E majta dhe prona publike

E majta dhe prona publike 0

🕔00:33, 13.Feb 2013

Kryeministri ynë nuk lë rast pa dalë në mediat televizive të shumta, ditën dhe natën, duke na bërë me dije, për efikasitetin e privatizimeve të tij në stil të gjërë, duke harruar se tanimë ka mbetur në Shqipërinë tonë pa

Lexo më shumë
Nëse ke vrarë njëherë, s’ke vrarë asnjëherë

Nëse ke vrarë njëherë, s’ke vrarë asnjëherë 0

🕔14:46, 12.Feb 2013

Kur lexova shifrat e punës së policisë kuptova se 125 persona ishin vrarë përgjatë vitit 2012. Rreth 54.8 % të rasteve ishin zbardhur nga organet shtetërore. S’po dua të bëj llogari përqindjesh, se numri del 68.5. Që do të thotë

Lexo më shumë
A meritojnë këta tre përmendore?

A meritojnë këta tre përmendore? 0

🕔04:08, 12.Feb 2013

E fundi i fundit, populli nuk ka vrarë politikan, por mbi dy mijë veta ka vrarë politikani shqiptar. Në Shqipëri politikani nuk duhet të ruhet nga populli, por populli nga politikani… Demokracia nuk ka mekanizma dhe fuqi ta luftojë despotin. 

Lexo më shumë
Letër Berishës nga një i arratisur: Denoncim shokues për atë që ndodh në doganat shqiptare

Letër Berishës nga një i arratisur: Denoncim shokues për atë që ndodh në doganat shqiptare 35

🕔18:28, 11.Feb 2013

“Z.Kryeministër, denoncova sepse kisha besim tek ju… Por perfundova pa motiv, i kercenuar dhe azilant rrugeve te Europes” Mirmbrema z.Kryeminister! Gjate gjithe kohes te sherbeva me besnikeri duke rrezikuar disa here jeten timen dhe te femijeve. Ne emigracion mbi çdo

Lexo më shumë
Do të pështyj në rastin e parë që do të shoh

Do të pështyj në rastin e parë që do të shoh 15

🕔09:56, 11.Feb 2013

Ndoqa me kujdes dhe gjithë kërshëri vendimin e “21 janarit” ndaj po të shkruaj që nga Brukseli ku ndodhem me ‘pushime’ prej dy vitesh. Që në krye të herës desha të të sqaroj se po të shkruaj ty ngaqë njihemi

Lexo më shumë
Futeni këtë thirrje në mëndjen e njerëzve

Futeni këtë thirrje në mëndjen e njerëzve 1

🕔09:55, 11.Feb 2013

Pak ditë më parë shumë gazeta zbuluan se në rrethin e Fierit, drejtues të LSI-së i kërkojnë personave të punësuar (dhe atyre që duan të punësohen) në administratën publike të grumbollojnë afro 40 vota për secilin për në zgjedhjet e

Lexo më shumë
Instikti i shpellarit inatçi dhe një detaj nga ngjarja e ’97-s mes Berishës dhe Uashingtonit

Instikti i shpellarit inatçi dhe një detaj nga ngjarja e ’97-s mes Berishës dhe Uashingtonit 11

🕔12:21, 10.Feb 2013

Jemi këtej nja dhjetë mijë kilometra larg e sipas logjikës së atjeshme ne të përkëtejmit mund të flinim të qetë. Po nuk mundemi të gjejmë rehat. Dhjetëmijë kilometrat nuk janë ilaç. Ajo që ka ndodhur në një gjykatë të Tiranës

Lexo më shumë
Kafshëri ndaj Ambasadorit që e ndihmoi me 21 janarin (FORUM 2)

Kafshëri ndaj Ambasadorit që e ndihmoi me 21 janarin (FORUM 2) 5

🕔11:18, 10.Feb 2013

Për muaj me radhë, në mënyrë krejt të çuditshme, Ambasadori Arvizu ka mbështetur Sali Berishën dhe qeverinë e tij edhe në rastet kur kjo mbështetje binte ndesh me mendimin e shumicës dërrmuese të opinionit publik shqiptarë dhe me interesat dhe

Lexo më shumë
PD-LSI mund të shpikin një konflikt fals?

PD-LSI mund të shpikin një konflikt fals? 0

🕔02:08, 10.Feb 2013

Analiza: Çfarë do ndodhë nëse PD-LSI prishin koalicionin 2 deri në 4 muaj para zgjedhjeve dhe shpikin një konflikt fals për të (ri)gënjyer elektoratin e majtë. Dhe çfarë do ndodhë nëse PD dhe LSI futen bashkë në koalicion para ose

Lexo më shumë
Plepistët e gjykatave dhe Media

Plepistët e gjykatave dhe Media 4

🕔00:13, 10.Feb 2013

Një SMS më erdhi atë ditë nga Stasburgu: “Ngjarja e 21 janarit pa autor?? Sa pak kushton jeta e një shqiptari”, shkruhej në ekranin e celularit.  Ishte vajza ime. Është studente e vitit V master për Drejtësi e Ligje Europiane.

Lexo më shumë