Byroja mblidhet në 18:00 për përjashtimin e tre deputetëve PD

April 12, 2018 15:14

Byroja mblidhet në 18:00 për përjashtimin e tre deputetëve PD

 

Byroja e Kuvendit do të mblidhet sot në orën 18:00 për të vendosur lidhur me përjashtimin e deputetëve të PD-së

Kryetari i Parlamentit deklaroi në seancën e sotme parlamentare se kishte përjashtuar Klevis Balliun, Ervin Salianji dhe Flamur Nokën për veprime të dhunshme në seancë parlamentare.

Deputetët e përjashtuar refuzuan të dilnin nga salla, ndërsa vazhduan axhendën për të pamundësuar një seancë normale.

Ata hodhën ujë, vezë dhe miell drejt kryeministrit Rama dhe ministrave qe ishin në seancë parlamentare.

a.s/dita

April 12, 2018 15:14
Komento

2 Komente

 1. C'a bohet kshtu April 12, 16:41

  Keta beqiret e SHUP-it jane zgjedhur ne Parlament per te perfaqesuar qytetaret me forcen e fjales, llogjikes dhe mendjes apo te forces dhe dhunes per te bere te pamundur punimet normale te ketij institucioni qe perfaqeson popullin.
  Forcen po tregojne e kush,….. vajzat Balliu, Saliuehan dhe Mut Noka te shkojne per te punuar ne furrat e bukes dhe ne gurore, qytetaret po i durojne shume…….. keto kurva qe kane emra meshkujsh.

  Reply to this comment
 2. malsori April 12, 17:51

  Keta palaco deputet te PD-s kerkojne me ngulm destabilizim te vendit ne prag te 17 prillit dites qe pritet te ket lajm positiv te Shqiperise ne KE.Ne kete rremuj qe keta maskarej duan te bejne eshte eshte dora e fort Berish Malokut Ilir Floririt dhe Monika Cizmes,i ka zene tmerri nga Vetingu.Luli i Hollandes do tja kthej popullit shqiptar 230 milion eurot e vjedhura ne rrugen e Kombit,por jo kater demonstrusit e vrare ne Bulevardin Deshmoret e Kombit.TE fala nga Bostoni Malsori.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim