Gojë-Qenefët e Sali Berishës

Gojë-Qenefët e Sali Berishës 24

🕔10:55, 23.Mar 2013

Kryeredaktori i gazetës Panorama, dhe ish-kandidati për president i Sali Berishës, dhe i përfoluri për lidhje të hershme me sigurimin e shtetit, pronari Artan Hoxha, lëshuan para disa ditësh një lumë akuzash kundrejt gazetës Dita. Si kontributor i gazetës Dita,

Lexo më shumë
Një pyetje për ministrin e Shëndetësisë

Një pyetje për ministrin e Shëndetësisë 1

🕔10:54, 23.Mar 2013

Një reformë  që nuk vë në qendër shëndetin e njerëzve, nuk është reformë shëndetësore. Këtë nuk besoj se e vë njeri në dyshim. Nuk ka dyshim, se kur një institucion shëndetësor shqetësohet për koston e shërbimit dhe jo për shëndetin

Lexo më shumë
SHTERPËSIA POLITIKE DHE PROFILIZIMI I EKONOMISË  !

SHTERPËSIA POLITIKE DHE PROFILIZIMI I EKONOMISË ! 0

🕔10:52, 23.Mar 2013

Ekonomia jonë duket të jetë kaotike sepse vetë, “shprehja e koncentruar e saj” (politika) është e tillë.  Një politikë pa lidhje e hallakatur deri në fazën e shterpësisë së ideve, mendimit kreativ dhe vizionit për të ardhmen. Strategjitë politiko-ekonomike janë

Lexo më shumë
Rasti Qipro, kur bankat fundosin shtetin

Rasti Qipro, kur bankat fundosin shtetin 0

🕔10:50, 23.Mar 2013

Në shkurt të vitit të kaluar, Greqia deklaroi pamundësinë për të paguar 53,5% të borxhit të vet publik. Shteti helen zyrtarizoi pra një falimentim të pjesshmëm duke ngritur sytë nga qielli dhe duke lënë me gisht në gojë kredidhënësit që

Lexo më shumë
Replikë e detyruar

Replikë e detyruar 5

🕔11:55, 22.Mar 2013

Ndodhi pra, në TV Klan Mbushën gojët me yndyrë Na shanë ne. Dhe “Ditën” tonë, Dy-tre tipa pafytyrë   Tani dihen këto punë, Vallja shkon e ndjek muzikën, Meqë ne në studio s’ishim Po e bëjmë këtu replikën   Po

Lexo më shumë
Shansi i fundit, i opozitës

Shansi i fundit, i opozitës 2

🕔11:33, 22.Mar 2013

Albert  Kamy kur vinte puna të shprehej për politikën thoshte: “Fatkeqësisht politika dhe fatet e njerëzimit merren në dorë nga individë mediokër dhe pa ideale. Njerëzit e mëdhenj nuk i futen kurrë politikës”. Maks Veberi shkon më tej duke thënë

Lexo më shumë
A mund të identifikohen Katolikët më Berishën?

A mund të identifikohen Katolikët më Berishën? 8

🕔11:32, 22.Mar 2013

Para nje jave bota u njoh me emrin e ri te Atit te Shenjte qe do te udheheqe Kishen Katolike ne vitet e ardheshme. Me siguri ajo qe goditi menjehere prej tij ishte thjeshtesia perballë detyres se re dhe pervujteria

Lexo më shumë
Projekt-Kushtetuta 2 – Referendumi Nano

Projekt-Kushtetuta 2 – Referendumi Nano 1

🕔15:28, 21.Mar 2013

Mesditën e dt. 10 nëntor 1998, pra dhjetë ditë para mbajtjes së votimeve për projekt-kushtetutën, një ngjarje e pakëndshme rrezikoi rendin dhe qetësinë e shkodranëve. Tre anëtarë të shoqatave anti-komuniste, përkatësisht Marjan Gryka, Artan Grishaj dhe Valentin Lisi u arrestuan.

Lexo më shumë
ARKIVA: Ndërsa zhvillohej gjyqi i Të Pestëve në fundgushtin zhuritës të ’94-ës…

ARKIVA: Ndërsa zhvillohej gjyqi i Të Pestëve në fundgushtin zhuritës të ’94-ës… 0

🕔15:20, 21.Mar 2013

Nuk është e vërtetë se Berisha u prish me amerikanët pas zgjedhjeve skandaloze të 1996-s. As pas rebelimit popullor më 1997. Ftohja kish kohë që kish filluar në mënyrë të pariparueshme. Në vitet që kam punuar për “Zërin e Amerikës”

Lexo më shumë
Të gjitha Monstrat që na rrethojnë

Të gjitha Monstrat që na rrethojnë 1

🕔14:22, 21.Mar 2013

Keto dite me tmerr te brendshem po percjellim ngjarjen e veshtire per ta pershkruar  te  vrasjes e dhunimit  te disa femijeve  nga nje person te cilin opinioni publik dhe media me te drejte nuk vonoi ta quante  “ Monster “.

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin