Cani firmos me Leeds United për 600 mijë euro

February 2, 2015 23:44

Cani firmos me Leeds United për 600 mijë euro

Leeds United mposht konkurrencën e Barit për kartonit e Edgar Çanit. Sulmuesi shqiptar ka vendosur ta vijojë karrierën në Angli në Championship, në klubin që drejtohet nga italiani Massimo Cellino. Edhe pse fillimisht u fol për një transferim nga Catania në formën e huazimit, klubi anglez ka derdhur 600 mijë euro në arkat e sicilianëve, për blerjen përfundimtare të sulmuesit kuqezi, që prej më shumë se dy sezonesh e ka humbur shkëlqimin si dhe vendin në Kombëtare.

Fillimisht, Catania i vuri një çmim prej 700 mijë eurosh kartonit të Çanit, shifër kjo që u konsiderua e lartë nga drejtuesit e Leedsit. Gjithsesi marrëveshja u arrit për 100 mijë euro më pak, me shtatlartin shqiptar që u nis menjëherë drejt Anglisë.

Aktualisht, Leeds United renditet në vendin e 19-të në Championship në kuotën e 32 pikëve, vetëm 5 pikë larg zonës së ftohtë. Objektivi i skuadrës së Cellinos për këtë sezon është mbijetesa, ndërsa një sezon më pas ngjitja në Premier League përkrah klubeve më me emër në Angli.

 

February 2, 2015 23:44
Komento

1 Koment

  1. Arben February 3, 16:59

    FUTBOLLISTI KOSOVAR LIRIDON LECI ESHTE PERGJUAR NE SUEDI PER TRUKIM NDESHJESH KU THOTE HAPTAZ DHE QARTE SE ARMANDO DUKA I KA DHENE SHTETESINE SHQIPETARE PER “PUNE TE MIRE” NE MANIPULIMIN E NDESHJEVE.

    SHUME E CUDITSHME QE KY LAJM NUK DEL NE GAZETAT SHQIPETARE.

    HA HA HA HA

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*