Back to homepage

Aktualitet

Sërish drogë në Lazarat, në pranga pesë persona, mes tyre edhe dy gra

Sërish drogë në Lazarat, në pranga pesë persona, mes tyre edhe dy gra 0

🕔09:04, 16.Jul 2019

Vijon puna për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike. Finalizohet në Gjirokastër operacioni policor i koduar “Sopoti”. Arrestohen në flagrancë 5 shtetas nga Lazarati. Gjatë kontrollit në oborret e banesave te tyre

Lexo më shumë
Kryemadhi kundër Bashës: Nuk kam frikë të shkoj në zgjedhje me Ramën kryeministër

Kryemadhi kundër Bashës: Nuk kam frikë të shkoj në zgjedhje me Ramën kryeministër 2

🕔08:27, 16.Jul 2019

Duket se ka një përçarje të opozitës  lidhur me qëndrimin ndaj kryeministrit Edi Rama. Ndryshe nga lideri demokrat Lulzim Basha, i cili e ka kushtëzuar pjesëmarrjen në zgjedhje me largimin e kryeministrit Edi Rama, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka

Lexo më shumë
A paguani rryshfet për shërbimet publike që janë falas? Ku na rendit Barometri i Ballkanit

A paguani rryshfet për shërbimet publike që janë falas? Ku na rendit Barometri i Ballkanit 1

🕔03:41, 16.Jul 2019

Edhe për vitin 2018 shqiptarët paguan tarifa korrupsioni për shërbimet publike me shumë se vendet e tjera të Rajonit. Barometri i Ballkanit gjeti se 13 % e familjeve shqiptare kishin paguar tarifa korrupsioni për marrë një shërbim publik i cili

Lexo më shumë
Të dhënat e Eurostat mbi lëvizjen në BE dhe lejet e qëndrimit, këto janë shifrat për Shqipërinë

Të dhënat e Eurostat mbi lëvizjen në BE dhe lejet e qëndrimit, këto janë shifrat për Shqipërinë 0

🕔03:00, 16.Jul 2019

Eurostat ka publikuar sot të dhënat mbi lëvizjen e njerëzve në vendet anëtare, ku Shqipëria renditet e 14-ta në botë për sa i përket numrit të lartë të lejeve të qëndrimit të lëshuara. Rreth 52 mijë leje qëndrimi për herë

Lexo më shumë
Mbi 23 mijë shqiptarëve ju refuzua kalimi në kufi në 2018-n, pjesën më të madhe e ktheu Greqia

Mbi 23 mijë shqiptarëve ju refuzua kalimi në kufi në 2018-n, pjesën më të madhe e ktheu Greqia 0

🕔02:56, 16.Jul 2019

23,400 shqiptarëve “iu mbyllën dyert” e kufirit për të kaluar në një nga vendet e Bashkimit Europian, gjatë 2018-s. Pjesa më e madhe këtyre refuzimeve ishin nga kufiri me Greqinë, tregojnë të dhënat e publikuara nga Eurostat. Sipas Eurostat rreth

Lexo më shumë
Rikthim te HEC-et, qeveria miraton 5 të tjerë, një në rezervën e Unesco

Rikthim te HEC-et, qeveria miraton 5 të tjerë, një në rezervën e Unesco 0

🕔02:52, 16.Jul 2019

Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar pesë leje të reja ndërtimi për hidrocentrale si dhe ka rishikuar një tjetër ekzistuese. Në mbledhjen e fundit të mbajtur pak ditë më parë janë miratuar lejet e ndërtimit për HEC Dritën në Lumin

Lexo më shumë
Po varfërohemi apo kamemi? Dy tabela, kosto jetese dhe fuqi blerëse

Po varfërohemi apo kamemi? Dy tabela, kosto jetese dhe fuqi blerëse 2

🕔02:45, 16.Jul 2019

Shqipëria dhe Mali i Zi kanë kostot e jetesës më të larta në rajon. Të dhënat për 6 muajt e parë të vitit 2019 janë publikuar nga portali më i madh i të dhënave  Numbeo. Shqipëria renditet në vendin e

Lexo më shumë
Shifrat e doganës tregojnë tendencën: Jemi duke pirë më pak duhan dhe më shumë birrë

Shifrat e doganës tregojnë tendencën: Jemi duke pirë më pak duhan dhe më shumë birrë 0

🕔02:27, 16.Jul 2019

Në 5 muajt e parë të vitit  1099 ton cigare kanë hyrë përmes Doganës Shqiptare për konsum në vendin tonë. Sasia e importuar ka qenë në rritje, ku muaji Maj ka regjistruar dhe shifrën më të lartë në 242 ton,

Lexo më shumë
Mbi 6 miliardë humbje në 5 muaj nga TVSH dhe taksat nacionale

Mbi 6 miliardë humbje në 5 muaj nga TVSH dhe taksat nacionale 1

🕔02:19, 16.Jul 2019

As një javë nga lirimi nga detyra e Kreut të Tatimeve, Enton Duro, Kryeministri Edi Rama prezantoi publikisht drejtuesin e ri, që tashmë do të lerë detyrën në krye të Institutit të Statistikave për të marrë detyrën e re që

Lexo më shumë
Një lajm i mirë nga fusha e kërkimeve për diagnostikimin e hershëm të kancerit të gjirit

Një lajm i mirë nga fusha e kërkimeve për diagnostikimin e hershëm të kancerit të gjirit 0

🕔01:00, 16.Jul 2019

DeepMind, një qendër kërkimore me qendër në Mbretërinë e Bashkuar në pronësi të Google zhvilloi një algoritëm, i cili mund të trajnojë 14,884 skanime retinike, që mund të kthejnë një diagnozë të hollësishme në afro 30 sekonda. Algoritmi mund të

Lexo më shumë

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?