Bylykbashi: Kërkuam konsensus, Rama reformë me blerje votash

July 20, 2016 17:24

Bylykbashi: Kërkuam konsensus, Rama reformë me blerje votash

Negociatori i Partisë Demokratike për Reformën në Drejtësi, Oerd Bylykbashi deklaron se Partia Demokratike ka qënë që në fillim të procesit, pro konsensusit.

Por sipas tij, ka qënë mazhoranca ajo që e nisi reformën me këmbën e majtë.

Sipas Bylykbashit, Rama përdori metoda korruptive duke tentuar ta kalojë reformën  me blerje votash.

“Rama tregon se kur është i dobët kërkon të negociojë, kur është i fortë bëhet arrogant. Nuk i kishte 94 vota ndaj përdori metoda korruptive. Mazhoranca tentoi ta bënte vetëm reformën”-tha ai.

July 20, 2016 17:24
Komento

6 Komente

 1. Epiriiiii July 20, 17:53

  ptuuuu kurve politikan, turk muti, bylykbash muti, ke do blente Rama sipas teje, Selamin??? Patozin???? Bregun???? Pse nuk thua Realitetin, na ngeci sharra ne gozhde sepse keta me lat kane 1 fije personaliteti dhe nuk jane kurva lajkatar servila bythlepires si ne te tjeret e PDese, Njerez pa karakter

  Reply to this comment
 2. alphade July 20, 18:05

  Me falni per shprehjen ndaj Bylykut : Ik more kar, debil !
  Ty s’te ve kurkush ne kandar ! Akoma nuk e ke kuptuar
  more bylmez se Amerika nuk te blene me para por te
  URDHERON , ose beje keshtu ose lero rrugen dhe futu ne
  ‘LISTEN E ZEZE” TE AMERIKES !

  Reply to this comment
 3. drini July 20, 18:47

  Jeni teper te ndyre o Bylikbash. Na zhgenjyet totalisht. Bythlepitrsit e Sali Berishes!

  Reply to this comment
 4. Tani July 20, 19:20

  Blerjen e votes kini juve model+dna o koke penis,ti bylyk je pjese e keaj kalbesire drejtesie qe kimi ,ti e pjese e cdo kimi-vrasj-vjedhje etj plt 8-vjet qevrisje qe i ke bere kermes berishe keshilltarin juridik,,blerje votash thote koke penisi ku e ke dogjanin+kacin e zi sot o plere o dylber i stazhinuar..

  Reply to this comment
 5. A.M July 20, 19:55

  Ahahahha… Doli ambasadori amerikan ne proteste publike! Imagjinoni se ç’fare partie jane keta dhe ç’fare pasqyre e nje shoqerie te shperfytyruar jane! U desh te protestonin ambasadoret e huaj e qe te ngrinin zerin e te dalin publikisht kunder dhe te benin kercenime qe keta te pranojne te heqin dore nga biznesi i kontrollit TOTAL qe kane mbi Drejtesi(gjyqesor e prokurore). Me shume se kaq vetem Enver Hoxha kish bere. Po s’eshte aspak koeçidence sepse e gjithe partia demokratike dhe shumica e politikaneve dhe e te pasurve ne Shqiperi duke filluar nga Berisha jane te gjithe ish banore te Bllokut e ne mos banore jane mostra te korridoreve te Sigurimit. Ndaj edhe e kane kollaj te bunkerizohen dhe nuk duan t’ja dine fare per njerezit e thjeshte. Rrace e poshter! U kalbshi te gjalle.

  Reply to this comment
 6. shqipe July 21, 09:01

  Shikoni këtë fytyrë te shperfytyruar, lecca-culo te Mareshallit-“Qeni qe te ha tinez”
  Kerkoni te gjeni prane ketij anti krishti te demokracise nje njeri te goditur nga regjimi
  komunist, te perndjekur, te burgosur apo te deklasuar. Nuk do te gjeni asnje. Te gjithe
  ata qe Mareshalli-“Mishi i dhise ne demokraci” i mban afer jane te gjithe nga familjet e
  regjimit komunist duke perfshire edhe ish-sigurimsat, pra te gjithe me “hije”. Te gjithe
  keta jane te skeduar ne arshiven sekrete te Mareshallit-“Antishqiptari me i madh i
  te gjitha koherave”. Nje nga keta ekzeplare, lecca-culo te Mareshallit-“Qeni qe te ha tinez”,
  eshte edhe Bylyk(Kiçi)bashi-kjo fytyra e vrenjtur, me ata sy te vegjel dhe te ngushte prej pushti politik. Keta tipa, si ky edhe nje fare Boçi, Elmazi apo edhe tre-kater depute fotomodele te PD, deklarojne edhe para kamerave televizive se jane krenare qe i ka zgjedhur personalisht Enver Saliu-
  Mareshalli-“Antishqiptari me i madh i te gjitha koherave”.
  Pika qe su bie, nuk keni tru as sa nje pule.

  Me këtë rast një urim i veçantë shkon edhe për klubin “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”
  Me poshte lista e pjestareve:
  -President Nderi i Klubit -“Qëni që të ha tinës” –Mareshalli SuperSali.
  -Kryetari i klubit “Bujari ju degjon”-Bujar Nishani,
  -Zv/Kryetari- “Toqja qe qesh”-Arja Çani ,
  -Sekretarja-“Kape per leckash, qite jasht”- Jozefina Topalli(Çalamani), dhe

  Anetaret e asociuar te klubit “Klubi -Ec perpara te çafsha ballin”:
  -“ Fytyra e vrenjtur, me sy te vegjel”, pushti politik- Oerd Bylyk(Kiçi)Bashi,
  -“ Fytyra e qeshur”, pijedashesi – Arben Ristani,
  -“Dy -pllom-ati i tredhur”, miku i Sypeshkaqenit-Aldo Bumçi,
  – “Tutto muscoli, niente cervello”-loloja i oborrit-Flamur Noka,
  – “Arkitektit popullor” – i shpifuri – Fatos Lubonja,
  -“ Nje kercu ne Londer” – Njepllomati – Gjol(mal)Berisha
  -“Mere me leng, se mishi mbaroi”- Sqapi -Agron Gjekmarkaj dhe
  -“ Mendja e madhe e keqja e te zot”- Veshegjati – Besnik Gjongecaj
  -“Bukuroshja e zgjuar”-E para e K.ç.k. -ve – Grida Suma(Duma),
  -“Gazetari dhe ’Anal’-isti i pa arritshem shvejkjan -Genc Burimi,
  -“ Derri i bute ha në dy hale”-“KokëTuli”- Genc Gjokutaj, dhe
  -“ Po me urën ç’patën?” “Kalorësi i fytyrës së Vrejtur” -Alias Nic RedBlack- Kreshnik Spahiu,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*