Cannon: Të inkriminuar dhe në pushtetin lokal

September 14, 2015 12:49

Cannon: Të inkriminuar dhe në pushtetin lokal

Ambasadori i Britanisë në vendin tonë Nicholas Cannon nga qyteti i Durrësit ka folur për dekriminalizimin dhe ka shprehur shqetësimin e përfshirjes në politikë të personave të inkriminuar.

Diplomati Cannon ka deklaruar se nuk duhet të ketë persona me të shkuar kriminale si në rastin e disa kryebashkiakëve, raporton “Ora News”.

“Politikanët dhe qytetarët duhet të jenë në një mendje që mos t’i jepet vota të inkriminuarve. Deri në momentin që ku nuk gjykohet rasti nuk kemi inkriminim”, tha ambasadori Nicholas Cannon.

September 14, 2015 12:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim