VIDEO: Çfarë po u mësojmë këtyre të rinjve?!  Në këtë filmim janë zyrtarët dhe politikanët e nesërm. Atyre u edukohet gënjeshtra, dyfytyrësia, mungesa e përgjegjësisë ligjore

VIDEO: Çfarë po u mësojmë këtyre të rinjve?! Në këtë filmim janë zyrtarët dhe politikanët e nesërm. Atyre u edukohet gënjeshtra, dyfytyrësia, mungesa e përgjegjësisë ligjore 3

🕔10:06, 16.Apr 2021

Shënim i Kryeredaktorit Ligjet dhe rregullat janë për të tjerët, për atë popullin budall atje jashtë, jo për ne këtu brenda. Ne jemi “familja” mbi ligjin, sepse ne jemi pushteti, ne na mbron partia, kryeministri… Kjo është ajo që u

Lexo më shumë
INTERVISTË: “Mua më duket komike dhe e egër që të rikthehen në pushtet ata që nuk i kanë larë ende ndyrësitë e korrupsionit nga fytyra” (e plotë)

INTERVISTË: “Mua më duket komike dhe e egër që të rikthehen në pushtet ata që nuk i kanë larë ende ndyrësitë e korrupsionit nga fytyra” (e plotë) 29

🕔08:08, 16.Apr 2021

  Nga Xhevdet Shehu Botuar në DITA Gary Kokalari është themelues i organizatës së “Shqiptarëve për një Shqipëri Demokratike”, një grup avokatie i formuar në Shtetet e Bashkuara për të promovuar institucionet demokratike në Shqipëri. Ai ishte themelues dhe drejtor

Lexo më shumë
Deklaratat për kufijtë e Shqipërisë në takimin e 5 prillit mes ministrave të jashtëm të Serbisë, Greqisë e Qipros dhe diplomacia jonë e përgjumur

Deklaratat për kufijtë e Shqipërisë në takimin e 5 prillit mes ministrave të jashtëm të Serbisë, Greqisë e Qipros dhe diplomacia jonë e përgjumur 43

🕔08:02, 16.Apr 2021

Nga Shaban Murati Botuar sot në DITA Askush nuk kishte menduar se dosjet e kryeministrit të Greqisë, Elefteros Venizellos, dhe kryeministrit të Serbisë, Nikolla Pashiç, që nënshkruan Traktatin e Aleancës midis dy shteteve në qershor të vitin 1913 për të

Lexo më shumë
“BOQELLE”… Sa më pak të ditur të jenë aq më e thjeshtë është t’i nëpërkëmbësh, t’i bësh të besojnë gënjeshtra tallëse dhe ta bësh pushtetin stafetën e një grushti të parinovueshëm individësh

“BOQELLE”… Sa më pak të ditur të jenë aq më e thjeshtë është t’i nëpërkëmbësh, t’i bësh të besojnë gënjeshtra tallëse dhe ta bësh pushtetin stafetën e një grushti të parinovueshëm individësh 11

🕔08:00, 16.Apr 2021

Nga Edona Llukaçaj Botuar në DITA Sa për të bërë ekonomi me kohën, aq edhe për të evituar shitoret fizike në periudhë pandemie, blerjet online janë kthyer në zgjedhjen e parë të shumë prej nesh. Pikërisht në një rast të

Lexo më shumë
Rotacioni nuk është punë rradhe, por morali e merite dhe PD i ka humbur ato

Rotacioni nuk është punë rradhe, por morali e merite dhe PD i ka humbur ato 1

🕔20:35, 15.Apr 2021

Artan Xh. DUKA     Garë më 25 prill?!   Ka një konstante kur vjen puna tek zgjedhjet dhe renditja e partive në elektorat. PS mbetet forcë e parë, përjashto vitin 1992 kur u perceptua si ndërrim sistemi dhe pati

Lexo më shumë
Nëse doni të shihni ylberin, duhet të pranoni shiun

Nëse doni të shihni ylberin, duhet të pranoni shiun 4

🕔13:54, 14.Apr 2021

Jorgo Mandili   NJË “DARAMET” PËR ZHGËNJIMET E PËSUARA DHE NJË … Me të drejtë shumë lexues e dashamirës të vëmendshëm më kanë tërhequr vëmendjen se pse në Ciklin “Saga sizifiane e shqiptarëve”, u drejtohem me “ju”, në vetën e

Lexo më shumë
INTERVISTË / Një reagim i drejtorit të “GFI Albania” për artikujt e botuar në DITA (dhe një shënim me disa shifra për koncesionet, kryeministrat dhe të majtën që nuk është)

INTERVISTË / Një reagim i drejtorit të “GFI Albania” për artikujt e botuar në DITA (dhe një shënim me disa shifra për koncesionet, kryeministrat dhe të majtën që nuk është) 28

🕔13:13, 14.Apr 2021

DITA ka botuar sot reagimet e drejtorit ekzekutiv të GFI Albania, Vangjel Birbo lidhur me pyetjet e ngritura nga redaksia për koncesionin e markimit të karburanteve. Birbo jep versionin e tij në mbrojtje të koncesionit. Siç dihet, ky koncesion, një

Lexo më shumë
Bumerangu i Rinasit, stresi dhe vaksina kundër tij. Çfarë besojnë dhe çfarë harrojnë drejtuesit e laboratorëve të stresit tonë 30-vjeçar

Bumerangu i Rinasit, stresi dhe vaksina kundër tij. Çfarë besojnë dhe çfarë harrojnë drejtuesit e laboratorëve të stresit tonë 30-vjeçar 32

🕔11:32, 12.Apr 2021

Nga Viktor Malaj Botuar në DITA   Studimet më të fundit mjekësore kanë provuar se nga stresi vuajnë edhe kafshët, sidomos kafshët e sëmura nga ngrëniet e tepërta dhe nga dëmtimet, kafshimet apo vrasjet që iu kanë bërë kafshëve të

Lexo më shumë
GFI Albania, 8 vite pas: Hetimi dhe barra e një koncesioni që hyri në tregun e naftës si “taksa e Zenit” një muaj para se Berisha të linte pushtetin

GFI Albania, 8 vite pas: Hetimi dhe barra e një koncesioni që hyri në tregun e naftës si “taksa e Zenit” një muaj para se Berisha të linte pushtetin 24

🕔09:05, 12.Apr 2021

  Koncesionet ofrojnë në përgjithësi shërbime private të cilat zëvendësojnë funksione që duhet t’i kryejë vetë shteti. Një investigim i vitit të kaluar zbuloi se ato janë praktikisht bizneset më fitimprurëse në Shqipëri. Pronarët e këtyre bizneseve kanë përfituar qindramilionë

Lexo më shumë
HISTORIA: “Një gjysh i vrarë dhe një baba i dënuar…” Rrënjët ballkanase të Princit Filip, një histori që ai vetë ka dashur përherë ta harronte

HISTORIA: “Një gjysh i vrarë dhe një baba i dënuar…” Rrënjët ballkanase të Princit Filip, një histori që ai vetë ka dashur përherë ta harronte 12

🕔09:12, 11.Apr 2021

Vdekja në moshën 99-vjeçare e princit Filip të Britanisë, bashkëshorti i mbretëreshës Elizabetë, përfundon një kapitull të gjatë në marrëdhëniet midis familjes mbretërore britanike dhe homologëve të tyre ballkanas. Ai kapitull filloi në vitet 1890, kur princeshë Maria e Edinburgut

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim