Buxheti, Rama: krenarë për arritjet e vitit të parë

November 16, 2014 13:00

Buxheti, Rama: krenarë për arritjet e vitit të parë

Kryeministri Edi Rama shprehet krenar për arritjet e qeverisë që ai drejton në vitin e parë të mandatit. Me anë një postimi në rrjetin social “Facebook”, Rama thotë se projekti është ambicioz dhe domethënës për t’i hapur rrugën planeve të parashtruara më parë.

“Nesër diskutojmë buxhetin e ri. Krenarë për arritjet e vitit të parë e ambicioz për një tjetër vit domethënës në rrugën e Rilindjes që duam”, shkruan Edi Rama në rrjetin e tij social një ditë para diskutimit të projektbuxhetit të shtetit për vitin 2015 në Kuvendin e Shqipërisë. Kuvendi pritet të mblidhet ditën e hënë në orën 11:00 për të diskutuar në parim buxhetin e shtetit për vitin 2015. Paralelisht me këtë projekt, pritet të shqyrtohet edhe paketa fiskale që e shoqëron planin e qeverisë.

 

 

Axhenda e Kuvendit

E hënë, 17 nëntor 2014, ora 11.00

 1. Miratimi i procesverbalit të seancës plenare, datë 6.11.2014.
 2. Projektligji “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr 8438, datë

28.12.1998, “Për tatimin mbi të ardhurat”, të ndryshuar.

 1. Projektligji “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 9975, datë

28.7.2008, “Për taksat kombëtare”, të ndryshuar.

 1. Projektligji “Për disa ndryshime në ligjin nr.61/2012, “Për akcizat në

Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar.

 1. Projektligji “Për një ndryshim në ligjin nr 9981, datë 8.9.2008, “Për miratimin

e niveleve të tarifës doganore”, të ndryshuar.

 1. Projektligji “Për buxhetin e vitit 2015”.
 2. Projektligji “Për faljen e kamatëvonesave dhe gjobave për kontributet e

detyrueshme të sigurimeve shoqërore, të papaguara nga personat e

vetëpunësuar në bujqësi”.

 1. Diskutime për çështje jashtë rendit të ditës.
November 16, 2014 13:00
Komento

8 Komente

 1. Prudentino November 16, 13:53

  Mbajten shenime suedezet o Edi per keto arritjet e qeverise sone ne vitin e pare te kesaj qeverie?
  Kur je krenar je dhe i lumtur besoj apo nuk kane lidhje me njera tjetren?
  😛

  Reply to this comment
 2. kris 1 November 16, 14:03

  Dhjesim dhe jemi krenare.Dukesh e flet si ata qe kishin mbaruar shkollen e partise.
  Nje arritje te madhe e ke.Po liron hapsirat e gjelbera.Kemi e do te kemi shume nevoje per bar .

  Reply to this comment
 3. Koli November 16, 16:52

  Buxheti i ri me taksa te reja e te larta! Kur eshte krenare qeveria me keto arritje pse mos kenaqet dhe njerezia me keto rritje? Taksa e larte do na ” siguroje ” dhe mireqenie te larte. Do ta fillojme me rritjen e cmimit te energjise. Ky do jete dhe suksesi me i math i qeverise per mireqenien e popullsise.

  Reply to this comment
 4. persekutuar-denuar November 16, 17:24

  MOS U BEJ SI SALIU O EDI RAMA PO TREGOHU ME MODEST, SE PO BEHESH I PABESUESHEM!

  Saliu deklaronte papushim se Shqypnia kishte arritur MAJAT e zhvillimit evropian me GDP dhe ishte renditur pas Gjermanise, nderkohe qe treguesi kryesor – GDP per fryme te popullates ka mbetur ne vend numero qe nga Koha e Qepes e Enver Hoxhes. Po shiko edhe ti o Edi Rama grafikun e GDP-se albaneze ne krahasim me ate amerikone dhe pastaj fol per arritje dhe suksese madheshtore te qeverise:

  http://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD/countries/US-AL?display=graph

  Sepse ne fakt o Edi Rama qeveria me borxhet qe po merr po behet si Firmat Piramidale qe nuk prodhonin kurrgje dhe kjo nuk eshte nje kritike nga opozita komuniste e Saliut, por nga persekutuarit properendimore shqyptare, per te cilet prodhimi me marken Made in Albania eshte CELESI qe do te sheroje ekonomine tone mjerane, ashtu sic kishte filluar te eci me kembet e veta vite me pare perpara se Enver Hoxha te mbillte MURTAJEN bolshevike ne vendin tone dhe te likuidonte intelgjencen dhe biznesin, MURTAJE qe kerkon ti te festosh me 29 nentorin e ZI, me buje dhe harre duke hedhur badiava LEKAT qe merr borxh nga Bota Antikomuniste.

  Reply to this comment
 5. November 16, 19:56

  Humor afrikan , sipas kesaj llogjike vitin tjeter na ha mender m,, gjermania . Jini serioz o Rama ! Nje lolo Kryeminister sapo e hoqem , po sipas llogjikes edhe ti nuk qenke me pak se ai . Mjere ne , pa ju nje surrat keni .

  Reply to this comment
 6. Mark uk November 16, 22:02

  Mos u tregoni mos besues se vertet eshte krenar se ka rritur taksat.Eshte i lumtur se ka rrite papunesin.Eshte i gezuar se ka rritur krimin.Eshte sukses se jan vrar 14 biznemen dhe as njeri nuk eshte arrestur.Eshte krenar se u vra Santos dhe arritja eshte e gezueshme se policia e shoqeroj deri sa e nxierri jasht rrezikut.Dhe gjith kto krime qe u bene eshte arritje se deputetet e tij muaren te gjitha te dhenat e bizneseve dhe arritje eshte se kerkush nuk po mban pergjegjsi.Eshte i gezuar se cfar tha ne fushat po bene te kunderten.Eshte arritje se ministrat e tij hyne ne librin GINES per dasmat madheshtore.Ashte arritje dhe i gezuar se ala mendon se eshte fushat elektoale qe per cdo dite thot qeveria e tij do ta bejm.

  Reply to this comment
 7. tironas November 16, 23:52

  krenar thote ky bolja…ti krenar duhet te jesh vllai se kishe kohe pa fonde te edha qe nga 2007 ku saliu ti priu e tani ke ne dore shume fonde…aman qe cdo familje shqiptar e perbere nga 4 vete ka 2 ose tre vete pa pune nuk eshte arritje..mbyllja e universiteteve ne ate forme nuk eshte arritje, mire bere po mendon pak sa njerez ane dale pa pune, pezullimi i ndertimeve pa leje nuk eshte arritje, te gjithe puntoret ngelen pa pune se ndertusit e kane ne terezi…rrite cmimin e naftes dy here mrena vitit kjo nuk eshte arritje…
  e din ti mer zoti kryeminister se sa tv edhe gazeta nuk i japin rrogat puntoreve , ja vonojne me muaj … edhe ata qe jane korrekte jane me rroga te ulta shume edhe nuk paguajne siguracione….arritjet e leshit ke ti…arritje do ishte tja kishe marre leket atyre bythqirave qe iken edhe ti kishe rras mrena edhe te dilje te thoje do bejme me te miren…

  Reply to this comment
 8. mitro November 17, 09:32

  Ketij i rritet krenaria me rritjen e fukarallekut te popullit,me papunesine e tmershme ,me korrupsionin ne cdo nivel te administrates shteterore.Normale ,nje popull i varfer ekonomikisht e jep voten per nje thes miell.Rama po jeton ne nje bote virtuale si Berisha para dy vjetesh.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*