Një tablo “mitingu” nga Shkodra

Një tablo “mitingu” nga Shkodra 2

🕔18:19, 22.Jan 2013

Shkodra, kryeqendra e veriut, ky bastion i të djathtës në vend (i lëkundur zgjedhjet e fundit) u bë pikënisja e Partisë Demokratike për të çelur fushatën elektorale, edhe pse ndonëse jo zyrtarisht fushata kishte marrë udhë disa kohë më përpara.

Lexo më shumë
Çfarë duhet t’i bashkojë forcat opozitare?

Çfarë duhet t’i bashkojë forcat opozitare? 4

🕔10:31, 22.Jan 2013

Ish Presidenti Bamir Topi deklaroi para disa ditësh se me Edi Ramën e ndanë ideologjia kurse me Sali Berishën e ndanë morali politik. Por ai nuk përmendi se “cfare e bashkon” me secilin. Ish Presidenti dhe shumë të tjerë brënda

Lexo më shumë
Vargje për 21 Janarin

Vargje për 21 Janarin 3

🕔15:51, 21.Jan 2013

O bij të shqipes krahë shkruar, Antifashistë dhe partizanë, Si grushti mblidhuni bashkuar, Aty ku shokët na i vranë!   Edhe gjëmoni si tërmeti, Me duf në shpirt e hakërrim, Nga ju të dridhet sot pushteti, Mallkim i madh i

Lexo më shumë
Mbi peticionin e “personaliteteve” pa personalitet

Mbi peticionin e “personaliteteve” pa personalitet 5

🕔10:41, 21.Jan 2013

Vendosa të shkruaj këtë shkrim si reagim ndaj një të ashtuquajturi peticion kundër opozitës si thirrje për të votuar tre ligjet që pengojnë integrimin. Këtë unë e kuptoj nga njëra anë si dritëshkurtësi  e qorrollepsje intelektuale po më shumë e

Lexo më shumë
Mustafa Nano: Mbi b…lëpirjen dhe Familjen Berisha

Mustafa Nano: Mbi b…lëpirjen dhe Familjen Berisha 17

🕔19:02, 20.Jan 2013

  Bisedoi Adrian Thano “Shpesh e ka shndërruar studion në një qoshe televizive të sunduar nga vulgariteti, thashethemet, baltosja – thotë Mustafa Nano për B.Fevziun i pyetur për  akuzat “me prona e leje ndërtimi” mes këtij të fundit e F.Lubonjës.

Lexo më shumë
Seniliteti

Seniliteti 0

🕔11:11, 20.Jan 2013

Në Gjermani zakonisht intelektualët e mëdhenj, që janë mplakur, tërhiqen nga intervenimi në zhvillimet shoqërore dhe nuk mendojnë se mendimi i tyre, për çdo lëvizje apo dukuri , është i domosdoshëm. Ndoshta këtë e bëjnë duke konstatuar se nuk kuptojnë

Lexo më shumë
Një fëmijë me dy nëna?

Një fëmijë me dy nëna? 0

🕔15:37, 19.Jan 2013

“Kemi lindur të gjithë nga një burrë dhe nga një grua”, ulërisnin njëzëri pothuajse gjysmë milionë persona të dielën e shkuar poshtë Kullës Eiffel. Mllefi i tyre ishte drejtuar kundër ligjit të propozuar nga presidenti Hollande që synon të legalizojë

Lexo më shumë
Nga 19 Janarët në 21 Janarë dhe Hrant Dink, Çutaku i Dashurisë

Nga 19 Janarët në 21 Janarë dhe Hrant Dink, Çutaku i Dashurisë 0

🕔11:39, 19.Jan 2013

“Lamtumirë Çutaku Im” tha gruaja e mpakur teksa hapte duart që i dridheshin e nën vështrimin e përlotur të qindra mijërave lëshonte një pëllumb. Atë pëllumb që plumbat e urrejtjes ia kishin çarë kraharorin me 19 Janar 2007. E pak

Lexo më shumë
Përgjigjet e Linda Ramës për 7 pyetjet  publike të Berishës

Përgjigjet e Linda Ramës për 7 pyetjet publike të Berishës 3

🕔18:50, 18.Jan 2013

Mashtrimi publik i PD me fletën konfidenciale të Deklarimit të Pasurisë: Nuk ka asnjë “hua nga persona anonim 100 milionë lekë”. “Kur prishëm shtëpinë e vjetër për të bërë të renë, familja më thoshte “edhe po nuk na i dha

Lexo më shumë
Pas një seminari mbi lirinë

Pas një seminari mbi lirinë 2

🕔12:40, 18.Jan 2013

Ambasadori i BE-së në Shqipëri Ettore Sequi ka qenë shumë i qartë në kritikat e tij ndaj situatës së medias shqiptare, në një seminar të posaçëm për lirinë e medias organizuar dje në Tiranë. Nga fjala e ambasadorit nuk është

Lexo më shumë