PD: Rama-Meta po i marin kompetencat Presidentit

April 19, 2014 12:35

PD: Rama-Meta po i marin kompetencat Presidentit

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, përmes një deklarate për media thotë se  “mazhoranca po i heq një kompetencë tjetër Presidentit të Republikës, duke i marrë atij të drejtën e propozimit të kandidaturave për kreun e ILDKP-së”.

Emërimi i kreut të ILDKP-së nga Kuvendi me propozim të Presidentit është një mekanizëm kontrolli dhe balancë që garanton pavarësinë e Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive. Me heqjen e kompetencës së Presidentit, dyshja Rama-Meta zhbënë përfundimisht pavarësinë e ILDKP-së, pasi pavarësia e këtij institucioni është themelore për besueshmërinë e luftës kundër korrupsionit të qeveritarëve. Partia Demokratike denoncon këtë sulm të ri hakmarrës ndaj Kreut të Shtetit, tha Bylykbashi.

April 19, 2014 12:35
Komento

17 Komente

 1. astriti July 20, 09:17

  ikni more ndyresira se nuk gjenden fjale per ofezat qe meritoni,,sa do perpjekje te beni jeni te shporrur nga mallkimi popullit,,ptuuu rrace e keqe

  Reply to this comment
  • karamamund-elefanti i trete April 19, 16:59

   Ku eshte problemi ……..,po bejne ate qe beri ai ndyraqi jot,qe nuk la institucion pa futur hundet….n,ju vinte mire qe per 8 vjet bete si te donit pa njohur ligj dhe institucion,tani ju duket cudi.O hale te bie me mire te mos llapesh.

   Reply to this comment
 2. pisa July 20, 10:04

  Ore Oerd, ju ka zene syte pislleku politik
  Lereni Shqiperine e gjore te ece disi perpara se e keni zene per gryke, ia moret shpirtin.
  Mallkuar qofshi.
  Sado te merrni pasaporta te vendeve te tjera dhe Shqiperine ta konsideroni vetem nje lope per te mjele para, femijet tuaja nje dite, kjo Shqiperi qe po lejoni, do ti vrasi.
  Ketu do jemi

  Reply to this comment
 3. tur shkodrani July 20, 10:17

  ore bylyk per car mesimi thuar more rob,ju keni vjedhur sa ka ren shi more kur.e pd-je keni jo pak po 23 vjet me kete avaz vjedhje votash ,po pse nuk doli ky preteks i yt ne 2011 por del tani qe mbydhet 8 vjecarin ju jeni hajduter e jo ligjvenes or bylyk kjo eshte nje hipokrizi e eprorit tend te marrit serb berisha ..

  Reply to this comment
 4. ardi July 20, 12:48

  nuk ia vlen te komentosh per nje sanlepires,ky eshte dythundrake””

  Reply to this comment
  • roy July 21, 12:22

   eshte 1 thundrak ky dmth GOMAR, ky dhe gjithe te tjeret qe flasin si ky me ne krye ate krokodilin plak sali

   Reply to this comment
 5. Tani July 20, 21:20

  Kisha shume per te thene .Eshte ideatori i te gjitha maskaralleqeve qe ben pd.MAJMUN.

  Reply to this comment
 6. roy July 21, 12:24

  te gjithe juve parti kriminelash,

  Reply to this comment
 7. Mark.uk July 21, 17:19

  Po pse nuk thuani as nje fjal per votimet e vitit 2001 qe vete nga nje zone ne Dushk – Lushnje dolen si kerpurdhat mbas shiut 11 deputet te PS me Cilibashin ne KQZ qe tani thot eshte shkelur ligji. Ne 2009 socialistet thonin muaret pushtetin,po tani po kta e blene pushtetin.

  Reply to this comment
 8. TIRANA July 22, 08:40

  Me gjithe mend e ke ???????? Si ka mundesi qe e dridhni si kur…at sa here qe ju intereson, per ju transparenca ka vlere vetem kur humbni, keshtu dhe ne 2011. keshtu dhe tani, nepermjet procedurave ekstraligjore, dhe me nje organ kryekeput politik si KQZ!!!!
  Kush i ha keto profka, PRANONI HUMBJEN
  Shoqerise shqiptare veshtiresite E TRANZICIONIT i kane mprehur gjykimin, dhe kete gjykim e shprehu ne 23 qershor.

  Reply to this comment
 9. Gramoz July 22, 16:08

  po pse merziteni o njeres nga keta mund te presesh c do gje .sepse ne govaten e njeriut me te zi te kombit hane si saliu si ky ..a nuk e shikoni se c m…t mbiemer ka eshte turk a eshte magjyp a eshte shoshar keta njeres pa as me tevoglen ndjenje edukate apo njerezore strehe gjejne vetem tek monstra berishe mos e prishni gjakun me sharlatane si ky bylykbash ja keta jane jane njeres re drejtesise te berishes

  Reply to this comment
 10. inf April 19, 19:07

  kshu e ka dhe faren dhe fisin ky omerdi pisllik njerz qe merren me droga e vrasje e kurva ne te gjith dynjane kshu e ka rracen me UDBne deri ne fyt jane kta qener e vrases kta tradhtare dhe spiuner kta hajduter e qenefer te saliut .
  Si nuk i vjen turp i sherbeu berishes ashtu si gjyshi i tij i sherbeu UDBse dhe Komunizmit.
  Kot nuk thojn dardha mbi dardhe bie .
  Sa eshte tradhtari salih fajtore aqe jane dhe kta qe i sherbyne e i ndejten afer kesaj kolere qe po qelb dynjane me bema dhe gjema.
  Kosovari nga Peja Bylyky i saliut mbron hajnine tradhtine vrasjet dhe gjithe pislliqet e saliut vetem per te marre nji rroge dhe per tu bo deputet. pik muhabeti.
  Vazhdo or Bylyk leroi token e salih kafshes se dhe ai ta ka liru token ty
  edepsez njeri kafshe po nuk kane faj po te rrish me kafshe behesh Shtaze e kategorise superiore dhe ja shifeni klyshin e komunizmit i sherben me vet dije nji Armiku te betuar te kombit Shqiptar kosovar pe ideal ideali ketij soj nxirrit eshte karriga . ptuuuuuu hale i mutit

  Reply to this comment
 11. Jozi April 19, 19:20

  RAMEN DHE METEN I NDIMOFT PERENDIJA QE NDIMOJN PRESIDENTIN SE ESHT ME AFTSI TE KUFIZUARA

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi April 19, 20:18

   Unë thashë se i kanë marë karrocën e tetraplegjikut ky thotë kompetencat !? Nuk i kanë bërë ndonjë gje te madhe? E kanë lehtesuar…!?

   Reply to this comment
 12. fat man April 19, 21:39

  Pershendes psiqikun Berisha qe di te zgjedhe toca e bole te tipit Bylykbash, ku duhet ti japin ca leke te vogla per te nderruar emer e mbiemer, se nuk del gjekundi qe te jete shqiptar. Per te propozuar emerin e ri te tijdhe per t’ja nderruar ne krye te komosionit do te jete Mark uk i palari qe bie era perc, hajde per hajer i dalte Markut, inshahallah nuk gabon se aq tru ka.

  Reply to this comment
 13. kurva e shkodres April 20, 07:11

  perse mos ti ja marrin ushtarit te banditit te vuçidolit president mustaqe miu i qelbur ose ushtari shvejk

  Reply to this comment
 14. MALUKATI April 20, 08:18

  tani qe u kujtuan keta traper eshte von DUHET TI A KISHIN VENE HURIN ME SHPEJT SE NJE NJERI ME AFTESI TE KUFIZUARA SMUND TE RRIJE NE KRYE TE SHTETITSI KUKULL QE KURDISET NGA SALA QE I KA THENE KETU E 20 VJETE TE SHKUARA MENDJES PIRDHU

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*