THEMELIMI I PD SIPAS BERISHES DHE PSE THIRRI PRO RAMIZ ALISE

THEMELIMI I PD SIPAS BERISHES DHE PSE THIRRI PRO RAMIZ ALISE 0

🕔11:41, 12.Dec 2012

Berisha rrëfen një tjetër histori për punën e emrit të Partisë Demokratike. Në një intervistë me gazetarin e preferuar për “rrëfime”, B.Fevziu në TV Klan, ai thotë që PD-në e ka themeluar që në datën 11 dhjetor në një dhomë

Lexo më shumë
Kundrime alternative mbi 100 vjetorin

Kundrime alternative mbi 100 vjetorin 0

🕔11:40, 12.Dec 2012

Zulma dhe pompa e përkujtimit të 100 vjetorit të shpalljes së pavarësisë, festimet dhe kitschi me motive folklorike e kombëtare të banalizuara e të komercializuara në skaj, torta dhe qingjat në hell përbëjnë majën e dukshme ashiqare të një matrice fenomenesh të

Lexo më shumë
Berisha, ‘çimka’ në ditëlindje, flet për “komplot e puç”. Mero Baze: Ka më keq se “puçi”. Do kesh një fund të tmerrshëm

Berisha, ‘çimka’ në ditëlindje, flet për “komplot e puç”. Mero Baze: Ka më keq se “puçi”. Do kesh një fund të tmerrshëm 1

🕔11:32, 11.Dec 2012

Deklarimin e mëposhtëm Sali Berisha e ka bërë dje në mbledhjen e grupit të deputetëve të tij. Me stilin e njohur të “më thanë” “i thashë”, kryeministri 68 vjeçar i Shqipërisë ka folur për një “komploti apo puçi, që, natyrisht,

Lexo më shumë
Si hyra unë në këto punë

Si hyra unë në këto punë 1

🕔12:53, 10.Dec 2012

Mendoja Shqipërinë dhe ma prishte gjumin përveç varfërisë kronike, dajaku i madh që vërviste forca popullore e Sekretarit të Parë mbi kokat e bashkëqytetarëve, si dhe një ide e re: më 8 dhjetor do të bëheshin dhjetë vjet nga vrasja

Lexo më shumë
Askush s’ua qan hallin “hamejve” të letërsisë

Askush s’ua qan hallin “hamejve” të letërsisë 0

🕔11:24, 10.Dec 2012

Më duket se këngëtarët tanë biznesin më të suksesshëm e kanë në pragfestash dhe gjatë fushatave elektorale. Duke u entuziasmuar nga shumat që fitojnë këngëtarët, m’u kujtuan shkrimtarët e mjerë që sapo botojnë një libër enden me një çantë nën

Lexo më shumë
Maska patriotike e Kryeministrit

Maska patriotike e Kryeministrit 2

🕔10:42, 10.Dec 2012

Nga mitingu partiak i Vlorës e në vijim, Sali Berisha gënjen vehten se i ka hypur kalit të patriotizmit. Më shumë se vehten Ai përpiqet të gënjejë shqiptarët, duke u shtirur si një patriot i madh, në mos më i

Lexo më shumë
“Krimet e Sali Berishës s’i lan dot një det i tërë, rotacion më 2013”

“Krimet e Sali Berishës s’i lan dot një det i tërë, rotacion më 2013” 1

🕔02:30, 10.Dec 2012

Shinasi Rama thotë se kjo nuk është Shqipëria që ëndërronte dhe për të cilën kontribuoi në rrëzimin e regjimit komunist. Si ka ndryshuar Berisha ndër vite dhe interesat mafioze që ka aktualisht, për të cilat i është dashur për pushtet.

Lexo më shumë
Leksion demokracie nga i fundit i klasës

Leksion demokracie nga i fundit i klasës 0

🕔16:58, 9.Dec 2012

Ndonjëherë ndodh që nxënësi më i dobët i klasës ti përgjigjet aq mirë një mësimi sa të na habisë të gjithë duke na rritur kureshtjen dhe ngazëllimin. Të dielën e shkuar e majta italiane zhvilloi në gjirin e vet votimet

Lexo më shumë
8 dhjetori, shteti klasor dhe “kapja e fëmijëve”

8 dhjetori, shteti klasor dhe “kapja e fëmijëve” 0

🕔16:56, 9.Dec 2012

22 vjet pas rënies së komunizmit, Berisha ka arritur të krijojë një kulturë komuniste të re dhe në raportet njerëzore mes shqiptarëve. Sot një protagonist i Lëvizjes së Dhjetorit, që nuk është pjesë e pushtetit apo që nuk është dakord

Lexo më shumë
Sali, 8 Dhjetori është i studentëve, yti është 8 Nëntori

Sali, 8 Dhjetori është i studentëve, yti është 8 Nëntori 0

🕔15:15, 8.Dec 2012

Sipas informacioneve nga brenda “bunkerit PD”, krye-bunkeristi Sali Berisha ka menduar të përkujtojë 22 vjetorin e lëvizjes studentore të Dhjetorit 1990, duke inskenuar e financuar disa takime false me të “rinj të zyrave të pushtetit”, përpara të cilëve “anti-kmunisti” i

Lexo më shumë