Në Europë, si zhurmues!

Në Europë, si zhurmues! 1

🕔03:46, 15.Dec 2012

Në një qytet shumë europian, në Paris, më konkretisht, po lexoja një gazetë europiane, Le Monde, saktësisht, numrat fundjavor, ndryshe të zgjeruar, të së cilës i lë mënjanë për t’i lexuar kur kam kohë, por kurrsesi lënë pa lexuar. Ndërsa

Lexo më shumë
Protesta Qeverisë apo CEZ-it?

Protesta Qeverisë apo CEZ-it? 0

🕔18:08, 14.Dec 2012

Piramida financiare e Sali Berishës në vitin 2012 mund të arrijë tek dy miliard dollarë, nga 200 milion që ishte në vitin 1997 Shkaku real i kësaj krize të re me energjinë elektrike nuk është mënyra se si ka funksionuar

Lexo më shumë
Ni hao Xhong-guo Ren-min Gong-he-guo*

Ni hao Xhong-guo Ren-min Gong-he-guo* 0

🕔18:07, 14.Dec 2012

Shkrepja e befasishme e retorikës sofiste, me qëndrim hijerëndë prej mashtruesi profesional, do ta kishte habitur edhe Maçokun me Çizme, Tartufin e Molierit dhe batakçinjtë më të mëdhenj në historinë e mashtruesve. Madje do ta kishte lënë gojëhapur dhe pa

Lexo më shumë
Aleksandër Meksi: Kush është Volfarthi, ai që i bën reklamë birrës?

Aleksandër Meksi: Kush është Volfarthi, ai që i bën reklamë birrës? 0

🕔18:00, 14.Dec 2012

Ish-kryeministri Aleksandër Meksi një nga themeluesit e PD dhe një nga figurat më të respektuara të së djathtës shqiptare thotë në këtë intervistë me Adrian Thanon në DITA se autokracia brenda partive prodhon këtë nivel të zymtë të demokracisë në

Lexo më shumë
Ulenshpigelët

Ulenshpigelët 1

🕔03:01, 14.Dec 2012

Shkruante Fan Noli në 1923: “Shqiperise i ngjau me Ahmet Zogun siç i ka ngjarë një konti me Til Ulenshpigelin. Ky Nastradin i veriut kish marrë përsipër, me një shpërblim të lartë e të parapaguar, të stoliste me piktura kështjellën

Lexo më shumë
Gjermania: Shqipëria nuk do ta merrte statusin as me miratimin e 3 ligjeve

Gjermania: Shqipëria nuk do ta merrte statusin as me miratimin e 3 ligjeve 0

🕔00:02, 14.Dec 2012

Shqipëria nuk do ta kishte marrë statusin e vendit kandidat për në Bashkimin Europian, edhe sikur të ishin miratuar të shumëdebatuarat tre ligjet që kërkojnë shumicë të cilësuar në parlament, reforma parlamentare, ligji për Gjykatën e Lartë dhe ai për

Lexo më shumë
Mashtrimi me “plehrat e Enverit”

Mashtrimi me “plehrat e Enverit” 0

🕔19:30, 13.Dec 2012

  DOKUMENTI SKANDALOZ: Në kohën, kur rekrutët shqiptarë në Bunavi për mungesë këpucësh stërviteshin me pantofla, Ministra Shqiptare e Mbrojtjes kërkonte të blinte nga Irani avionë pa pilotë.   Akuzave për kontrabandë armësh qeveria iu është përgjigjur se po “pastron

Lexo më shumë
A “EDUKOHET” ME PD-JA?

A “EDUKOHET” ME PD-JA? 2

🕔11:44, 12.Dec 2012

Ish-themelues e kontribues në PD, që tashmë janë mënjanuar prej Berishës, vazhdojnë të ruajnë ndaj Berishës një lloj etike politike dhe të heshtin. Kjo i bën ata realisht të jenë jashtë loje në politikë. Unë e kuptoj se ata mendojnë

Lexo më shumë
NJE DETAJ NGA LISTA E THEMELUESVE TE PD

NJE DETAJ NGA LISTA E THEMELUESVE TE PD 0

🕔11:43, 12.Dec 2012

Në listën origjinale të themeluesve të Partisë Demokratike emri i Berishës është i dyti. Emri i parë është ai i Aleksandër Meksit, atij që e pagëzoi me këtë emër partinë e re. Bie në sy një detaj (thonë që djalli

Lexo më shumë
THEMELIMI I PD SIPAS BERISHES DHE PSE THIRRI PRO RAMIZ ALISE

THEMELIMI I PD SIPAS BERISHES DHE PSE THIRRI PRO RAMIZ ALISE 0

🕔11:41, 12.Dec 2012

Berisha rrëfen një tjetër histori për punën e emrit të Partisë Demokratike. Në një intervistë me gazetarin e preferuar për “rrëfime”, B.Fevziu në TV Klan, ai thotë që PD-në e ka themeluar që në datën 11 dhjetor në një dhomë

Lexo më shumë