Ç’më ndodhi në faqen Facebook të Berishës

Ç’më ndodhi në faqen Facebook të Berishës 0

🕔14:05, 19.Dec 2012

Si përdorues i rrjeteve sociale ndër to edhe i Facebook-ut, gjithnjë me emrin tim, pa u pseudonuar kurrë, kontaktova me adresën e hapur së fundi nga juve z.Kryeministër. Gjatë një shfletimi të shpejtë në statuset e vendosura nga ju, pikësëpari

Lexo më shumë
Duhet se s’bën t’i bëni like në Facebook kryeministrit

Duhet se s’bën t’i bëni like në Facebook kryeministrit 1

🕔14:02, 19.Dec 2012

Një shoku im, mësues në arsimin shtetëror, kishte pirë dje dhe ishte bërë tapë! U çudita kur e mora vesh, ngaqë e di që nuk është tip që i pëlqen të pijë… Sot në mëngjes i telefonova dhe lamë takim

Lexo më shumë
Pensionet si kozmetikë zgjedhore

Pensionet si kozmetikë zgjedhore 0

🕔00:04, 19.Dec 2012

Meqenëse jemi në një vit elektoral dhe parashikimi i buxhetit të shtetit për vitin 2013 nuk kishte si të linte jashtë një target grup të rëndësishëm, atë të pensionistëve. Në buxhetin e miratuar vetëm pak ditë më parë nga votat

Lexo më shumë
Gruaja ka vetëm një të metë…

Gruaja ka vetëm një të metë… 0

🕔13:49, 18.Dec 2012

Kur perëndia krijoi gruan, po bënte tashmë  orën e gjashtë jashtë orarit të punës. Aty u shfaq një engjëll dhe pyeti:” Pse po shpenzoni kaq shumë kohë për këtë?” –  “Ke parë fletën e të dhënave për të? Kjo duhet

Lexo më shumë
Me po aq ashpërsi, sa rrugaçët vetë…

Me po aq ashpërsi, sa rrugaçët vetë… 0

🕔13:47, 18.Dec 2012

Shumëkush do ta ketë marrë vesh se çfarë ndodhi në Prishtinë, natën e 14 dhjetorit 2012. Revista Kosovo 2.0 kish organizuar një promovim të numrit të saj më të ri, kushtuar seksualitetit. Ky promovim u kundërshtua nga lloj-lloj elementesh, derisa

Lexo më shumë
NJË INTERVISTË JO VETËM ZHGËNJYESE

NJË INTERVISTË JO VETËM ZHGËNJYESE 0

🕔00:10, 18.Dec 2012

Mbrëmë në Zërin e Amerikës prokurori i ri Adriatik Llalla dha intervistën e parë pas marrjes së detyrës. Gazetari ka kërkuar nga Prokurori i ri (në mënyrë të përsëritur) përgjigje të lidhura me pritshmëritë e qytetarëve për ndëshkimin e krimit

Lexo më shumë
Berisha ka frikë nga Aldo Bumçi

Berisha ka frikë nga Aldo Bumçi 0

🕔16:05, 17.Dec 2012

Diktatorët tregojnë shenja sinqeriteti kur flasin për puçe kundër tyre. Ndjesia infantile e omnipotencës korrespondon dukshëm dhe me friken konstante të fëmijëve-bebe nga një braktisje e mundshme. Hoxha dhe Berisha në këtë pikë e shohin botën nga këndvështrimi i një

Lexo më shumë
Shtet bejlerësh dhe një kryeprokuror i dyshimtë

Shtet bejlerësh dhe një kryeprokuror i dyshimtë 0

🕔14:33, 17.Dec 2012

Është shumë e vështirë ta përcaktosh sistemin e qeverisjes në të cilin ne jetojmë, por më e vështirë, gati e pamundur, është që të gjesh se çfarë marrëdhëniesh kemi ndërtuar me njëri-tjetrin. Një model politik, para së gjithash, shfaqet edhe

Lexo më shumë
Një turist i Çështjes Çame!

Një turist i Çështjes Çame! 0

🕔14:11, 17.Dec 2012

Kemi vite që përpiqemi për Çamërinë tonë dhe ende ndihemi shumë larg saj. Të ashtuquajturit përfaqësuesit tanë, na premtuan Çamërinë, na thanë që do të shkonim së shpejti në Çamëri, madje u caktua edhe 27 Qershori i vitit të kaluar

Lexo më shumë
Idrizi i Fatosit dhe historia e “ullirit të çështjes çame”

Idrizi i Fatosit dhe historia e “ullirit të çështjes çame” 2

🕔14:06, 17.Dec 2012

Po t’u hysh historive të politikanëve të Shqipërisë, nxjerr perla karagjozllëku, por Shpëtim Idrizi ka një prej kërcimeve më interesante, nga ish-mobilier në drejtor doganash dhe deputet. Historia e tij i dedikohet ekskluzivisht Fatos Nanos. Një nga këshilltarët e tij,

Lexo më shumë