Back to homepage

Aktualitet

Mëngjesi i Lutjeve, Meta: Kontribuojmë për një rajon bashkëpunues

Mëngjesi i Lutjeve, Meta: Kontribuojmë për një rajon bashkëpunues 4

🕔09:25, 26.May 2018

Nën kujdesin e Kuvendit të Shqipërisë dhe të Kryetarit Gramoz Ruçi është zhvilluar në Tiranë Mëngjesi i Lutjeve. Në këtë aktivitet kanë marrin pjesë përfaqësues të lartë nga vende të Europës Juglindore si edhe përfaqësuesit më të lartë të shtetit

Lexo më shumë
Ndotja nga thertoret/ Banorët e Valiasit: Rrezikohemi nga sëmundjet, këtu është si në Siri

Ndotja nga thertoret/ Banorët e Valiasit: Rrezikohemi nga sëmundjet, këtu është si në Siri 0

🕔21:46, 25.May 2018

  300 familje të Valiasit të Vjetër kanë denoncuar në Fiks Fare shqetësimin e tyre, pasi në kanalin e hapur të ujërave të zeza që kalon në mes të zonës, derdhen ujërat e një kanali tjetër që shkarkon mbetjet e

Lexo më shumë
Sondazhi me pyetjet seksuale për fëmijët, reagon Ministria e Arsimit

Sondazhi me pyetjet seksuale për fëmijët, reagon Ministria e Arsimit 5

🕔21:37, 25.May 2018

  Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë kërkon të sqarojë opinionin publik mbi abuzimet që bëhen mbi një studim i cili ka filluar të zbatohet që në vitin akademik 2009-2010. Ministria i ka quajtur akuzat “përdorim i ulët për revansh

Lexo më shumë
U digjet shtëpia, familja me 5 anëtarë në qiell të hapur (VIDEO)

U digjet shtëpia, familja me 5 anëtarë në qiell të hapur (VIDEO) 2

🕔21:24, 25.May 2018

Në fshatin Koçaj i Ri, në Allkaj të Lushnjës, familjes Bytyçi para dy javësh u është djegur shtëpia ku jetojnë pesë anëtarë. Plaka e shtëpisë, jeton tani mbi një divan që shpëtoi nga djegia dhe poshtë një strehë me plasmas

Lexo më shumë
Qytetarët i bashkohen aksionit për pastrimin, Veliaj: Patriot, nëse mbajmë pastër mjedisin

Qytetarët i bashkohen aksionit për pastrimin, Veliaj: Patriot, nëse mbajmë pastër mjedisin 2

🕔19:09, 25.May 2018

Qindra qytetarë të grupmoshave të ndryshme iu bashkuan sot aksionit kombëtar të pastrimit “Të Pastrojmë Shqipërinë”. Bashkë me Bashkinë e Tiranës, ata kanë ndihmuar në heqjen e mbeturinave në zona të ndryshme të kryeqytetit. Paralelisht me pastrimin e pikave kryesore

Lexo më shumë
Çfarë do ndodhë nesër me udhëtimet drejt Italisë? Aviacioni Civil jep një njoftim

Çfarë do ndodhë nesër me udhëtimet drejt Italisë? Aviacioni Civil jep një njoftim 0

🕔18:41, 25.May 2018

Aviacioni Civil ka njoftuar të gjithë qytetarët që do të udhëtojnë nesër drejt Ankonës me avion, apo do të kthehen në Tiranë përmes këtij aeroporti që të informohen nga kompania që kanë prerë biletën për të rejat më të fundit.

Lexo më shumë
Kryeprokurori amerikan: Në Shqipëri kemi 4 prokurorë dhe 4 ekspertë policie

Kryeprokurori amerikan: Në Shqipëri kemi 4 prokurorë dhe 4 ekspertë policie 5

🕔17:09, 25.May 2018

Gjatë samitit të mbajtur në Kroaci me temë luftën kundra krimit ndërkombëtar ka folur edhe Prokurori i Përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Sessions. Duke u ndalur në bashkëpunimin dhe partneritetin mes agjencive ligjzbatuese ai ka vlerësuar atë

Lexo më shumë
Gjiknuri me studentë të Politeknikut: Tregu ka nevojë për profesionistë të rinj

Gjiknuri me studentë të Politeknikut: Tregu ka nevojë për profesionistë të rinj 1

🕔14:11, 25.May 2018

  Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri zhvilloi një bashkëbisedim me një grup studentësh të Universitetit Politeknik të Tiranës me të cilët diskutoi përspektivën e zhvillimit të këtyre dy sektorëve. Ministri inkurajoi të rinjtë që të përqëndrohen tek profilet

Lexo më shumë
Ruçi: Veprat e bëjnë akademikun Kolec Topalli të pavdekshëm

Ruçi: Veprat e bëjnë akademikun Kolec Topalli të pavdekshëm 3

🕔14:10, 25.May 2018

  Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi bëri homazhe dhe vendosi një kurorë në nderim të akademikut të shquar Kolec Topalli, i cili i nda nga jeta dje. “Nderim e respekt akademikut të nderuar. Kolec Topalli ishte një akademik

Lexo më shumë
Mijatovic: Shqipëria duhet të rrisë mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve

Mijatovic: Shqipëria duhet të rrisë mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve 0

🕔13:10, 25.May 2018

  Në përfundim të vizitës së saj 5-ditore në Shqipëri, Dunja Mijatoviç ka bërë një komunikatë përmes zyrës së Komisionarit për të Drejtat e Njeriut, ku shprehet se Shqipëria duhet të rrisë mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve, dhe përfshirjen

Lexo më shumë