Capello për sherrin “Conte-Mou”: Kanë luajtur mendsh!

January 11, 2018 20:02

Capello për sherrin “Conte-Mou”: Kanë luajtur mendsh!

Fabio Capello ka komentuar sherrin mes Antonio Conte-s dhe Jose Mourinho-s në një intervistë të dhënë për Sky Sport.

Trajneri veteran thotë se që të dy ata kanë shkuar shumë larg.

“Debati u ka dalë jashtë kontrollit. Mendoj se që të dy kanë luajtur mendsh”, u shpreh ai.

Sipas Capello-s, Conte nuk e ka kuptuar se me kë po përballej dhe e quan Mou specialist të zhvendosjes së vëmendjes nga gjendja reale e skuadrës që drejton.

“Është fanela e Chelseat që trazon mendjet e trajnerëve. E mbani mend Mou kur drejtonte Chelsean, Conte po bën të njëjtën gjë si ai. Por, Mourinho është shumë i zgjuar në këto situata dhe ndoshta edhe njëherë tjetër thjesht dëshiron që të shmangë vëmendjen nga gjendja e skuadrës së tij”, deklaroi ai.

January 11, 2018 20:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim