Cana godet topin e parë të supersfidës Marseille-PSG

October 22, 2017 21:14

Cana godet topin e parë të supersfidës Marseille-PSG

Ende pa filluar supersfida e kësaj jave në Francë, Marsejë-PSG, ka marrë një vëmendje të jashtëzakonshme për tifozët e këtyre skuadrave dhe veçanërisht për shqiptarët.

 Kapiteni legjendar i kuqezinjve, Lorik Cana bashkë me Cisse ka shkelmuar topin e parë përpara nisjes së takimit.

Gjakovari Cana kujtojmë ka qenë pjesë e të dyja skuadrave, fillimisht te PSG-ja e më pas tek ekipi i kërkuar gjithmonë prej tij, Marseja.

Kjo ka qenë një gjest mirënjohjeje dhe ceremoni lamtumire për ish-kapitenin e Marsejës, futbollistin ikonë të Kombëtares shqiptare, i cili luajti ndeshjen e fundit në karrierë pikërisht në Francë, gjatë Europianit 2016, ndërsa lamtumirën zyrtare në Shqipëri e dha ditën e ndeshjes mes Italisë dhe kuqezinjve në “Loro Boriçi”.

October 22, 2017 21:14
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*