Back to homepage

Aktualitet

AKU ndëshkon subjektet: Abuzimet më të mëdha me mishin, në rastet e festave

AKU ndëshkon subjektet: Abuzimet më të mëdha me mishin, në rastet e festave 0

🕔11:19, 21.Sep 2017

Edhe pse në tregje, apo pikat e shitjes së mishit zhvillohen kontrolle të vazhdueshme për kushtet ku tregtohet apo cilësine e tij, disa subjekte abuzojnë në periudha të ndryshme. Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Qarkun e Tiranës thotë se deri

Lexo më shumë
Gara për universitetin, nesër afati i fundit për renditjen e 10 preferencave

Gara për universitetin, nesër afati i fundit për renditjen e 10 preferencave 0

🕔10:56, 21.Sep 2017

Maturantët që nuk arrijnë të plotësojnë formularin e preferencave deri në mbyllje të ditës së nesërme, mbeten jashtë universitetit për pranimet e vitit të ri akademik 2017-2018. Kjo pasi data 22 shtator shënon edhe afatin e fundit të konkurrimit për

Lexo më shumë
Dimër i acartë? Sinoptikanët habisin me parashikimin

Dimër i acartë? Sinoptikanët habisin me parashikimin 0

🕔08:52, 21.Sep 2017

Dimër shume i ftohte dhe vera shume e nxehtë? Jo gjithmonë ndodh kështu. Edhe pse kaluam temperatura shumë të larta gjatë stinës së verës, sinoptikanët parashikojnë jo një dimër tipik të klimës shqiptare. Sipas sinoptikanëve, dimri do të karakterizohet nga

Lexo më shumë
Pas fotos me Donald Trump, Rama publikon këto imazhe

Pas fotos me Donald Trump, Rama publikon këto imazhe 6

🕔08:47, 21.Sep 2017

Ndonëse kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në SHBA, nuk ka nguruar që t’u urojë shqiptarët një ditë të mbarë. Ndaj, mëngjesin e sotëm kreu i qeverisë ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut disa foto ku

Lexo më shumë
Modernizohet transporti publik në Tiranës, Veliaj: Flotë e re me mjete elektrike

Modernizohet transporti publik në Tiranës, Veliaj: Flotë e re me mjete elektrike 0

🕔17:47, 20.Sep 2017

Bashkia e Tiranës do të nxisë përdorimin e automjeteve elektrike, ndërsa shumë shpejt në rrugët e kryeqytetit do të lëvizë flota e autobusëve elektrikë e cila do të ulë ndotjen. Gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së mirëkuptimit me Shoqatën e Prodhueseve

Lexo më shumë
Letra/ Një vit pa rroga, naftëtarët kërkojnë hetim për ARMO-n

Letra/ Një vit pa rroga, naftëtarët kërkojnë hetim për ARMO-n 0

🕔16:41, 20.Sep 2017

Punonjësit e kompanisë ARMO i kanë drejtuar një letër ambasadave të SHBA-së dhe BE-së në Shqipëri, kryeministrit, Presidentit dhe ministrave që kanë lidhje me ARMO-n, për t’i kërkuar një hetim të kësaj kompanie. Sipas tyre, përpos mosdhënies së rrogave për

Lexo më shumë
Qeveria: Kandidoni si anëtarë të Këshillit të Statistikave, këto janë kriteret

Qeveria: Kandidoni si anëtarë të Këshillit të Statistikave, këto janë kriteret 0

🕔14:07, 20.Sep 2017

Në mbështetje të ligjit nr.9180, datë 5.2.2004, “Për statistikat zyrtare”, të ndryshuar, dhe të vendimit nr.999, datë 25.10.2013, të Këshillit të Ministrave, “Për kriteret dhe procedurat e përfaqësimit, përzgjedhjes, emërimit e shkarkimit, rregullat e funksionimit dhe masën e shpërblimit të

Lexo më shumë
Prodhuesit e bukës i bashkohen nismës për ndalimin e qeseve, Veliaj: Fitore e Tiranës për një qytet më të pastër

Prodhuesit e bukës i bashkohen nismës për ndalimin e qeseve, Veliaj: Fitore e Tiranës për një qytet më të pastër 0

🕔14:02, 20.Sep 2017

Furrat e bukës në Tiranë do të heqin nga përdorimi qeset plastike, duke i zëvendësuar ato me qese letre. Bashkia e Tiranës nënshkroi sot një marrëveshje mirëkuptimi me Shoqatën e Prodhueseve të Bukës, Pastiçierisë dhe Brumërave, e cila ka 250

Lexo më shumë
Ministrja e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm për të gjithë shqiptarët

Ministrja e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm për të gjithë shqiptarët 1

🕔12:50, 20.Sep 2017

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një konferencë për shtyp ka deklaruar se tashmë të gjithë dokumentet e nevojshme për qytetarët do të shkarkohen në mënyrë elektronike. “Në kuadër të angazhimit tonë të lehtësimit të marrëdhënies së qytetareve me administraten

Lexo më shumë
LSI për ligjin e mbetjeve: Referendumi, zgjidhja e vetme

LSI për ligjin e mbetjeve: Referendumi, zgjidhja e vetme 3

🕔12:47, 20.Sep 2017

  Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka deklaroi sot se zgjidhja e vetme për t’i thënë “Jo” ligjit të mbetjeve, është referendumi. Gjatë një bisedimi me gazetarët, Vasili tha se Rama pavarësisht se shpenzoi orë të tëra

Lexo më shumë