Si hyra unë në këto punë

Si hyra unë në këto punë 1

🕔12:53, 10.Dec 2012

Mendoja Shqipërinë dhe ma prishte gjumin përveç varfërisë kronike, dajaku i madh që vërviste forca popullore e Sekretarit të Parë mbi kokat e bashkëqytetarëve, si dhe një ide e re: më 8 dhjetor do të bëheshin dhjetë vjet nga vrasja

Lexo më shumë
Askush s’ua qan hallin “hamejve” të letërsisë

Askush s’ua qan hallin “hamejve” të letërsisë 0

🕔11:24, 10.Dec 2012

Më duket se këngëtarët tanë biznesin më të suksesshëm e kanë në pragfestash dhe gjatë fushatave elektorale. Duke u entuziasmuar nga shumat që fitojnë këngëtarët, m’u kujtuan shkrimtarët e mjerë që sapo botojnë një libër enden me një çantë nën

Lexo më shumë
Maska patriotike e Kryeministrit

Maska patriotike e Kryeministrit 2

🕔10:42, 10.Dec 2012

Nga mitingu partiak i Vlorës e në vijim, Sali Berisha gënjen vehten se i ka hypur kalit të patriotizmit. Më shumë se vehten Ai përpiqet të gënjejë shqiptarët, duke u shtirur si një patriot i madh, në mos më i

Lexo më shumë
“Krimet e Sali Berishës s’i lan dot një det i tërë, rotacion më 2013”

“Krimet e Sali Berishës s’i lan dot një det i tërë, rotacion më 2013” 1

🕔02:30, 10.Dec 2012

Shinasi Rama thotë se kjo nuk është Shqipëria që ëndërronte dhe për të cilën kontribuoi në rrëzimin e regjimit komunist. Si ka ndryshuar Berisha ndër vite dhe interesat mafioze që ka aktualisht, për të cilat i është dashur për pushtet.

Lexo më shumë
Leksion demokracie nga i fundit i klasës

Leksion demokracie nga i fundit i klasës 0

🕔16:58, 9.Dec 2012

Ndonjëherë ndodh që nxënësi më i dobët i klasës ti përgjigjet aq mirë një mësimi sa të na habisë të gjithë duke na rritur kureshtjen dhe ngazëllimin. Të dielën e shkuar e majta italiane zhvilloi në gjirin e vet votimet

Lexo më shumë
8 dhjetori, shteti klasor dhe “kapja e fëmijëve”

8 dhjetori, shteti klasor dhe “kapja e fëmijëve” 0

🕔16:56, 9.Dec 2012

22 vjet pas rënies së komunizmit, Berisha ka arritur të krijojë një kulturë komuniste të re dhe në raportet njerëzore mes shqiptarëve. Sot një protagonist i Lëvizjes së Dhjetorit, që nuk është pjesë e pushtetit apo që nuk është dakord

Lexo më shumë
Sali, 8 Dhjetori është i studentëve, yti është 8 Nëntori

Sali, 8 Dhjetori është i studentëve, yti është 8 Nëntori 0

🕔15:15, 8.Dec 2012

Sipas informacioneve nga brenda “bunkerit PD”, krye-bunkeristi Sali Berisha ka menduar të përkujtojë 22 vjetorin e lëvizjes studentore të Dhjetorit 1990, duke inskenuar e financuar disa takime false me të “rinj të zyrave të pushtetit”, përpara të cilëve “anti-kmunisti” i

Lexo më shumë
Karta e djegur e Berishës

Karta e djegur e Berishës 0

🕔16:56, 7.Dec 2012

Shqipëria nuk bëhet atdhe i të gjithë shqiptarëve duke ofruar copa letrash, por duke ofruar mirëqenie, siguri, zhvillim ekonomik e stabilitet. Një zjarmi patriotike e ka kapluar Sali Berishën ditët e fundit, duke e kthyer në flamurtar nacionalizimi e patriotizmi.

Lexo më shumë
Mauzoleu, panteoni i atdhedashurisë

Mauzoleu, panteoni i atdhedashurisë 0

🕔16:41, 7.Dec 2012

Shumë mbretër apo princër kanë patur edhe mbiemra cilësorë, qoftë se i kishin shtuar vetes si tituj krenarie, apo pse populli ua kishte ngjitur siç meritonin në bazë të të bëmave. Historia ka regjistruar dhe përcjellë emërtime të ndryshme qysh

Lexo më shumë
KORRUPSIONI, TASHMË NJË OKTAPOD QË PO NA MBYT

KORRUPSIONI, TASHMË NJË OKTAPOD QË PO NA MBYT 0

🕔16:18, 7.Dec 2012

Raporti i TI, pёr ne shqiptarёt, nuk ishte rrufe nё qiellin e pastёr. Realisht ishte njё konfirmim i TI pёr atё shёmtim qё shqiptarёt kanё parё e denoncuar pёr vite me radhё. Jo vetёm kaq, por edhe kanё paguar njё

Lexo më shumë