Back to homepage

Aktualitet

Fillon vendosja e ulëseve të reja te Amfiteatri i Parkut të Liqenit (FOTO)

Fillon vendosja e ulëseve të reja te Amfiteatri i Parkut të Liqenit (FOTO) 1

🕔11:05, 21.Jan 2018

  Bashkia e Tiranës ka filluar me montimin e bazamenteve të 1500 ulëseve të reja, ndërkohë që përfunduan themelet e rrethimit, shkallët, platformat e instalimet elektrike dhe çdo gjë tjetër, që shumë shpejt do ta rikthejnë në jetë vendin më

Lexo më shumë
Udhërrëfyes për të njohur shqiptarët, nga Ylli Polovina

Udhërrëfyes për të njohur shqiptarët, nga Ylli Polovina 1

🕔10:57, 21.Jan 2018

  Nga Zylyftar Hoxha Këto ditë doli nga shtypi libri “Populli ndryshe” i publicistit dhe studiuesit të njohur Ylli Polovina. Ky libër vjen si një “mbushje”, si një plotësim i librit të tij “Shqiptarët, diamantët e pagdhendur” të botuar katër

Lexo më shumë
Merkel-Macron: Europa ecën përpara vetëm e bashkuar

Merkel-Macron: Europa ecën përpara vetëm e bashkuar 0

🕔10:08, 21.Jan 2018

  Emmanuel Macron shpreson për një “Po” të socialdemokratëve për koalicionin e madh. Kjo u la të kuptohej në takimin me Angela Merkel. Merkel e Macron kërkuan një ripunim të Marrëveshjes së Elysee-së. Barbara Wesel – DW Edhe nëse kancelarja

Lexo më shumë
Melania Trump, më e pëlqyera e familjes presidenciale amerikane

Melania Trump, më e pëlqyera e familjes presidenciale amerikane 0

🕔09:56, 21.Jan 2018

Në 1-vjetorin e Donald Trump në krye të Shtëpisë së Bardhë, Presidenti amerikan ka përshkuar një trajektore të mbushur me polemika, vendime të diskutueshme që kanë ulur popullaritetin e tij në nivel historik për një president. Mirëpo nga ana tjetër

Lexo më shumë
Stop korrupsionit! Protesta masive në Rumani

Stop korrupsionit! Protesta masive në Rumani 4

🕔09:40, 21.Jan 2018

Megjithë të ftohtin dhe reshjet e dëborës në kryeqytetin rumun, Bukuresht demonstruan rreth 100.000 vetë për pavarësinë e drejtësisë. AC/DC dhe Andrei Rieu ia kanë dalë të mbushnin me koncertet e tyre në sheshin e madh “Piata Constitutiei” në Bukuresht,

Lexo më shumë
Dëborë deri në lartësi deri në 300 m, parashikimi i motit për sot

Dëborë deri në lartësi deri në 300 m, parashikimi i motit për sot 0

🕔09:18, 21.Jan 2018

Kjo e diel do të regjistrojë reshje intensive shiu në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa në zonat malore do të ketë reshje të dendura dëbore. Sipas parashikimit të Meteoalb, shtrirja e dëborës do të jetë në lartësi deri

Lexo më shumë
Turqia konfirmon: Nisëm operacionin ushtarak në Siri

Turqia konfirmon: Nisëm operacionin ushtarak në Siri 2

🕔16:44, 20.Jan 2018

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, thotë se ka filluar operacioni ushtarak tokësor në Afrin të Sirisë, ndërsa një operacion tjetër do të bëhet në vendin e afërt, Manbij. Gjatë deklaratës së sotme në provincën perëndimore Kutahya, para anëtarëve të

Lexo më shumë
Mentor Petrela: “Haud Ignota Ioquor” of Neurosurgery in Albania

Mentor Petrela: “Haud Ignota Ioquor” of Neurosurgery in Albania 0

🕔15:21, 20.Jan 2018

Operacionet e para neurokirurgjikale të dokumentuara në epokën moderne në Shqipëri janë kryer në spitalin “Mbreti Zog I” në Tiranë për një periudhë gjashtëvjeçare nga Dr. Walter Lehman, kirurg i përgjithshëm, profesor nga Spitali Charite, Berlin, i larguar në 1932

Lexo më shumë
Nga aksioni në Shkodër, Blendi Klosi: Mjedisi nuk njeh as kohë as opozitë

Nga aksioni në Shkodër, Blendi Klosi: Mjedisi nuk njeh as kohë as opozitë 0

🕔15:10, 20.Jan 2018

Nëse kjo e shtunë me shi ka mbyllur brenda shumicën prej nesh, në Shkodër 1400 qytetarë i janë përgjigjur operacionit të Ministrit të Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi nëpërmjet nismës “Pastrojmë Shkodrën që Duam”. 5700 fidanë janë mbledhur në bashkëpunim

Lexo më shumë
E vërteta e “motrës së Aleks Nikës” natën pas vrasjeve të 21 janarit

E vërteta e “motrës së Aleks Nikës” natën pas vrasjeve të 21 janarit 70

🕔14:18, 20.Jan 2018

Në përvjetorin e fundit të 21 janarit, Preç Zogaj heshti. Por ai është një nga dëshmitarët dhe i lidhur në 21 janar dhe më pas me familjen e një prej të vrarëve, Aleks Nikës. Në librin “Në kërkim të zgjedhjeve

Lexo më shumë