermitjes se dhembeve nuk tremb njeri!!!
  Ma i rrezikshem ai qe nuk e ve gojen ne perdorim!!!

  Replikat dhe pergjigjet origjinal si kalamajt pa dallim ne te gjithe boten.C’a kujton ti.se me mund mue.Une kam baben polic.
  Ne nji rast nji grue i pergjigjet mesuese per zenkat e kalamanit me kalaman.Kujdes,i thot mesuesja,e ka babin gjeneral.Ala nuk e ka pasur polic i pergjigjet grueja.
  Nderhyrje ma banale qe ka ba presidenti amerikan Kim Jongut nuk gjindet as ne kohen e para 2-300 vitesh.
  Keshtu perfundojn gjigandet ne politika banale diskredituese.
  Edhe kampi ish socialiste i fuqishem.Kur diskutonin ne vlersimin e kapitalizmit Amerikan per te inkurrajuar vetveten dhe per ta mposhtur.Kinezi qe kish mberritur ne mbi 1000 protestime ndaj amerikes per avionet spiun i thoshte Hrushovit: -Kapitalizmi Amerikan asht tiger prej letre.
  Hrushovi i pergjigjesh:-Tiger prej letre po me dhembe atomik.
  Sot mbas shume e shume vitesh dhembet atomike po i vendosin shume shtete,te gjithe ne gojen ujk te vetvetes,duke perfundue ne politika mjerane dhe diskredituese ndaj vetvetes edhe pse mbahen superfuqi qofte dhe numer njeshk i botes.
  “Inteligjenti” Trump do ishte ma e bukur ti thoshte Kim Jongut.Mos e kruaj ma shume sa nuk jam nxehur.Nuk me jane ngritur nervat. Se sa te thote banalitetin ” Butoni im bërthamor është më i fuqishëm “.
  Jongu i din te gjitha ma mirese Trumpi.Ndaj eksperimenton cdo dite prova konkrete te perfeksionimit te armes berthamore.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*