Buxheti “përplas” grupin e PS, debate mes Ahmetajt dhe Braçes para seancës

December 3, 2018 10:54

Buxheti “përplas” grupin e PS, debate mes Ahmetajt dhe Braçes para seancës

Partia Socialiste ka mbledhur grupin e saj parlamentar, përpara zhvillimit të seancës plenare, e cila ishte parashikuar të niste në orën 10:00.

Sipas mediave mbledhja ka nisur me debate mes grupit të PS, ku kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe ka vërejtje për buxhetin.

Braçe ka pasur kundërshtime për disa nene të buxhetit edhe në debatet publike të zhvilluara në komision.

Mësohet se janë caktuar 10 deputetë  për të folur mbi Buxhetin 2019.

Braçe, në cilësinë e kreut të Komisionit të Ekonomisë, pritet të bëjë propozime për paketën fiskale gjatë shqyrtimit nen për nen.

o.j/dita

December 3, 2018 10:54
Komento

4 Komente

 1. Ekonomist December 3, 12:38

  Dhe Erion Brace me ne fund u ngop me pallavrat e ketij dhaskalit te anglishtes qe dejton(shkaterron) ekonomine shqiptare me rrena e mashtrime e sigurisht me plot deshtime. Kerkon ky te taksoje e pagat deri ne 30 mije leke ne muaj, pra te taksoje te gjithe buxhetoret, e kete e shet si sukses. Eshte vertet fatkeqsi per Shqiperine me kete qeveri ku kryeministri piktor e ministri ekonomi-finances mesues gjuhe angleze jane Out komplet nga ekonomia.

  Reply to this comment
 2. Fidel Kastro December 3, 14:39

  Braçja ka mare detyre nga Ram timoni te bej rolin e kones , te lehe , por, brenda koordinatave qe i jane caktuar!!!!

  Reply to this comment
 3. Dhimbia e Madhe Popull. December 3, 14:46

  “Dashi”konkuron..”delet”shikojne e zgjedhin…!

  “Deshte” kur ndekshen me njeri tjetrin,reklamojne para ruzave(deleve),qe i vene ne krye te tufes…Polemika sjell zhvillim,parimisht,po, na tembni me ato foto,ku shihni njeri tejtrin si armiq.kjo na shqeteson. jo keshtu …z.Ahmetaj…se na e trembe “djalin e kombinatit”…
  asnje mendim i tij nuk miratohet…Qetohuni dhe degjoni mbrojtesit e “shtreses vegjelise”…

  Dhimbia e amdhe popull.

  Reply to this comment
 4. Martini December 4, 04:12

  Pa dashje po te perkrahesh Ahmetajn Gjiknurin Gegpriftin Xhacken Klosin etj ja ke q….nenen ekonomise.Po ky Bracia mbron pronat e veta apo do ti zere vendin Edi Rames.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim