Back to homepage

Aktualitet

Ende nuk ka thënë nëse do kandidojë – thotë Jozefina (për Klintonin)

Ende nuk ka thënë nëse do kandidojë – thotë Jozefina (për Klintonin) 17

🕔19:02, 5.Aug 2013

Jozefina Topalli bëhet nostalgjike. Gruaja që dikur aspironte për kryetare e PD kujton vizitën e sekretares së Shtetit, Hillary Clinton, në Shqipëri. Topalli shkruan në Facebook se Klinton nuk e ka shprehur ende nëse do të kandidojë për presidente të

Lexo më shumë
KSHH: KQZ cenoi besimin e publikut

KSHH: KQZ cenoi besimin e publikut 6

🕔16:35, 5.Aug 2013

Komiteti Shqiptar i Helsinkit publikoi të hënën raportin përfundimtar për zgjedhjet e 23 qershorit. Duke analizuar zhvillimet që lidhen me KQZ-në përpara dhe pas mbylljes së procesit të votimit në raport theksohet se: “Vendimmarrja e njëanshme dhe pa konsensus, në

Lexo më shumë
Berisha: Mbledhja e Metës me ministrat, një qeveri e dytë

Berisha: Mbledhja e Metës me ministrat, një qeveri e dytë 8

🕔16:22, 5.Aug 2013

Kryeministri në detyrë dhe ish-kryetar i PD-së, Sali Berisha, vijon të komentojë aktualitetin politik nëpërmjet Facebook-ut. Berisha komenton sot mbledhjen e kreut të LSI-së me ministrat e kësaj force në qeverinë “Rama” në lidhje me sfidat e qeverisjes së majtë.

Lexo më shumë
Meta: Qeveria e re do të lërë gjurmë në modernizimin e vendit

Meta: Qeveria e re do të lërë gjurmë në modernizimin e vendit 5

🕔14:50, 5.Aug 2013

Kreu i LSI-së, Ilir Meta, ka folur sot për herë të parë pas shpalljes së kabinetit të ri që do të nisë punën në shtator. Meta tha se qeveria e majtë do të lërë gjurmë në historinë e vendit. Ai

Lexo më shumë
Tiranë, burri vret gruan e më pas veten

Tiranë, burri vret gruan e më pas veten 1

🕔13:10, 5.Aug 2013

Një krim i rëndë brenda familjes ka ndodhur sot në kryeqytet. Një burrë ka vrarë gruan dhe më pas veten në banesën e tyre në rrugën “Irfan Tomini”. Dallëndyshe Jazxhiu, 50 vjeç, është vrarë me armë zjarri nga i shoqi,

Lexo më shumë
Rama: Me kryeministrin grek, për një kapitull të ri në marrëdhëniet dypalëshe

Rama: Me kryeministrin grek, për një kapitull të ri në marrëdhëniet dypalëshe 12

🕔12:08, 5.Aug 2013

Pas përfundimit të vizitës në Turqi, ku u takua me kryeministrin Erdogan, kryeministri i zgjedhur, Edi Rama, nis takimin e radhës në Greqi. Rama njofton përmes rrjeteve sociale se ndodhet në Athinë, ku do të pritet nga homologu Samaras. “Athinë.

Lexo më shumë
Inspektorët ndërtimorë dhunojnë qytetarin, AP: Prokuroria të hetojë, të merren masa ndaj autorit

Inspektorët ndërtimorë dhunojnë qytetarin, AP: Prokuroria të hetojë, të merren masa ndaj autorit 6

🕔11:21, 5.Aug 2013

Avokati i Popullit reagon në lidhje me ngjarjen e rëndë që u shënua dje pasdite në afërsi të shkollës “Andon Zako Çajupi”, ku gjatë aksionit për shembjen e një shtese në një subjekt privat, një qytetar u dhunua nga punonjës

Lexo më shumë
Lëndët narkotike, Burgaj flet në vija të përgjithshme, Bastoni: Lazarati 900 tonë në vit, 4.5 mld euro fitim

Lëndët narkotike, Burgaj flet në vija të përgjithshme, Bastoni: Lazarati 900 tonë në vit, 4.5 mld euro fitim 10

🕔10:55, 5.Aug 2013

Lufta kundër kultivimit të lëndëve narkotike në vend vijon, por pavarësisht kësaj në disa zona bimët e ndaluara” vijojnë ende të mbillen. Sipas drejtorit të Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj, situata paraqitet më problematike në zona si Vlora, Shkodra, Gjirokastra,

Lexo më shumë
Hoxha: Basha të bëjë analizë, të largojë nga partia buburrecët e paaftë

Hoxha: Basha të bëjë analizë, të largojë nga partia buburrecët e paaftë 4

🕔09:44, 5.Aug 2013

Deputeti i Partisë Demokratike, Fatos Hoxha, thotë se kreu i ri i kësaj force duhet të përqendrohet te analiza e humbjes në zgjedhjet e 23 qershorit. Në një intervistë për gazetën “Panorama”, ai thotë se përpara riorganizimit të strukturave të

Lexo më shumë
Shehu: Rama, amator në diplomaci. Greqia dhe Italia janë partnerët tanë strategjikë

Shehu: Rama, amator në diplomaci. Greqia dhe Italia janë partnerët tanë strategjikë 19

🕔09:34, 5.Aug 2013

Ish-ministri i Jashtëm, Tritan Shehu, kritikon kryeministrin e zgjedhur, Edi Rama, lidhur me terminologjinë e përdorur për patrneritetin me turqinë. Shehu shkruan në Facebook se cilësimi i Turqisë si “partner strategjik” është një veprim amatoresk në fushën diplomatike. “Së pari

Lexo më shumë