Rrudhat e Europës gjatë një dite vjeshte

Rrudhat e Europës gjatë një dite vjeshte 0

🕔17:51, 2.Dec 2012

Mëngjesin e së shtunës së 24 nëntorit Europa u zgjua më e plakur dhe më e rrudhur se kurrë. Pas më shumë se 14 orë diskutimesh, kontradiktash dhe zemërimesh, 27 liderët e Bashkimit Europian nuk ranë dot dakort mbi projekt-buxhetin

Lexo më shumë
Po të isha në vend të Ina Ramës

Po të isha në vend të Ina Ramës 0

🕔14:32, 2.Dec 2012

Po të isha në vend të kryeprokurores së vendit, Ina Rama, në këto ditë të fundit para shkarkimit do bëja një veprim: do thërrisja në cilësinë e dëshmitarit kryesor të krimit të vrasjeve para godinës së qeverisë në 21 janar,

Lexo më shumë
Të flasësh si Berisha

Të flasësh si Berisha 0

🕔14:31, 2.Dec 2012

Është nevoja që këtij të marri t’i përgjigjemi me të njëjtën gjuhë?   E di që është një ndotje e madhe estetike, e di që është një kutërbim i madh të merresh me këtë gjuhë me të, por është më

Lexo më shumë
PËR VLONJATEN…

PËR VLONJATEN… 2

🕔10:43, 1.Dec 2012

Nuk kam parë dy sy më të ndritshëm se të saj. As nuk kam parë që një trup i pamundur të ngrihet në këmbë të rrezatojë aq energji. Dhe nuk di se si një qënie aq e brishtë mund të

Lexo më shumë
AIDS: FITORET NE LUFTEN KUNDER TIJ

AIDS: FITORET NE LUFTEN KUNDER TIJ 0

🕔10:40, 1.Dec 2012

Konferenca e 19-te Ndërkombëtare e AIDS u zhvillua për gjashtë ditë në Qershor 2012. Ajo u zhvillua në Walter E. Washington Convention Center në Washington D.C. Në këtë Konferencë folën shumë personalitete, perfshi Sekretaren e Shtetit të Amerikes Hillary Rodham

Lexo më shumë
Peshkimi ç’është e ç’do të bëhet

Peshkimi ç’është e ç’do të bëhet 1

🕔10:23, 1.Dec 2012

Sektori i Peshkimit në Shqipëri ndodhet në një situatë të vështirë. Pjesa më e madhe e anijeve të peshkimit shqiptar kanë një moshë nga 25 vjeçare deri 40 vjeçare, por nuk mungojnë edhe anijet mbi 60 vjeçare. Gjithashtu një numër

Lexo më shumë
KU TE SHPIE GOMARI O Z.MARTENS?!

KU TE SHPIE GOMARI O Z.MARTENS?! 0

🕔20:07, 30.Nov 2012

Ёshtё bёrё e udhёs qё, kur dikujt i thartohet truri i kokёs dhe niset tё bёjё njё marrёzit tё pa shёmbullt, tё tjerё njerёz ti thonё:”Ku tё shpie mushka?!”. Mirpo ajo c’ka ndodhi nё 28 Nentor 2012, nё pritjen qё

Lexo më shumë
Kockalëpirësi i mbretit tonë

Kockalëpirësi i mbretit tonë 1

🕔20:06, 30.Nov 2012

Dy republika, kjo e jona dhe ajo e Kosovës, u përkulen para kockave te mbretërisë, të vetëshpallurit mbret i shqiptarëve. Natyrisht jo i vetmi mbret yni, po në mes të Vidit që na e solli Evropa dhe Emanuelit, që e

Lexo më shumë
Si dështoi një intervistë me Sali Berishën (15 vjet që nuk e has këtë sjellje)

Si dështoi një intervistë me Sali Berishën (15 vjet që nuk e has këtë sjellje) 0

🕔14:58, 30.Nov 2012

Ne kishim planifikuar që t’i kishim që të dy, Sali Berishën dhe Edi Ramën, me nga një “Rubikon” gjatë programit special të KTV-së në 100-vjetorin e pavarësisë, por ajo me kryeministrin e Shqipërisë nuk u realizua kurrë   Isha dakorduar

Lexo më shumë
Duhet të flasim për ato skenat e djeshme me tortën, jo t’i justifikojmë!

Duhet të flasim për ato skenat e djeshme me tortën, jo t’i justifikojmë! 0

🕔14:56, 30.Nov 2012

Fishta thote në dialektin e vet që bën pak a shumë kështu: Shqipëria u bë (pa tentuar të thotë asnjëherë kush e bëri), po shqiptarët, kur do bëhen…?   Unë kam një problem shumë të madh me argumentat e djeshme

Lexo më shumë