Back to homepage

Aktualitet

Fotot / Veliaj: Avni Mula, një nga pasuritë më të mëdha njerëzore dhe artistike të kombit tonë

Fotot / Veliaj: Avni Mula, një nga pasuritë më të mëdha njerëzore dhe artistike të kombit tonë 1

🕔21:49, 29.Oct 2020

“Një nga pasuritë më të mëdha njerëzore dhe artistike të kombit tone”, – kështu e cilëson Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj artistin e madh Avni Mula teksa ka shpërndarë edhe foto nga dalja e tij e fundit. Kujtojmë se pak

Lexo më shumë
E trishtë, shuhet në moshën 92-vjeçare Avni Mula. E bija, Inva: Fluturoi në Valsin e Përjetësisë. Homazhet, sot paradite në hollin e Universitetit të Arteve

E trishtë, shuhet në moshën 92-vjeçare Avni Mula. E bija, Inva: Fluturoi në Valsin e Përjetësisë. Homazhet, sot paradite në hollin e Universitetit të Arteve 6

🕔21:31, 29.Oct 2020

Artisti i njohur, Avni Mula ka ndërruar jetë sot në moshën 92-vjeçare. Ai ishte edhe babai i sopranos me famë ndërkombëtare, Inva Mula. Këtë lajm e ka dhënë vet e bija, Inva Mula e cila shkruan me dhimbje të madhe

Lexo më shumë
“Armiku është virusi”, Manastirliu publikon foton e mjekëve dhe jep mesazhin: Sot, askush nuk është i tepërt në luftën kundër COVID-19!

“Armiku është virusi”, Manastirliu publikon foton e mjekëve dhe jep mesazhin: Sot, askush nuk është i tepërt në luftën kundër COVID-19! 0

🕔21:21, 29.Oct 2020

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, me anë të një fotografie të shpërndarë në rrjetet sociale, jep mesazhin se duhet që të jemi të bashkuar në këto momente kur virusi përcjell rrezikshmëri. Manastirliu thekson se të gjithë duhet të jemi të

Lexo më shumë
Nga Meta e Tabaku te Basha, Veliaj mesazh VIP-ave të “Sami Frashërit”: “Nuk i duheni as dreqit nëse përçani njerëzit”

Nga Meta e Tabaku te Basha, Veliaj mesazh VIP-ave të “Sami Frashërit”: “Nuk i duheni as dreqit nëse përçani njerëzit” 2

🕔21:04, 29.Oct 2020

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zbuloi ditën e sotme disa nga personazhet e njohur të politikës që kanë studiuar tek “Sami Frashëri” dhe që sot pengojnë rindërtimin e shkollës. Ai theksoi se dikush që përçan, nuk i duhet

Lexo më shumë
E rëndë në Librazh/ I riu hidhet nga ballkoni i katit të pestë të pallatit, niset me urgjencë drejt Spitalit të Traumës

E rëndë në Librazh/ I riu hidhet nga ballkoni i katit të pestë të pallatit, niset me urgjencë drejt Spitalit të Traumës 1

🕔20:28, 29.Oct 2020

Mbrëmjen e sotme një ngjarje e rëndë është regjistruar në Librazhd, ku një i ri është hedhur nga ballkoni i katit të pestë. Kjo ngjarje ka ndodhur në lagjen “Agjensia” në qytetin e Librazhdit. Sipas informacioneve, bëhet me dije se

Lexo më shumë
Niset me urgjencë drejt Tiranës, 15-vjeçari u plagos me thikë nga bashkëmoshatari i tij në Sarandë

Niset me urgjencë drejt Tiranës, 15-vjeçari u plagos me thikë nga bashkëmoshatari i tij në Sarandë 0

🕔19:38, 29.Oct 2020

Një sherr me thika ndodhi gjatë ditës së sotme në Sarandë, ndërsa konflikti ishte mes dy bashkëmoshatarëve. Mësohet se adoleshenti që u plagos, K.T 15 vjeç është nisur me urgjencë drejt Tiranës. K.T është nxënës i shkollës së mesme ekonomike

Lexo më shumë
Është infektuar personeli i Hemodializës në QSUT! Mjeku jep alarmin: Situatë e rrezikshme, pacientëve të këtij sektori COVID mund t’u shkaktojë vdekjen!

Është infektuar personeli i Hemodializës në QSUT! Mjeku jep alarmin: Situatë e rrezikshme, pacientëve të këtij sektori COVID mund t’u shkaktojë vdekjen! 0

🕔19:24, 29.Oct 2020

Pesë punonjës të Shërbimit të Hemodializës në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza” kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Lajmi konfirmohet nga mjeku i njohur i këtij shërbimi, Ahmet Duraku që thotë se prej 4 ditësh i është drejtuar Shefit të Shërbimit me

Lexo më shumë
Tragjedia në Dibër, dalin detajet e reja: Inxhinieri vdiq në përpjekje për të dalë nga miniera, trupi iu gjet tek shkallët hyrëse

Tragjedia në Dibër, dalin detajet e reja: Inxhinieri vdiq në përpjekje për të dalë nga miniera, trupi iu gjet tek shkallët hyrëse 3

🕔19:05, 29.Oct 2020

Inxhinieri Ismail Hoxha humbi jetën teksa përpiqej të dilte nga miniera ku ishte bllokuar bashkë me dy punëtorët, Fatos Cesku dhe Rruzhdi Rushiti. Hoxha kishte ndjerë erën e gazit dhe ishte përpjekur të dilte nga miniera, në mënyrë që të

Lexo më shumë
I dënuar për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet 47-vjeçari në Fier

I dënuar për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet 47-vjeçari në Fier 0

🕔18:41, 29.Oct 2020

Një 47-vjeçar i dënuar në mungesë është arrestuar nga Policia e Fierit. Ai është Albert Kurti, i dënuar për shfrytëzim prostitucioni. 47-vjeçari është dënuar me 4 vite e 11 muaj burgim nga Gjykata e Fierit më 3 Prill 2008. Kurti

Lexo më shumë
Konsulli i Shqipërisë në Liban tregon fjalët e 14-vjeçarit kur doli nga kampi Al-Hol: S’më la ta përqafoja, e mbajta afër se kishte frikë se mos e sulmonin me thikë

Konsulli i Shqipërisë në Liban tregon fjalët e 14-vjeçarit kur doli nga kampi Al-Hol: S’më la ta përqafoja, e mbajta afër se kishte frikë se mos e sulmonin me thikë 3

🕔18:36, 29.Oct 2020

Konsulli i Shqipërisë në Liban, Marc Ghorayeb ka treguar se si ka qenë gjendja e fëmijëve në momentin që kanë dalë nga kampi famëkeq ‘Al-Hol’ ku po qëndronin prej vitesh. Ai ka folur veçanërisht për Endri Dumanin, 12-vjeçarin që u

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim