Transferimi / Caktohen prokurorët që do hetojnë dosjen 184 në Dibër

September 2, 2019 13:33

Transferimi / Caktohen prokurorët që do hetojnë dosjen 184 në Dibër

Dy prokurorët, Rifat Kojku dhe Belina Zeneli do të hetojnë dosjen 184, ku janë akuzat për shitblerjen e votave në bashkinë e Dibrës në 2016.

Prokurorët u caktuan nga drejtuesja e Prokurorisë së Dibrës.

Dosja iu dërgua për kompetencë nga Prokuroria e Përgjithshme, pasi u ndryshua vepra penale dhe nuk kishim të bënim me “bashkëpunim në formën e grupit të strukturuar kriminal.”

Drejtuesja e prokurorisë Dibër, Esmeralda Cani nuk ishte pjesë e shortit për shkak të marrëdhënieve familjare me personat në hetim. Bëhet fjalë për Arben Keshin, kushëri i prokurores së Dibrës i cili doli nga disa prej përgjimeve të publikuara nga gazetar gjermane “Bild”.

Hetimet nisën nga Prokurori i Krimeve të Rënda, Gentian Trenova, i cili u shkarkua nga Vettingu.

Dosja i kaloi prokurorit të Krimeve të Rënda, Klodian Braho i cili shpalli moskopetencën. Më pas Arta Marku urdhëroi transferimin e saj në Dibër.

j.l./ dita

September 2, 2019 13:33
Komento

2 Komente

 1. Arben September 2, 21:21

  Litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari

  Cohuni ti djegim te gjalle kriminelet.

  Na e kane pire lengun me te buta.

  Reply to this comment
 2. shaban September 3, 09:01

  Prisni se dhe prokuroria e Dibres do shpalle moskopetencen.Te shohim se a ka per tu zgjidhur ndonjehere kjo ceshtje derisa te jete rilindja ne qeverisje.Nuk e them se urrej rilindjen por sepse deri tani eshte vepruar ne kete menyre (kushdo qe eshte ne pushtet nuk denohet por denohen gjithmone ishat.).

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim