Çfarë ndodhi në zgjedhjet e vitit 1992

Çfarë ndodhi në zgjedhjet e vitit 1992 3

🕔17:32, 15.Mar 2013

(Vijon nga numri i kaluar) Edhe pse qenë të frikësuar se mos prapa Partisë Demokratike fshiheshin skalionet rrugaçërore, anëtarët e ndershëm të ish Partisë së Punës nuk nguruan t’ia jepnin votën opozitës së Berishës… Por “besimi” zgjati vetëm 4 muaj

Lexo më shumë
Sot, 5 vjet nga tragjedia e Gërdecit

Sot, 5 vjet nga tragjedia e Gërdecit 0

🕔12:45, 15.Mar 2013

Ishte ditë e shtunë, fiks pesë vjet më parë kur në një “fabrikë” për demontimin e armëve në Gërdec më 15 mars 2008 ndodhi shpërthimi i tmerrshëm rreth orës 12:05 të mesditës. Nga shpërthimi humbën jetën të paktën 26 persona.

Lexo më shumë
Të pathënat e zgjedhjeve paskomuniste

Të pathënat e zgjedhjeve paskomuniste 5

🕔12:23, 15.Mar 2013

CIKËL SHKRIMESH, IN-MEMORIAM   Ca kohë më parë kryeministri në detyrë Sali Berisha i deklaroi bashkësisë së komunitetit europianë së qeveria, që ai drejton, mbetet plotësisht e angazhuar në garantimin e mbajtjes së zgjedhjeve të lira e të ndershme në

Lexo më shumë
Dumbabistët gati për yxhym!

Dumbabistët gati për yxhym! 2

🕔00:38, 14.Mar 2013

Një interpretim për sloganin e Partisë Demokratike “Ne jemi ndryshimi, përpara!” Nuk do i lamë klyshnit e kuq me na i marrë pushtetin! Babë Sala (Berisha) asht ma i miri, na bani me pare, me shpi e me kryeqytet. Ai

Lexo më shumë
Kriza iraniane do të kthejë vizat për Ballkanin?

Kriza iraniane do të kthejë vizat për Ballkanin? 0

🕔00:35, 14.Mar 2013

Komisioni Europian ka hartuar një plan sekret për krijimin e një mekanizmi për rivendosjen e përkohshme të regjimit të vizave për vendet e Ballkanit Perëndimor. Në dhjetorin e shkuar, u përgatit dhe një “klauzolë mbrojtëse” që mundëson regjimin e përjashtimit,

Lexo më shumë
Strategjia elektorale e sugjeruar nga Andi Bushati, gjysmë efektive

Strategjia elektorale e sugjeruar nga Andi Bushati, gjysmë efektive 3

🕔00:20, 14.Mar 2013

Në një editorial te gazeta TemA Online, Andi Bushati i sugjeron opozitës që të mos merret me lidhjet sllave të Sali Berishës, apo me të kaluarën e tij ish-komuniste, për fotot që i kanë dalë me fëmijët e Hoxhës dhe

Lexo më shumë
16 vjecarёt dhe politodemagogu Sali Berisha

16 vjecarёt dhe politodemagogu Sali Berisha 8

🕔10:00, 13.Mar 2013

Reagime tё larmishme u provuan pas deklaratёs sё fundit tё Kryeministrit, mbi tё drejtёn e votimit tё 16 vjecarёve. Pёrmbajtja e reagimeve ёshtё politke, por jo vetёm e tillw. Natyrisht ёshtё gjeneratori i politikёs qё e hodhi nё treg kёtё

Lexo më shumë
Qeni i Pavllovit

Qeni i Pavllovit 1

🕔10:17, 12.Mar 2013

Ka disa muaj që në twitter përcjell shkrepjet mendore të Hugo Chavez-it. Edhe të Fidel Castros. Nuk e bëj këtë pse më ka marrë malli për relikte dhe postulate komuniste, por mendimet e tyre krahasoja me mendimet kryesisht të Berishës,

Lexo më shumë
REFUZIMI I BERISHES

REFUZIMI I BERISHES 2

🕔01:01, 12.Mar 2013

Vetëlavdërimet më të rrezikshme në politikë janë ato që e “carmatosin” dëgjuesin me ciltërsinë e tyre. Sali Berisha e sfidoi marrëdhënien me median në Shqipëri dhe deklaroi me një “letër të hapur” se fushata elektorale që po vjen do të

Lexo më shumë
Keqardhje për debatin Rama– Berisha për median

Keqardhje për debatin Rama– Berisha për median 0

🕔21:57, 11.Mar 2013

Edi Rama ia doli të provokojë një debat real mbi qasjen e liderëve politik ndaj medies, qyshkurse shpalli se është i gatshëm të përballet në çdo TV me gazetarë kritik të tij, dhe të bëjë diferencën me Berishën që po

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin