Buxheti 2020, Hajdari dhe Gjoni braktisin Komisionin e Integrimit Europian

December 6, 2019 10:16

Buxheti 2020, Hajdari dhe Gjoni braktisin Komisionin e Integrimit Europian

Ka nisur shqyrtimi i pr/Buxhetit i vitit 2020 në Komisionin e Integrimi Europian, ku po raporton zv.ministri i Jashtëm, Etjen Xhafaj.

Komisioni i Integrimit ka nisur me debate.

Kryetarja e këtij Komisioni, Rudina Hajdari si dhe deputeti Ralf Gjonaj e kanë braktisur këtë mbledhjen.

Shkak i largimit është bërë, vonesa e zv.ministrit, si dhe mosprania në këtë komision e ministrit të Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj.

“Kjo është kalamanllëk. Ralf, ditë të mbarë”, ka thënë Kumbaro.

“Duhet të largohemi nga metoda provinciale e komunikimit që u vu re në këtë sallë”, u shpreh Ralf Gjonaj.

Zv/ ministri Xhafaj ka theksuar se buxheti i 2020 është 3.6 miliardë lekë, ndërsa u shpreh se integrimi europian dhe bashkëpunimin rajonal janë objektivat kryesore të Ministrisë së Jashtme.

j.l./ dita

December 6, 2019 10:16
Komento

1 Koment

  1. hasani December 7, 08:06

    Lere more OSBE se te kerkon rudina e ralfi, keto figura nuk duhet te injorohen, ato nuk hane mut kot.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim