“Cakaj”, Haradinaj: E kam mik, nuk i komentoj vendimet e Metës

January 11, 2019 20:38

“Cakaj”, Haradinaj: E kam mik, nuk i komentoj vendimet e Metës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta.

Ai ka thënë se ka shumë mik Ilir Metën, shkruan indeksonline.

“Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e kam shumë mik Ilir Metën. Por me komentue një vendim të tillë jo”, tha Haradinaj.

l.h/ dita

January 11, 2019 20:38
Komento

14 Komente

 1. KORÇARI January 11, 20:42

  Haradinaj NDERI I KOMBIT SHQIPTAR.
  I VETMI SHQIPTAR ME BOLE.

  Reply to this comment
 2. MH January 11, 20:53

  KORÇARI

  Po,pse te tjeret jane te kastruar.Ato vec biznesit qe e kan me licence te gjendjes civile kane dhe dashnore.Si ka mundesi te jene pa topa pingpongu.

  Reply to this comment
 3. mirel January 11, 20:54

  Mos e dhit dhe ti Ramush. Shkruaj si burre shteti dhe jo si burre shtepie. Ilirin ta kesh mik jete e mote, qe per shqiptaret me mire mos qofte, por qendrimin duhet ta mbash si burre shteti. Nese Meta President ka gabim, duhet ti adresohesh Presidentit si Kryeminister, ndersa mikun Ilir trajtoje vecas. Une e shikoj qe ti nuk do te trazosh gjakrat, se jane trazuar boll, por Meta ne kete rast ka te drejte. Per interesat e tij apo te shtetit, kjo eshte ana tjeter, por prape ka te drejte.
  Se ma beri fiksim ky Pisi I Syrit me keto presje..
  fuck off bitch

  Reply to this comment
  • fery January 11, 22:09

   Keshtu eshte Kosove mirel. Varesisht se cfare pozicioni done te mbajte dhe cfare i leverdise atij qe reagon.
   Here thone ta zgjedhim kete mosemarreveshje me pleqni e burra te odes , here me gjyq , e here me kanun.
   Sepse mirel , gjithe pushtetaret, Kosoven e trajtojne si ciflig te tyre e jo si shtet sepse ,ashtu edhe sillen Asnjeri , pa perjashtim asnjeri , nuk erdhi ne asnji most me meritokraci por, qe te gjithe erdhen me servilitet ndaj liderir te subjektit qe zgjodhen ti takojne andaj , pushtetareve te Kosoves u mungon mendesija e burreshtetit pra , edhe Ramushit
   Ai ka obligim dhe detyrim ti drejtohet presidentit Ilir Meta si nji burrshteti dhe ka obligim te jepe deklarate zyrtare si perfaqesues i shtetit dhe popullit te Kosoves , sepse fundja , per ate edhe paguhet dhe posti dhe funksioni qe ushtron ne Kosove e obligon dhe pozita qe mbane nji burreshteti aq me teper kur kanineti i kryeminisyrit te Kosoves numron 36 keshilltar te tij, mirel

   Reply to this comment
  • Aliu nga Selenic January 12, 10:20

   Ramushi duhet te beje dallimin ne mes mikute dhe ceshtjes Kombetare.
   Kjo qe thote Ramushi e kompromenton cenjen e tije si burre shteti. Shqiperia ka nevoje per itegrimin ne nje atdhe ne nje kombe pasi ne gen jemi nje kombe.!
   Pra miqesia le te shkoj e le te vije.por shqiperia shqiperi nga Nishi deri ne Cameri eshte nje. Kete duhet ta thuash dhe kush i del kryq ne rruge cofte edhe miku atije duhet ti tregohet vendi.
   Gjith kjo gurgule per nje djal te ri nga Kosova eshte jashte c`do normaliteti. Sote Atedheu therret per bashkim Kombetar.Ne e gjuajme me gure.! Kjo eshte e tyrpshme.
   Ramushe me vjen shume keq se si luftetare pas familjes se Adem Jasharit ti je ne i masakruari nga serbetr. E keshtu gjeku i bijeve dhe vellezeve tu dhe te shqiperise Nen nuk behet uje para nje miku.!

   Reply to this comment
   • dardan I January 12, 18:45

    Kur te bashkohet Kosova me trungun ame-Shqiperine, ramushin do ta caktojme me pune part-time si roje parkingu…

    Reply to this comment
 4. s.g. January 11, 20:59

  Ma mirë mos fol se atje bahet parafushatë partiake me pozitë të institucionit

  Reply to this comment
 5. Vatra January 11, 21:50

  Ramush ma në fund dil nga vetmashtrimet Ibrahim Rugovë sa edhe ai rregullisht deklaronte se çdo kryetar shtetesh të mëdha mik e ka në politik s’ka miqasi Ramush ka aleanca dhe ti folë për rast konkret a mundet ministri shqiptarëi jashtëm qoftë ai edhe nji Sheshel ta ndanë Kosoven ?

  Reply to this comment
 6. MH January 12, 01:38

  Ramush na ke krijue simpati me qendrimet korrekte ne kryerjen e detyre.Dhe shumekush vlersojne per Burre Shteti Hak.
  Ne rastin konkret nuk duhesh te ishe shprehur ne kete menyre.Heshtja do ishte flori ne kete rast per burrnin qe gezon dhe simaptin ne gjithe kombin shqiptare.
  Deshiroj qe kjo te jete hera e fundit qe prishe nji cike burrnin.Ti e din qe nji za fare te vogel te dalin nga krisma e prapanices.Burrnia e iksit cburrnohet e nuk ka vend ma ne kuvendin e burrave.Megjithesa shpreh.Miku i yte Meta ka dale me te ftohur.Kur ta marresh vesht mos u deshpero.E mbaje veten forte per mikun.Te rroni vete pa miku do kaloj pushimet ne kavalishencen e bjeshkeve te Recit Shkoder.Furtunat dhe cunamet simbas stacionit meterologjik do fillojne nga mesi i shkurtit e tutje.

  Reply to this comment
 7. Per dashurine ndaj Kosoves January 12, 08:54

  O Ramush,nuk do te ishte me mire te thoshje nuk komentoj veprimet e Presidentit,per dashurine qe kam ndaj Shqiperise,pa shtuar ,qe e ke mik Ilir Meten,se keshtu te le te kuptosh qe ti nuk je dakort me vendimin e tij,por fakti qe e ke mik(konflikt interesi),te ben te rezervohesh.

  Reply to this comment
 8. Jovan bregu January 12, 09:05

  E kam shume mik….. Hahaha cfare pergjigje. Shembull i mire per ata qe punojne ne administraten kosovare. Keshtu punohet, bravo, mes miqve. Si thate juve -ligji ? Jo, ne fillim miku.

  Reply to this comment
 9. alex January 12, 12:03

  Qfar pergjegjje tjeter do pritej nga nje hallabak i cili kopjon ibrorugoven,nje analfabet funksional….

  Reply to this comment
 10. kulmi i...ZHGENJIMIT . January 12, 16:29

  interesant; me qe ramushi dhe metushi, jane miq….POPULLI te shkoje per….LESH …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*