“Ç’është kjo opozitë pikë e vrer pas largimit të Tahirit?”

May 4, 2018 16:29

“Ç’është kjo opozitë pikë e vrer pas largimit të Tahirit?”

 

Pas arrestimit të Arbër Çekajt në Gjermani dhe pas dorëheqjes së Saimir Tahirit, Kryeministri Edi Rama ka sulmuar opozitën.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama thotë se opozita vazhdon të hedhë akuza pavarësisht operacionit të suksesshëm të policisë në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtarë.

Ç’është kjo opozitë pikë e vrer pas largimit të ST e arrestimit të kokave të trafikut të kokainës në Gjermani dhe Spanjë falë bashkëpunimit tonë ndërkombëtar? Sa gjynah më vjen për ata që ende u besojnë këtyre vulëhumburve pa atdhe. Po duan s’duan këta Shqipërinë do ta bëjmë”, shkruan Rama në Facebook.

Më pas, kreu i ekzekutivit vijon me një tjetër postim ku paralajmëron arrestime të rëndësishme të kriminelëve gjatë javëve në vijim. Kjo, duke iu referuar arrestimit të Arbër Çekajt, të akuzuar për kokainën e Maminasit.

“Dhe nuk ka mbaruar jo, të tjera do pasojnë në javët që vijnë e jo se e kërkon Gjermania a bota, po se ne themi atë që bëjmë e bëjmë atë që themi! E jemi ne e askush tjetër që mund ta kalojë detin që ndan të thënat nga të bërat, sado baltë të na hedhin dhe zjarre marazi të ndezin.”


l.h/ dita

May 4, 2018 16:29
Komento

20 Komente

 1. Dn May 4, 16:43

  Ishte shpallur ne kerkim, mbas dy vjete pune…me bekimin e qeverise …
  Pak si pafytyresi eshte te mburresh me ate qe nuk e keni bere me kohe po qe te gjeret ju detyruan me ba.

  Reply to this comment
 2. Fat man May 4, 16:51

  Shoku Rama, keni marre rrugen deri ne Alemania, kur ne Shqiperi keni plot per te arrestuar nga Sali-Lulush, Like, Mediu, Bode, Shkerdhen, Imam e me rradhe kokat e krimit, te trafikut dhe te megavjedhjeve.

  Reply to this comment
 3. intelektuali May 4, 16:51

  SA TONELATA ME BANANE ME KOKAINE KA IMPORTUAR I QETE DHE PA E TRAZUAR KUSH KY ARBER CEKAJ ALBANEZI?

  sepse:

  E pame me ze dhe figure “FITORJEN” qe shpalli Saimir Tahiri ne Xibrake, njashtu sic kishte shpallur me pare edhe ne Lazarat, por qe mbushi Shqypnine me pas me kanabis dhe banane kokaine.

  Reply to this comment
  • Dibrani May 4, 18:03

   Pasi i plasi kokaina dhe avionet e Droges ,…sot e kapi Rama hahahaha
   Apo mos vall e kapi sherbim sekret Amerikan

   Ashtu sic kape Tahirin ,..kape Arber Cekaj

   Ramo po te vjen fundi,…je nje idiot

   Reply to this comment
 4. L.H May 4, 17:00

  MBAJU BEG SE KA HENDEK!
  Edvin,
  ti ne krye te antishtetit je po aqe i vjeter sa Salija e like florija dhe ne tere kete tragjedi je ‘aktor’ edhe pse jo protagonist!
  Sukseset nuk maten me burgime as te peshqeve te medhenj e as cironkave por me reforma per te rilindur shtetin 28 vjet ne gremine edhe nga ty dhe tere ‘baballaret’ e socialSSalizmit qe kane 28 vjet ne parlament e i bejne fresk bashke me ty salise e ‘presidentit’ te emeruar po nga ty Like florise!
  Arrestimet jane detyre e ‘sukses’ i policise se shtetit qe nuk varet nga ‘qeverrija’.Kryeministrat vene e vine po policija e shtetit pse jo edhe drejtori i pergjithshem ngelen aty!
  Mos ngri zerin si femijet naten kur jane vetem se eshte shenje frike!
  Ne krye te ‘shtetit’ qe ti perrallis jane ‘lideri suorem’ kalif Salija simbol i krimit,’president’ ai qe ta ka futur ngjalen e ska per te te dale kurre ,like florija dhe ne krye te dizinformacionit FEV ZIJA e nipi i shokut Hysni Kapo e shoqes Vito qe bashke me ty e tere trustin e lule lakres luftuat 28 vjet me mullinjte me ere te kAmunizmit!
  PO NUK JEP DOREHEQJE,IKE BEJ SHURREN MBI GJAKUN E TE RENEVE SI DERI ME SOT!

  Reply to this comment
 5. agjensija e UDB (allias 'Zeri i Amerikes') May 4, 17:10

  VINI RE,VINI RE!
  Thuhet se nje grup ambasadoresh te akredituar 25 vjet ne shtetin e Bathores i kane bere propozim SENATIT amerikan te vere kandidat ne zgjedhjet e ardheshme Sali Karaxhixh Berisha si president i sukseshem e ‘burre shteti’,sekretar per mardhenje me jashte apo DASH like floriri si minister i jashtem i sukseshe,sekretar mbrojtje Medi Çamin si minister mbrojtje i sukseshem,kryeredaktor e drejtore te radio zhurmes zeri Ameri QISE bledi fevziun dhe nipin e shokut Hysni Kapo krahu i djathte i shokut Enver dhe nipi i shoqes Vito si ish kryeKare e BGSH-Bashkimit te gruas shqipetare qe me sukses kane drejtuar luften 25 vjet kunder ‘vetvehtes’ ose me mullinjte e eres se kAmunistave!!!!!!!!!
  EDVINI?Lulishtar te ‘shtepise se bardhe’

  Reply to this comment
 6. intelektuali May 4, 17:36

  Nje mesazh per Edi Ramen nga intelektualet properendimore qe u vrane dhe u masakruan nga Enveri dhe xhelatet e tij vetem sepse deshen qe Shqypnia te behet pjese e Botes Demokratike, njashtu sic po kerkon te behet sot pas pilafit:

  LAGROHU DHE JEP DOREHEQEJEN O EDI RAMA

  sepse:

  Arsyet jane te shumta sa mund te radhisim vetem nje pjese te vogel te tyre:

  Mashtrove shqyptaret per ndeshkimin e Saliut dhe vrastareve dhe kusareve me pushtet per 5 e kusur vjet pasi kape pushtetin me vota plebishitare dhe e drodhe me justifikime duke ja lene pergjegjesine Prokurorise dhe Drejtesise se “Saliut” si nje rufjan enverist i vertete,

  Mashtrove miletin me “Parajsen socialiste” qe do te ngrije ne Shqypni, me shendetesi falas, me arsim falas, me ilace falas e ku ta di une plot bamiresi enveriste si ne Kohen e Qepes te Partise se Punes dhe cfare ndodhi? Ne vend te kesaj fillove te ngrije taksat ne nje menyre galopante dhe ja dhe sherbimet sociale ke koncesion kulcedrave te tua lakmitare qe po e vdesin te gjalle popullin tone fatkeq.

  Mashtrove me Taksen Progresive qe do te zgjidhte me shkop magjik problemin e burimeve financiare te “bamiresise” tende enveriste dhe qe tani ka perfunduar si “kokoshi ne nje thele” dhe qe po te shikosh me vemendje praktikisht eshte: “Kush fiton me shume paguan me pak ose aspak ne shtet”.

  Gjate gjithe ketyre 5 vjeteve ne pushtet je perpjekur papushim te kthesh enverizmin ne Shqypni ne te gjitha fushat e jetes, shikoji sa agresive jane bere fanatiket e Enverit qe mbushin faqet e medias me llogje idiote komuniste, ti o Edi Rama urdherove qe te dekorojne kriminelen Nexhmije Hoxha me medalje trimerie, po keshtu edhe Vito Kapon dhe Aranit Celen dhe feston me buje datat e zeza te historise qe mbollen MURTAJEN bolshevike ne trojet tona duke mbrojtur me fanatizem Piramiden e Enverit ne mes te Tiranes, nderkohe qe po shkaterron cdo gje qe ka mbetur nga arkitektet italiane me trotil ne dore pa pyetur askend.

  Diegoren ne BUMJEN e Sajmir Tahirit e ke vene vete me doren tende, qe kur e zgjodhe per Minister Rendi kete rufjan enverist, karrierist te etur per pushtet, saqe ne nje moment e ndjeu veten kaq te paprekshem saqe u dha ne dispozicion Habilajve te droges edhe veturen e tij ministrore per perdorim trafiku nderkombetar. Kur Komisari i Policise se Shtetit tend o Edi Rama zbuloi dhe treegoi me gisht se Ministri i Rendit, Saimr Tahiri kishte dy fytyra dhe se fytyra e vertete e tij ishte e Kapobandes se droges dhe narkotieve ne Shqypni, atehere ti o Edi Rama e masakrove kete njeri te zakonte, nje Komisar Policie, nje nenpunes i Shtetit tend qe vetem po kryente me guxim dhe ndershmeri detyren, e shpalle ARMIK te popullit dhe per cudi edhe agjent te zbulimit italian, njesoj sic i shpallte Enveri kundershtaret e tij politike.

  Gjate drejtimit te Shtetit nga Partia Socialiste nen diktatin tend personal, Shqypnia u mbulua e gjitha me kanabis dhe importi i kokaines kapi shifra te frikeshme per BE-ne dhe Boten, Balilet dhe Habilajt e droges gjithmone i shpetonin policise se shtetit dhe ne fund edhe Drejtoret e Policise se Sajmirit tend ja mbathen jashte shtetit per ne drejtime te paditura dhe akoma askush nga Pushteti dhe Partia jote nuk ka marre pergjegjesine e keti rezili te papare ne histori per Shqypnine.

  Eshte e qarte se nuk do te ishte me vend qe t’ja lije pushtetin Sali Berishesh qe te sillte ne karriken tende dallkaukun e tij te paafte Lulzim Basha, jo kete gje nuk e do asnje shqyptare i ndershem,

  por:

  Po te kete mbetur nje gram morali qytetar degjoje thirrjen e intelektualeve properendimore qe mednojne vetem per Shqypnine si pjese e Botes Demokratike dhe jep doreheqjen o Edi Rama,

  sepse:

  NUK TE DO ME NJERI NE BOTE!

  Reply to this comment
  • Syri i Shkodres May 4, 18:54

   Si mund te jete “intelektual” ky komentues gjysem analfabet?

   Reply to this comment
  • sopiqoti May 5, 08:59

   O zoti “intelektual ” nga ato qe shkruan ketu tregon se je nje “ntelektual ” pa shkolle,i ritur ne gerxhet e ndo katundi qe i ngjan Vicitolit.Nuk e kell zotrote ti huash Rames ” ik “.Andej nga ne te thone : “bythe e plasur e Kolonjes ” .

   Reply to this comment
 7. lejlek May 4, 17:43

  Edi, situata e shperqendrimit,”godit kundershtarin ku s’e pret, shperqendroje ,shperbeje, krijo amulli depersonalizo “udheheqesin” nuk eshte e demshme vetem per nje parti sic eshte ajoe drejtuar prej jush por e gjithe Shqiperise per te mos thene kombetare e qellimshme ndoshta edhe e shtyre nga dikush.
  Jo pa qellim sulme denigruse jane nga krere partish gjoja opozitare si te PD e LSI kryesisht kreret e tyre te pa afte .Forca regresive gjejne terren per te vepruar , hajdutet trimerohen , sekseret shpejtojne te marrin leket, masakra ne pyje ,lumenj gjueti dhe ne te hedhur plera shtohet ….dhe ata qe punojne natenne terr shtojne ritmin.Tere bota zjen dhe nga jashte tremben prej gogoleve shqiptare qe zihen e zihen ….Dhe nje fjeale e urte e popullit “kur zihen shume ne nje familje hane kokat e njeri tjetrit”.Ty te shajne e mallkojne policine e denigrojne, prokurore e gjyqtare po dekurajohen jo per faj te shqiptareve atehere kush duhet t’i dale zot ketij populli dhe vendit?
  Per mendimin tim klasa politike e tridhjeteviteve te pas Enverit ka nxjerre vehten jashte loje dhe duhet te largohen per te miren e Shqiperise .
  Dilu zot idealeve te tua te viteve te rinise tende , tregoju vendin me vepra dhe nxito ne premtimet ,ose thuaj sa mundesi disponon(Monetare) .Pershendetje!

  Reply to this comment
 8. Dibrani May 4, 18:12

  Eshte e fort se Sherbimet sekrete Amerikane i kapin Klyshte e Rames .
  Rama del dhe merr meritat,…gjoja sikur ky i kapi

  Dhe del dhe ben dhe prekurorin dhe gjykatsin duke paralajmeruar arrestime.

  Institusionet e pavarura te gjykates inegzistente ,..gjith raportojne tek Sulltani.

  Edhe Tahiri ndihet i lir te le mandatin ,..me garanci te plota nga Kryeministri

  Reply to this comment
 9. alphade May 4, 18:35

  Shkurt: Fat man ! Keni shume te drejte ! Keni plotesisht
  te drejte, bashkohem qindperqind me komentin tend ! FLM .!

  Reply to this comment
 10. Plaku Xhuxhumaku May 4, 18:37

  Shqiperia nuk ka mbetur ta besh ti dhe banda jote, Shqiperine e beri plaku i Vlores, Ismail Bej Qemali. Ata qe erdhen pas tij, qe nga Zogu, Enveri, Ramizi, Saliu, Fatosi, Likja vetem sa e bene nevojtore, pra vetem sa dhjene sa munden ne te, po per te prishur nuk e prishen dot se Shqiperia nuk prishet. Ti ke vazhduar te dhjesesh akoma me shume aq sa cilido te vije pas teje, po te jete shqiptar i mire te marre zorren e zjarfikseve e te laje mender mutin qe keni hedhur ju kryemuterit e Shqiperise. Po u la muti Shqiperia aty ne vend eshte. Zotrote as nuk e ben dotm as nuk e zhben dot. Pordhac bytheqire.

  Reply to this comment
 11. Sallakja May 4, 19:04

  Po mire, mire more i mencur Edi, ti thua do bejme Shqiperine !
  Po per cilen Shqiperi e ke llafin ?
  Per ate ku dikton ligjin ambasadori Amerikan ?
  Apo per ate ku dikton ligjin cfardolloje strumbullari i politikes europiane ?
  Cilen Shqiperi do besh ti?
  Vertete te pelqen Shqiperia e tipit ;
  Koloni moderne ?
  Politikan Maria.

  Reply to this comment
 12. Lexuesi i durueshem May 4, 19:10

  Te pershendes, “lejlek”! Komenti juaj eshte racional dhe me pelqen.
  Opozita e percare ne kete “fare feje” flet, mendon e bën si nje tufe e çoroditur totalisht. Kjo do te thote se vetem opozite nuk ka. Askush nga keta fjalamane histerik nuk ka nje kauze te vetme, pervec baltes, qymyrit, shpifjes, dezinformimit, urrejtjes pathologjike per koleget e tyre ne qeverisje. Cfare mund te presesh nga kjo race e degjeneruar, brutale dhe e dhuneshme? Keta jane per ne burg!
  Edi Rama ka ne dore te beje nje gje te rendesishme:
  Te ruaje ekuilibrin, te mos bjere pre e provokimit idiotesk te te çoroditurve dhe te eci me kurajo ne rrugen e reformave, per t’a çuar vendin perpara, pavaresisht hapjes ose jo te negociatave per anetaresim ne BE.
  BE duhet t’a ndertojme ne vend. Te kemi punesim, shkollim cilesor, sherbim shendetesor normal, te kemi siguri dhe rend, asnje kriminel nuk duhet te lihet i lire, por te ndeshkohet, te mbahet nen kontroll te rrepte moskultivimi i bimeve narkotike, nje kontroll i rrepte i importit te narkotikeve.
  Mbase do te lind nevoja e ndertimit te ndonje reparti te ri riedukimi, duke menduar se shume kriminele mund te mos kene vend ne kapacitetet e deritanishem te ketyre kampeve…
  “Larot do te lehin. Karvani te shkoje perpara” – kjo duhet te jete motua inkurajuese per t’i kryer punet e nisura te qeverise dhe per te nisur pune te reja ne funksion te permiresimit te kushteve te jetes normale. Mbeshtetja eshte populli.
  Aktualisht Edi Rama eshte mundesia e vetme sot per sot.

  Reply to this comment
 13. shqipetar Kanada May 4, 19:25

  ‘intelektualin’?????
  E lene per ta diskretituar se tere jeten ka qene ne sherbim te Vito Kapos qe i lante breket dhe tani me alzajmer e mban me kocka Andi Bushati nipi i shokut Hysni qe drejton propoganden antikAmuniste ne Bathore me papagajte ‘intelektuale’ e ‘xhuxh maxhuxhe””

  Reply to this comment
 14. MH May 5, 00:11

  Syri i Shkodres.
  Te ka rastise te njohesh ndonji intelektual nga Guri i Zi i Loro Cinit.
  Ky asht i vetmi intelektual qe Ti e cileson gjysem analfabet.
  I nderuemi: alphade .
  Edhe ne jemi plotesisht me cfare deklaron Fat man.
  Por ka nji hamendje tjeter qe kush do ti gjykoje.Ma shume se gjysa e gjykatesve te Kushtetutes iken e po ikin per lesh.Pa le te tjeret.Sepse paskeshin kene te gjithe jo me hije po me kancer te pasherushem.Njeriu sa ka shpresen(uzdajen) ka jeten.
  Nga e gjithe llumhanja e politikanve dhe e qeveritarve qe qeverisin vendin ma i ndershmi mbetet Rama,po dhe ky aty e ka vendin.Une problemin e shikoj vetem ne korrektesin e zbatimit te ligjit ne favor te popullit dhe se dyti te shtetit.
  Pershendetje!

  Reply to this comment
 15. info analitike May 5, 08:03

  Nuk ta ka fajin opozita o kriepsiko por koka jote. E mbushe shtetin me kriminele e trafikante e doje te beje shtet! Ja qy eshte rezultati. Kur ta thonin ne Shqiperi turreshe me kazane e tepsi. Tani qe ta tha cope teto Merkeli erdhe me bisht ne shale dhe po detyrohesh te zbatosh urdherat. Prit prit se nuk ke pare gje akoma se Tahorri eshte i pari e uro te mos llape se te mori lumi ty me gjithe tepsi.

  Reply to this comment
 16. sopiqoti May 5, 09:00

  O zoti “intelektual ” nga ato qe shkruan ketu tregon se je nje “ntelektual ” pa shkolle,i ritur ne gerxhet e ndo katundi qe i ngjan Vicitolit.Nuk e kell zotrote ti huash Rames ” ik “.Andej nga ne te thone : “bythe e plasur e Kolonjes ” .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim