Shteti aktual nuk është më në gjendje: është paralizuar

Shteti aktual nuk është më në gjendje: është paralizuar 0

🕔10:39, 1.Mar 2013

DITA: Cilët janë faktorët që ndikojnë në rritjen e valës së krimit? Çfarë e energjizon atë?  SHKRUAN: Armand Vincani Së pari falënderoj gazetën “Dita” për përpjekjet e saj për të sensibilizuar opinionin rreth çështjeve delikate. Krimi i organizuar apo i

Lexo më shumë
Krimi dhe logjika perverse e pandëshkueshmërisë

Krimi dhe logjika perverse e pandëshkueshmërisë 0

🕔10:37, 1.Mar 2013

DITA: Cilët janë faktorët që ndikojnë në rritjen e valës së krimit? Çfarë e energjizon atë?   SHKRUAN: Genci Burimi   Pyetja juaj merr si të mirëqenë rritjen e valës së krimit. Me publikun duhet të tregohemi të kujdesshëm dhe

Lexo më shumë
Shtetet e Pabashkuara te Europes

Shtetet e Pabashkuara te Europes 1

🕔11:38, 27.Feb 2013

Nuk di ne se antropologet do t’a intepretonin rezultatin e zgjedhjeve ne Itali duke thene se, tej krizes se rende ekonomike, Italianet cmenden per Opera Buffa. Sepse Beppe Grillo dhe Berlusconi andej kane dale. Sa per Bersanin ky ngjan me

Lexo më shumë
TEK NE VRASJA ËSHTË E NDALUAR ME LIGJ POR KRIMINELËT NUK E DINË (E parë dhe e thënë)

TEK NE VRASJA ËSHTË E NDALUAR ME LIGJ POR KRIMINELËT NUK E DINË (E parë dhe e thënë) 9

🕔01:05, 27.Feb 2013

Në Shqipëri është hequr dënimi me vdekje, me qëllim që t’i afrohemi Europës, por  janë të shumtë ata që mendojnë  se pa e hequr, ne do të ishim shumë më afër asaj. Të hapësh sot temën e gabimit fatal të

Lexo më shumë
KUDO QË SHKELIM, VEÇ NDERIME

KUDO QË SHKELIM, VEÇ NDERIME 5

🕔00:57, 27.Feb 2013

Lajmi kryesor sot në Shekulli online, së paku për një copë herë, ishte se z. Ramush Haradinaj kish marrë titullin “Nderi i Qarkut të Beratit.” Duke pasur në mendje çfarë ndodhi javën që shkoi me një titull të ngjashëm që

Lexo më shumë
Daullja nacionaliste dhe miqtë strategjikë

Daullja nacionaliste dhe miqtë strategjikë 2

🕔10:44, 26.Feb 2013

Duket se këtë herë  miqtë tanë të demokracive të zhvilluara i dolën përpara me kohë të keqes. Dëgjuan daullen e çarë nacionaliste të pushtetarëve tanë dhe erdhën me urgjencë në Tiranë. Dukeshin vërtet të alarmuar nga daullja nacionaliste, që pushteti

Lexo më shumë
Për rilindjen e Arsimit të Lartë

Për rilindjen e Arsimit të Lartë 1

🕔10:42, 26.Feb 2013

Panorama e sotme e arsimit të lartë i ngjan një mozaiku kaotik, në ngjyrën gri e në hallakatjen tipike të lagjeve periferike të banimit, që na dalin rëndom para syve.  Ku secili pa pyetur u ul një ditë e nguli

Lexo më shumë
PAÇ SHËNDET, MARIE

PAÇ SHËNDET, MARIE 1

🕔10:41, 26.Feb 2013

Para disa muajsh në shtypin on line, lexova për mësuesen Marien nga Lezha. E përgëzoj për optimizmin dhe i uroj shërim të plotë. Në tregimin e saj ajo nuk lë pa falënderuar mjekët që e kanë ndihmuar, familjarët, kushërinjtë dhe

Lexo më shumë
Berisha si rrezik për shqiptarët dhe ndërkombëtarët

Berisha si rrezik për shqiptarët dhe ndërkombëtarët 0

🕔16:04, 25.Feb 2013

Sali Berisha nuk është vetëm problem i Shqiptarëve. Tashmë ai është shndërruar në një problem kryesor edhe i Bashkimit Europian (BE) dhe Shteteve të Bashkuara (SHBA). Sot Berisha konsiderohet si rreziku numër një i interesave rajonale të Shqipërisë, BE, dhe

Lexo më shumë
Berisha, opozita dhe drejtësia nga 2 prilli i vitit 1991 te 21 janari 2011

Berisha, opozita dhe drejtësia nga 2 prilli i vitit 1991 te 21 janari 2011 13

🕔14:30, 25.Feb 2013

Drejtësia është pushteti-rojë prej së cilës varet shëndeti i një shteti. Është ajo që e ruan shtetin nga të gjitha rreziqet që i kanosen atij dhe shoqërisë. Ajo e mbron edhe nga pushtetet e tjera, nëse ato do t’i shmangeshin

Lexo më shumë

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin