Me Edi Ramën në autobus

Me Edi Ramën në autobus 9

🕔11:21, 16.May 2013

Dje kam udhëtuar në autobus me Kryetarin e Partisë Socialiste, apo siç e thërresin ndryshe Kryeministrin e pas 23 qershorit. Isha kurioz të shihja nga brenda autobusin e Rilindjes, aq shumë të përfolur këto kohët e fundit sidomos nga Berisha.

Lexo më shumë
“Kjo qeveri ka harruar arsyen pse ekziston”

“Kjo qeveri ka harruar arsyen pse ekziston” 32

🕔09:27, 16.May 2013

Qytet i lindjes së ish-diktatorit, por edhe i të madhit Kadare, një qytet që UNESCO e përfshiu në listat e saj për trashëgiminë kulturore dhe ku sot çdo gur i tij rënkon harresën e shtetit. Shirita të prerë dhe në

Lexo më shumë
Një propozim Sali Berishës

Një propozim Sali Berishës 12

🕔09:21, 16.May 2013

Pse politikanët,
Lakmojnë qeverinë,
Për veten e tyre,
A për vegjëlinë?

Pse i duan çelësat,
Për gjithë ato dyer,
Për t’u pasuruar,

Lexo më shumë
4 qarqet “e nxehta”

4 qarqet “e nxehta” 3

🕔09:14, 16.May 2013

Në Fier, çelësi i  shtimit të mandateve të majta është Nimet Musai. Në Elbasan Koalicionit të Majtë i duhen vetëm 320 vota shtesë, për një mandate më shumë se në 2009. Në Berat, duhet një shtesë neto prej vetëm 170

Lexo më shumë
Burra shteti, pa garanci psikike

Burra shteti, pa garanci psikike 1

🕔09:04, 16.May 2013

Shëndeti mendor, pra qënia në rregull apo jo në rregull nga trutë e kokës, siç rëndom perifrazohet në gjuhën popullore gjëndja psikike e një individi, nuk përbën kurfarë kushti për të qenë burrë shteti në vendin tonë. Domethënë pjesë elitare

Lexo më shumë
Basha, një Berishëz kinse modern

Basha, një Berishëz kinse modern 4

🕔09:02, 16.May 2013

DITA shkëmbeu disa pyetje-përgjigje me gazetarin e njohur Ben Andoni lidhur me temën çfarë do të ndodhë me një PD në opozitë. Pyetjes së parë: “në rast se më 23 qershor do të kemi rotacion pushteti, çfarë do të ndodh

Lexo më shumë
Dhomat e pushtetit në labirintin e Partisë Demokratike

Dhomat e pushtetit në labirintin e Partisë Demokratike 34

🕔13:42, 15.May 2013

Një udhëtim në dhomat e fshehta të pushtetit në Partinë Demokratike. Si po përgatiten grupet brenda PD-së, kush e mbështet Lulzim Bashën dhe çfarë është “trekëndëshi Bode-Topalli-Olldashi”. Më afër kujt janë fëmijët e Berishës, Argita e Shkëlzeni. Historia e Topallit

Lexo më shumë
Sistemi Tymnajë

Sistemi Tymnajë 6

🕔08:54, 15.May 2013

Ka një paradoks lidhur me mënyrën se si po pensionohet Sali Berisha, ky përfaqësues i një modeli politik të kthyer në një shteg të mbrapsht për shoqërinë, i cili përkthehet në pasiguri për jetën,  në pabarazi para ligjit, diferencim në

Lexo më shumë
Vlora do të ketë një deputet çam të Aleancës Popullore

Vlora do të ketë një deputet çam të Aleancës Popullore 8

🕔08:53, 15.May 2013

Numri 1 në listën e kandidatëve për deputetë në Qarkun e Vlorës nga Partia Aleanca Popullore, Amos Dojaka, (ne foto gjate nje konference per shtyp me kreun e LSI se bashku me kandidatin e AP ne Fier Nimet Musai) shprehet

Lexo më shumë
Lepuri” i zgjedhjeve nuk fshihet në Vlorë

Lepuri” i zgjedhjeve nuk fshihet në Vlorë 23

🕔14:47, 14.May 2013

Në një shkrim në gazetën Panorama, te titulluar ‘“Lepuri” i zgjedhjeve fshihet në Vlorë’, Artan Fuga argumenton se kandidimi i Arben Malajt si kandidat i pavarur në Vlorë mund të përcaktojë qeverisjen e ardhshme. Shkruan Fuga: “Nëse Malaj fiton, duke

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim