Tabloja shqiptaro-ruse e një mëngjesi televiziv

Tabloja shqiptaro-ruse e një mëngjesi televiziv 6

🕔11:23, 29.Mar 2013

Mesazhet publike të ambasadorit rus në Shqipëri Leonid Abramov në një dalje të pazakontë të tij dhe ekranet televizive që në njërin krah tregonin takimin e Berishës me akademikët, ndërsa në krahun tjetër ambasadorin rus duke përcjellë sinjalet e tij 

Lexo më shumë
Pyetje për z.Zheji: A të bën “të majtë” të jesh kundër Berishës?

Pyetje për z.Zheji: A të bën “të majtë” të jesh kundër Berishës? 29

🕔10:43, 29.Mar 2013

Po e botojmë këtë pjesë nga emisioni i A.Zhejit, pasi shumë lexues na kanë pyetur dje mbi arsyet e vendosjes së një nëntitulli ironik në kopertinën e djeshme. “Për dijeni, gazetarit “ultra të pavarur” Artur Zheji” – shtuam aty në

Lexo më shumë
Sondazhi Soros: Kampion i anshëm djathtas, për të përfaqësuar një popullsi që ka anuar majtas

Sondazhi Soros: Kampion i anshëm djathtas, për të përfaqësuar një popullsi që ka anuar majtas 5

🕔16:10, 28.Mar 2013

Në njoftimin për mediat të Fondacionit Shoqëria e Hapur për Shqipërinë (njohur si Fondacioni Soros) rreth Sondazhit Social Europian të zhvilluar në Shqipëri, shifra e parë e raportuar është indeksi i orientimit politik (djathtas apo majtas) Konkretisht, në njoftim shkruhet:

Lexo më shumë
Ku gabon z.Zogaj

Ku gabon z.Zogaj 6

🕔14:24, 28.Mar 2013

Gjatë zhvillimit të punimeve të tryezës së 35 partive politike të opozitës, të cilat kanë vendosur të bashkëpunojnë për të siguruar domosdoshmërinë e rrotacionit të poushtetit në 23 qershor, nuk ra në sy mungesa e Preç Zogaj. Kjo mbase për

Lexo më shumë
MJERIMI NË  SPITALE

MJERIMI NË SPITALE 1

🕔14:19, 28.Mar 2013

Mediat spanjolle janë tmerruar me spitalet shqiptare. Në një reportazh të publikuar nga “20 minutos” thuhet se spitalet në Shqipëri janë si në Luftën e Dytë Botërore.Në shkrim thuhet se më shumë infektohesh në spitale, sesa shërohesh.Ilaçet mungojnë, ndërkohë që

Lexo më shumë
JA SI MUND TË ZHVILLOHET TRANSPORTI NDRYSHE

JA SI MUND TË ZHVILLOHET TRANSPORTI NDRYSHE 0

🕔14:17, 28.Mar 2013

Transporti sot është shndrruar në industrinë më të fuqishme të ekonomive botërore  prej  nga varen fati i të gjitha degëve të  tjera siç janë ato të ekonomisë, industrisë, bujqësisë, kulturës, sportit, shkencës etj.Sistemi Europian i transportit luan një rol kryesor

Lexo më shumë
DILEMA E ZGJEDHJEVE 2009 (2)

DILEMA E ZGJEDHJEVE 2009 (2) 0

🕔11:32, 28.Mar 2013

Në datën 18 prill 2008, kreu i prezencës së OSBE-së në Tiranë, Robert Bosch, u bëri thirrje forcave politike të zgjidhnin, me transparencë, çështjen e sistemit elektoral, ndërkohë që apelit të partive të vogla politike ai iu përgjigj se ndryshimi

Lexo më shumë
Homazh për Agim Qirjaqin: Në tre vjetorin e ndarjes nga jeta

Homazh për Agim Qirjaqin: Në tre vjetorin e ndarjes nga jeta 0

🕔00:17, 28.Mar 2013

Ka pak njerëz që zotërojnë një talent superior, jo vetëm në profesion, por edhe në shpirt. Një nga këta ka qënë artisti i shquar Agim Qirjaqi. Të jesh student, pastaj regjisorë dhe mik i një njeriu të tillë është një

Lexo më shumë
Interneti dhe “a miracle of freedom”

Interneti dhe “a miracle of freedom” 1

🕔00:15, 28.Mar 2013

Rreth një muaj më parë themeluam në Mbretërinë e Bashkuar activtrades.al, duke shtuar kështe shërbime edhe në shqip nga një broker që tregton valuta dhe produkte të tjera financiare. Është hera e parë që kjo bëhej nga një kompani serioze

Lexo më shumë
Shakaxhesha e integrimit

Shakaxhesha e integrimit 4

🕔13:45, 27.Mar 2013

Dikur i madhi Fan Noli shkruajti për regjimin grotesk të Ahmet Zogut: Rroftë Ahmet Zogu, rroftë, Shakaxhiu i përparimit, Brez pas breszi u kujtoftë Si stërnip i Nastradinit! Këto vagje alegorike kanë një rezonancë të gjithëkohshme, mjafton të ndërrosh ndonjë

Lexo më shumë