Byroja përjashton Berishën nga Kuvendi për 10 ditë

April 22, 2016 14:21

Byroja përjashton Berishën nga Kuvendi për 10 ditë

Byroja e Kuvendit vendosi të premten që të përjashtojë deputetin Sali Berisha për dhjetë ditë nga jeta parlamentare, pas deklaratave të tij për ‘Armatosje të qytetarëve’, gjatë seancës së fundit plenare.

Pas mbledhjes, anëtari i opozitës në Byro, deputeti demokrat, Edmond Spaho, tha se “kërkesa e bërë nga maxhoranca është një tentativë e turpshme për të manipuluar një citim të Berishës dje në seancë, i cili, ju kujtoi qytetarëve shqiptarë se janë të pambrojtur nga kjo qeveri, për sa kohë ajo është e lidhur ngushtë me krimin”.

Ndërsa përfaqësuesi i maxhorancës, deputeti socialist Taulant Balla, tha se me deklaratat e djeshme Sali Berisha i provoi të gjithë shqiptarëve se në këto 25 vjet nuk ja ka dashur të mirën këtij vendi.

Balla tha se deklaratat e djeshme të ish-kryeministrit shkojnë përtej kufijve ligjorë dhe hyjnë në juridiksionin e kodit penal.
“Ne ripërsërisim apelin tonë që Prokuroria të fillojë hetimin. Deklaratat e Berishës janë mjaftueshmërisht të nevojshme që të merren në konsideratë edhe nga prokuroria, për nisjen e procedimit penal”, tha Balla. Këto deklarata, shtoi ai, nuk janë spontane dhe as të pamenduara nga Sali Berisha.

Një grup deputetësh të PS-së iu drejtuan dje Byrosë së Kuvendit, duke i kërkuar marrjen e masave për deputetin Sali Berisha, i cili gjatë seancës së fundit u shpreh për armatosjen e civilëve, të  cilët sipas tij, janë të pambrojtur, pasi qeveria është e lidhur ngushtë me krimin.

April 22, 2016 14:21
Komento

20 Komente

 1. i huaji April 22, 14:29

  e paskan denu pak bre,ky duhet mi hek krejt se do me ja shti minat shqypnis a ashte normal ky

  Reply to this comment
  • Claus April 22, 15:44

   Nuk besoj se eshte gje e mencur kjo qe po ben maxhoranca me perjashtimet e njepasnjeshme te deputeteve te opozites,duke u kapur thjeshte pas fjaleve qe i shtremberojne dhe i interpretojne sipas deshires.
   Nuk eshte gje e mencur aspak,sepse shqiptaret vene re nje gje qe nuk shkon.Eshte nje gje e madhe qe nuk shkon,qe ben mu qe nga salla e Parlamentit.
   Shqiptaret verejne se ne kete Parlament,nga i cili po perjashtohen me radhe deputete te opozites,ka trafikante prostitucioni,trafikante droge,pengmarres dhe vrases te mirefillte.
   Perjashtohen deputete te opozites pse thone ca fjale,edhe ato te shtremberuara me qellim,dhe mbajne trafikantet dhe vrasesit ne Parlament.
   Eshte nje kontrast i tmerrshem.Eshte nje dhune qe i behet arsyes.Eshte nje fyerje ndaj intelektit.
   Kam pershtypjen se te tilla masa te ngutura do te japin efekt te kundert,me ate qe duan masemarresit.
   Shqiptari i zakonshem qe ndjek zhvillimet parlamentare thote: mire qe e perjashtuan Saliun,po ate deputetin trafikant te prostitucionit dhe droges,si e mbajne ne Parlament?!
   Mire ia bene Saliut qe e perjashtuan, po vrasesit si po i mbajne ne Parlament?!!
   Jane ca pyetje qe diskretitojne keqas masemarresit e maxhorances.

   Reply to this comment
   • fakti April 22, 17:46

    mjaft mbrojte kriminelin,nese je demokrat i vertet ,mbro parimet e demokracise e jo individin ,qe ka 25 vjet qe e njollosi dhe e se lejoj kure te vendosej ne Shqiperi.
    nese s,ke cte thuash,me mire hesht,

    Reply to this comment
  • Shtylla April 22, 17:34

   HAHAHAHAH vazhdon tallja e rradhes me kete popull bageti.

   Reply to this comment
 2. sabriu April 22, 14:31

  mos more denim te madh i dhate….tha mire konica Shqiperi moj te kam dhjere ste mora vesh njehere,

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH April 22, 14:44

  ‘BYROJA E LIKE FLORIRIT’-ANTIKUSHTETUESE!
  Per nje deputet me mbiemerin Kokedhima qe ka vetem 2 vjet ne kete paralament antishqipetar ju dergua gjykates kushtetuese qe ti ‘hiqet mandati’ se na paskerka firmosur nje kontrate nje dite PARA apo PAS te qenurit DEPUTET e na qenkerka bere HATAJA se qenkerka ne konflikt interesi!

  Nje kryekrrimineli qe ka 25 vjet i vete zgjedhur me ndihmen e BEOGRAD Biberajve e Ameriqise pasi dogji Shqiperine dhe ua shti tere pasurine e shqipetareve te huajve pas 25 vjetesh qe e la vendin LAKURIQ pa shtet pa siguri ekonomi ushteri e KUFI dhe Djali i tij bastard apo ‘SYPESHKAQENI’ ktheu nepermjet kontrabandes 193 MIJE TON armatim ne FLORI—Ben ‘thirje’ per ‘destabilizim te rendit kushtetues’ ku me kushtetute thuhet ne rraste te tilla qe jo vetem i HIQET MANDATI por edhe mund te ARRESTOHET me urdher te prokurorit te pergjithshem PA MIRATIMIN E PARLAMENTIT dhe me pas e ve ne dijeni ATE parlamentin qe e diskuton nese masa e sigurise te zbatohet ose JO!?KUSH E MBAN GJALLE DHE E USHQEN KRRIMINELIN SALI BRENDA DHE JASHTE TE SE ASHTUQUAJTUR SHQIPERI!?

  Reply to this comment
 4. . April 22, 14:55

  – ME KETE “NDODHI” TE FUNDIT, SHQIPERIA MORRI FUND…
  – SHQIPERIA E ZHYTUR E TERRA NE “RRUMPALLE DHE PA-DREJTESI” …. KOT LODHENI, ME MIRE VAZHDONI DHE MIRUNI ME PUNET E 26 VITEVE TE LENA PEGJYSEM – “DROGE, SHTHURRJE, DEGJENERIM DHE KORRUPSION” SE SA TE NGRIHENI ME ARME ….. HA, HA, HA, HA

  – KOT LODHENI, SA TE KENI GJALLE SALI BISHEN, KESHTU DO JENI ….

  – SHQIPERIA SOT “TURPI” EUROPES !
  – LUM ATA QE KANE IKUR PAS 97-TES !

  Reply to this comment
 5. MH April 22, 15:08

  Vendim denimi do te ishte perjashtim per 10 te enjtet e javeve.
  Bindu o popull.Sot dita finale qe kurorezon shtetin e pa shtet ne keto 26 vjet.
  Berisha duhet te futet automatikisht ne burg.Keto perjashtojne nga kuvendi.
  Polici Tahiri duhet ti vejne prangat.
  Kryeprokurori duhet te marrin ne pyetje Berishen.
  Gjykata duhet te vendosin denim me burg te perjetshem.
  Keto merren me denime 10 dite kavalishence pse beri thirrje per lufte.
  Nese nuk i kryejne detyrat personat e me siperm te shkarkohen nga detyre.Te pakten per shperdorim detyret.

  Reply to this comment
 6. Tekila April 22, 15:41

  I SHKULET NJE QIME NE BUTHE.

  Reply to this comment
 7. l ri April 22, 16:22

  Sa turp,,,!
  Ky duhet përjashtuar nga të gjallët, byroja e vdekur pa lindur ,gjumashe ,dhe jo ligjore sillet sikur punon për shtëpinë e vet.Ky edhe burgun e ka pak,por edhe të vdekurit nuk e duan afër.Ky duhet të digjet me benzinë,një Hitler i vërtetë,,,,

  Reply to this comment
 8. wake up April 22, 16:28

  Jam pambarimisht i shqetesuar per cfare po ndodh ne ate vend me keq se te pushtuar keto dy dekada

  Jam pambarimisht i pikelluar qe edhe pse saliserbi ka bere te gjitha krimet e kodit penal te krimeve te renda eshte i lire sot..

  por kulmi i pikellimet eshte qe pikerisht sot Donald Lu pa ushuar akoma inkadeshneca e ketyre thirrjeve histerike..shkon e bisedon me kete kriminel..

  cfare duhet te ndodhe me shume qe te themi se jemi me keq se te pushtuar..jemi te pshurruar..

  a mos eshte berishizmi apo ambasdorizmi i pas 1992 me i keq se fashizmi ??

  te pakten fashistet nuk perdhosnin kufomat dhe jetimet e tyre sic po ben salibisha nen zgerdhimjen e anti-ambasdorit antiamerikan donald lu…

  Reply to this comment
 9. andromeda April 22, 16:55

  Tani merrni një brisk ‘Gillette’ dhe i rruani bolet.

  Reply to this comment
 10. Arben April 22, 17:20

  KY DO LAKUN NE FYT,

  POR SI FILLIM SHQIPETARET NUK DUHET TA VOTOJNE FARE, TE DJATHTET DUHET TE KUPTOJN SE AI ESHTE NJE MASHTRUES KRIMINEL.

  Reply to this comment
 11. nje i ikur nga parajsa shqiptare ! April 22, 17:50

  ….e nga kush pritej ta denonte me rende ?
  Ilir blloku ?!
  hahahahahahahahh……

  Reply to this comment
 12. spata April 22, 17:58

  Si mund te denohet Saliu pa i marre doren me pare Evropes dhe Amerikes .Shkojne dy perfaqsuesit me te medhenje te shqiptarve e bisedojne se si do te behet reforma ne Drejtesi .Saliu qesh dhe thote .Ja ku jam. Une beje cte dua ju rrini urte se u zbraza kallashin Pirth te shfryesh o popull dhe ti Mazhorance qe more votat .

  Reply to this comment
 13. Z/K April 22, 18:34

  Mire perjashtimi.Mendim gjenial.Po ti thyhet edhe nota ne sjellje, e te behet penges per sezonin e provimeve.

  Reply to this comment
 14. LLL April 22, 21:55

  Sa rëndë e kini dënuar , mor aman ?!
  Mos e merrni seriozisht Saliun , na qetson k/ministri ynë pordhëmadh , me shtatin pyll e mendjen fyll !
  Ne shqipëtarët prodhojmë dhe konsumojmë shumë gënjeshtra . Një e vërtetë e madhe është se Shqipëtarët nuk bëjnë dot shtet !
  Ndjesë pastë Faik Konica , na paska njohur mirë !

  Reply to this comment
 15. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... April 23, 00:43

  C’eshte kjo mase qesharake, ai duhet denoncuar dhe arrestuar, per thirrje per grusht shteti, te cil e ka bere dy here ne vitet ’97 dhe ’98, gjembi ne kembe nuk i ka hyre deri me sot. Ky kriminel eshte rrezik per Shqiperine dhe shqipetaret, duhet denuar me vdekje, me nje plumb ne goje qe e ka me te ndyre se bythen, po t’a varesh ne litar e ben pis.

  Reply to this comment
 16. kris 1 April 23, 04:04

  10 dite flamuri te qendroje ne gjysem shtize.Peshkataret e Lalezit te furnizojne zyren e Berishes me ngjala te stines.ngjala ka veti kuruese per politikanet tane e aq me teper per nderkombetaret qe kujdesen per Saliun
  RTSH ne mungese te poemave salisiane te fusi ne program Vargje nga vrima

  Reply to this comment
 17. mir April 23, 16:03

  qekeni keput ne B…..qe e keni perjashtu 10 dite ahahahahah

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?